Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Doctor Who

#11
I couldn't help myself when I saw your post, @Soda .

Sezonul 7 a fost pana acum surprinzator de bun. Nu sunt mare fana Moffat, mi-a placut mai mult ce facea Davies, dar cu sezonul asta s-a descurcat foarte bine. De Clara sunt cum nu se poate mai incantata si abia astept episodul de duminica sa vad ce se va mai intampla. Imi place alura de mister in care e invaluita si ma distreaza sa-l vad pe Doctor incercand sa-si dea seama care e treaba cu ea (and I am just as curious, sunt nerabdatoare sa vad ce idei ii mai vin lui Moffat si cum isi va mai invarti bagheta magica astfel incat sa dezvaluie cum de-a ajuns tipa in Era Victoriana si cum de devine dalek mai apoi).

In ceea ce priveste episodul de saptamana trecuta... am crezut ca Doctorul se va regenera. Eram constienta, totusi, ca ar fi fost absurd ca asta sa se intample asa devreme, dar o parte din mine credea ca atunci cand i-a oferit lui Akhaten amintirile lui de Time Lord va sfarsi prin a se regenera. But hell, it's not that easy to knock out this guy, considering how much he has to offer. xD
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#12
Personal, sunt super fan Moffat, inca de la episoadele pe care le-a facut cand Davies era la conducere, si mi se pare ca are niste idei awesome.
La o regenerare nu ma astept inca, si nu o sa cred ca Doctorul a murit pana nu vad asta clar pe ecran xD Moffat a mai facut chestii din astea in celelalte sezoane. Oricum, sper sa mai reziste un sezon, I like him 4
Alta chestie, ma oftica putin Clara pentru ca i-a inclocuit pe Amy si Rory, care pana sezonu' asta devenisera pretty awesome [mai ales Rory care si-a luat cateva levels in badass pe parcurs]. But she seems nice enough, si daca nu pateste nimic episoadele astea, I can get used to her.
Alta chestie de care sunt curios, e aniversarea de 50 de ani care ma astept sa fie epica, dar inca nu am auzit mare lucru de asta. Wikipedia zice ca apare in noiembrie, deci ... mai e.

#13
La aniversarea de 50 de ani o sa apara David Tennant si cu blonda(nu-i mai retin numele).
Asta o s-o faca suficient de "awesome".



Mi-am adus aminte. O cheama Rose.

#14
Nu cred ca va aparea tot Smith in urmatorul sezon pentru ca daca tin minte bine anuntasera ca-l vor schimba la sfarsitul acestuia. Ma intreb pe cine vor alege. xD They should pick someone ginger; the Doctor always wanted to be ginger, right?

Cat despre Amy si Rory, da, sunt de acord. Totul s-a petrecut prea repede si nu mi-a placut deloc asta. Si mie Rory incepuse sa-mi fie din ce in ce mai drag, mai ales de cand Amy incepuse sa ma scoata din sarite, pentru ca reusea de fiecare data s-o aduca cu picioarele pe pamant in momentele critice. Si-as vrea tare mult sa mai apara River. Out of all the companions so far she's my favorite. But oh well... spoilers.

Am gasit aici un interviu cu Moffat pentru cine e interesat.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#15
[Imagine: sig0147.gif]

#16
Siiii am mai gasit ceva si inca ceva astazi pe facebook. It gave me the chills.

Nu stiu sigur ce vrea Moffat sa schimbe si de ce vrea sa faca asa ceva, mai ales ca serialul a devenit deja o legenda si fanii s-au obisnuit cu el intr-un anume fel. Sincer, nu sunt foarte incantata de planul lui de a dezvalui numele Doctorului, daaaar sunt putin curioasa de cum va face asta si care va fi rezultatul; isn't that the only question which should never be answered? Bine, stiind cat de cat stilul lui Moffat ma gandesc ca nu e totul atat de simplu pe cat pare si ca in mod sigur va face ceva care sa ne dea pe spate (once again).

Se intoarce River. This made my day.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#17

#18
I don't think that's how it works, dar e o teorie. Alta teorie interesanta pe care am auzit-o e ca ar fi de fapt un fel de sleeper agent pentru daleks, conditionata sa-l ucida pe Doctor. Probabil in ultimu' episod din sezon o sa aflam ...
Anyway, episodul nou a fost pretty awesome. Mi-a placut cum a ajuns chiar sa-mi pese de Tardis pe la jumate, dar as fi vrut sa vad mai mult din biblioteca aia. Oh well .. Pana acum episoadele au mers destul de bine, si penultimul o sa fie scris de Neil Gaiman. The Doctor's Wife de sezonul trecut a fost epic, deci abia astept sa apara si asta 4
Also, acum chiar sunt curios care-i treaba cu numele Doctorului, sper sa fie ceva de capul episodului. Poate mai aflam ceva si de Time War, ar fi foarte tare.

#19
[Imagine: sig0147.gif]

#20
'' Humankind cannot gain anything without first giving something
in return. To obtain, something of equal value must be lost. ''

[Imagine: Automail_sig_450x150_zps188a256a.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A Young Doctor's Notebook MajinCloud 0 1.944 18-04-2013, 12:13 AM
Ultimul răspuns: MajinCloud


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)