Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dir En Grey

#1
Cum am spus si in descierea topicului,nu am vazut nici un topic cu Dir en grey,si m-am gandit sa fac eu unul.
Daca e ceva in neregula,rog un moderator sa imi stearga postul.


Numele a fost ales de Kaoru,pentru ca _asa suna bine_ este alcatuit din cuvinte din mai multe limbi,pentru ca fanii sa nu poata asocia numele lor,cu orice altceva.
Membrii formatiei sunt:
-Kyo
-Kaoru
-Shinya-preferatul meu >de aici si username-ul
-Toshiya
-Die
La inceput Kyo,Kaoru,Shinya si Die aveau propria lor trupa,numita La Sadie,care mai apoi a primit numele de Diru an gurei,stilizat sub forma de Dir en grey,in majoritatea cazurilor folosindu-se DIRU.
Cel mai nou album al lor este UROBOROS- With the Proof in the Name of Living.
Dar anul urmator se prevede lansarea unui nou album.
Melodia mea preferata este _hageshisa to kono mune no naka de karamitsuita shakunetsu no yami_ mai scurt hageshisa, care se alfa si pe coloana sonora a filmului Saw3d( nu stiu daca am voie sa spun numele filmului>.<)

#2
Eu ii ador, au niste piese care mereu imi vor placea. Nu cred ca le voi exclude vreodata din playlistul meu. Imi plac aproape toate, ce mai. La momentul dat nu pot sa ma satur de Akuro No Oka, e superba, geniala, excelenta.
Kyo are o voce de milioane. Cand am aflat ca si Yoshiki are treaba cu Dir en Grey, au inceput sa ma intereseze si mai mult. In orice caz, asta e o trupa dintre acelea care imi plac la nebunie si anume muzica, nu baietii.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)