Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Final Fantasy VII Advent Children

#1
Dupa 2 zile de plimbat pe net ,ajung sa aflu mai multe despre Final Fantasy si asa am aflat si de Advent Children. Auzisem de mai multe ori vorbindu-se de el ,dar nicioadata nu am apucat sa ma uit la el .

Dar [aleluia!] l-am descarcat si pot sa spun ca mi-a placut foarte mult .Grafica m-a cam dat peste cap ,eu fiind obisnuita cu anime 2D [advent children era 3D] ,dar m-a impresionat ^^ Scenele cu lupte erau foarte interesante si bine regizate ,m-au captivat.

Muzica ,de asemenea , primeste nota 10 Smile

Personajele care m-au impresionat: Reno [ :X imi place personalitatea sa ,plus faptul ca face multe gafe] ,Cloud [I love his gloomy face xD ] ,Vincent [oare ce sa nu-mi placa la el?...] . Dar si Kadaj era interesant ,pacat ca nu l-am vazut prea des T.T Dupa ce s-a terminat filmul eu gandeam: 'Mah ,ce tare ar fi sa imi stea parul asa [ca la Kadaj] si sa nu intru in vreun stalp xD' . Dah... eu si gandurile mele ....

Daca l-a mai vazut cineva ,poate ne spune si noua ce crede despre film 3

#2
Chiar nu stiu de ce dar imi place FF Advent children. Adica daca lasam jocul la o parte subiectul poate fi cam confuz pentru unii, dar grafica e buna, personajele cam exagerate dar interesante [Vincent mi/a pacut mai mult], atmosfera de gothic plus ca a plasat si o mica povestioara ca sa introduca spectatorul in actiune. Vreau sa spun ca simti cum dupa acest mic artificiu te implici in poveste. Cred ca si asta e un atu.
I'm just a demon inside a shell, though.


[Imagine: 1222733.gif]
Click here to feed me a !
[center][Imagine: mushishi-cool-pic33-3.jpg][/center]

#3
He..he..he?..Parca postasem aici?...or was it Final Fantasy Advent Children Complete ?
Ok...so..inainte de a trece la film..vreau sa anunt pentru cei care nu stiu..ca acum in 2009 de curand s-a lansat ff 7 ACC [ cel mentionat mai sus da mi-e lene sa scriu tot numele si abreviez] care contine inca vreo 30 de min de scene....pentru cei interesati [ evident ca sunteti interesati..daca v-a placut primul normal ca asta va va place...doar e..complete 4 ] plus anumite diferente de grafica..la care nu fac spoiler.De asemenea...filmul a fost lansat si pentru a promova noua calitate bluray [ mic note: bluray este o calitate muuuuuult mai noua si muuuult mai mare decat dvd-ul..deci da....diferenta sta in imaginea crystal clear, de asemenea..pe bluray intra de 4 ori mai multe date decat pe un dvd xD it's the future]Il puteti dl in calitate bluray de la cei care l-au subtitrat,adik THORanime [ eu l-am luat pe cel cu 6 giga memorie.....nu incape asta pe dvd la calitatea asta eh? 21 ]

Ok...enough technical details...asa cum stiu sigur ca am mai spus undeva,dar nu stiu unde..106
Final Fantasy ,in general,universul este genial...dar ma rezum doar la ff7 care m-a atras enorm mai ales ca poveste.
Prima data cand am vazut ff7 AC a fost acum 2 ani jumate,cam asa,cand din intamplare l-am descoperit la 'inchirieri dvd ' la hollywood music&film [ yes..AC IS on dvd in Romania 2...what do you know..-.-] L-am vazut de 3 ori...findca atunci inca eram in ceata cu povestea.Abia dupa m-am interesat sa aflu totul..si am aflat...TOTUL..24
Personajele mele favorite sunt...masculine: Cloud [ evident]...Vincent [evident] si Zack [ evident]Nu imi plac numai ptr ca sunt cool si noh..the candy for fangirls...dar imi plac si ptr ca sunt 3 personaje foarte complexe...asta daca ati vazut si dirge of cerberus si stiti povestea lui vincent si daca ati jucat/vazut crisis core unde zack e rolul principal. Personajele feminine favorite sunt : Tifa [ normal..the girl pwns] si Yufie...[ cause she is so obsessed with her materia..24 ]

Citat:Dar [aleluia!] l-am descarcat si pot sa spun ca mi-a placut foarte mult .Grafica m-a cam dat peste cap ,eu fiind obisnuita cu anime 2D [advent children era 3D]

uhm..desi 3d [ 3 dimensions] e de asemenea corect...totusi filmul este CGI mai exact 4 [ computer generated imagery ] dar s-au folosit de capacitatea 3d pentru a reda mai 'uman' toate miscarile..ceea ce face dintr-un film CGI the eye-candy 4

Buaaa...ok ok..am vb destul..-.-...oriq n-o sa citeasca nimeni giga-postul meu.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#4
Mai postasem pe aici parca. Eh whatever dau din nou cu parerea:
Pe scurt pot spune ca I loved it. Din toate punctele de vedere: grafica, personaje, poveste, tot.
Desi povestea e aproape imposibil de inteles daca vezi pentru prima data filmul fara sa stii de joc si alte spin-off-uri pe mine m-a captivat. L-am mai vazut de cateva ori, m-am mai documentat si pe net, am vazut Last order, clipuri din Dirge of Cerberus si Reminiscence of FFVII si in sfarsit pot spera ca m-am iluminat. Oricum povestea e fascinanta, iar grafica si personajele sunt excelente.
Personajul meu preferat este Vincent. E atat de complex si misterios incat ma incanta (plus he's major eye-candy)
Mi-au mai placut: Zack pentru ca are un simt al prieteniei foarte puternic, e mereu de incredere si Cloud pentru ca spre deosebire de restul personajelor principale din alte filme el nu e doar fercire, incredere si dreptate. Are si o parte intunecata de care se lasa stapanit intr-un fel si care il face si mai complex. Si ar mai fi Reno. Ma distreaza cu atitudinea lui foarte comoda si usor ironica, dar si aspectul ceva mai neingrijit, contrar restului echipei. (plus these three are also fan-girl service).
Ca personaje feminine mi-a placut cel mai mult Aertih. Stiu ca nu are un rol mare in AC, nici macar numele nu i-l mentioneaza, dar pe mine m-a impresionat. ea e moarta si cu toate acestea are o influenta puternica asupra celorlalti, mai ales asupra lui Cloud.
Am vazut si Advent Children Complete si mi-a placut foarte mult. e intr-adevar imbunatatit primul ca si calitate, dar si scenele noi adaugate mie mi se pare ca fac si filmul un pic mai usor de inteles pentru cei care il vad pentru prima data.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#5
Final Fantasy Advent Children 8 Ce nume lung o_o . Pot sa spun ca mi-a placut extrem de mult , am o parere foarte foarte buna . M-a impresionat mai ales grafica filmului . Pot sa spun exceptionala , mai ales ca este 3D . Personajele sunt atat de dragute , nu ai cum sa nu te indragostesti de ele . Imi place foarte mult de Claud , pot spune chiar ca il iubesc =]] Este atat de frumos , ma topesc dupa ochii lui albastrii si parul lui <33 Este prea perfect . Din pacate perfectiunea este doar in desene sau filme =]] Pacat ca nu exista si in realitate , caci cu siguranta era al meu de mult =]] Nu l-as fi impartit cu nimeni . Imi mai place foarte mult de Tifa . Pot spune ca este o adevarata luptatoare , curajoasa si cu capul pe umeri .Deasemenea este foarte draguta . Ii ador ochii aia negri . Ma regasesc uneori in personajul ei , caci si eu sunt gata sa sar in ajutorul prietenilor mei , luptand pana la capat . Chiar o admir pe Tifa .
Prima oara cand am urmarit filmul nu am inteles cam nimic , caci nu am jucat jocurile si nici acum nu le-am jucat =]] Dar m-am documentat pe net mai mult si din spusele unei prietene care este mare fan al acestui film mi-a spus cam tot ce trebuia sa stiu si am inteles in cele din urma=]] . Imi plac foarte mult luptele , mai ales modul in care lupta Cloud . Oricum , el e superb tot timpul <3 . Nu ai cum sa nu il adori .

Cam atat am avut de spus . Eu una il recomand tuturor fanilor fantasy . Este un film foarte bun din punctul meu de vedere.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#6
Facem un pic de necro dar asta e

Stiam de el cu doi ani inainte sa apara. Devenise stire cand eu ma apucam de animeuri si avatarul meu actual este una dintre primele poze care au aparut (pe langa ca a ramas avatarul meu dominant de atunci). L-am tras la 2 zile dupa ce a aparut si este probabil singurul film pe care l-am vazut si pe care il voi vedea de doua ori consecutiv in aceasi seara. Jocul a fost printre primele mele jocuri de ps1. Pur si simplu ador universul FF7.

Dar revenind la film in sine. Cu exceptia Final Fantasy Spirits Within (care va ramane primul pentru mult timp) filmul are cea mai buna grafica CGI pe care am intalnito. Filmul a venit intr-o perioada de lupta pentru cel mai bun Final Fantasy (VII sau X) si impreuna cu X-2 cred ca doar a adaugat benzina pe foc pentru pasionati. Stiu ca eu cu cel mai bun prieten al meu ne certam initial pe asta pana cand am decis sa nu ne mai comentam parerile.

Nu pot sa spun ca daca nu eram fan al jocului as fi apreciat povestea foarte tare. Dar ca fan al jocului povestea este superba. Nu poti sa o compari cu jocul pentru ca acesta iti sugea vreo 40 de ore minim din viata, dar scenele de actiune compenseaza mult. Si versiunea "Complete" imbunatateste totul. Povestea devine mai clara, actiunea devine mai lunga.

In final as vrea sa adaug ca acest film este un must. Orice om ce stie mai mult de 10 titluri de joc a auzit de Final Fantasy (si in special de 7). Orice om ce vrea sa vada unde poate fi dus CGI-ul stie de Final Fantasy. Nici nu cred ca exista o scuza pentru a nu vedea acest film
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)