Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca l-ai intalni pe Ryuzaki ... ?!

#11
Me: L? OMFG...am un poster cu tine la mine in dormitor....exact deasupra patului.
L: serios?
Me: Logic...il tin acolo pt ca apare si Light in el. Nu-i asa ca e minunat?
L: Cine?
Me: Light.
L: ai venit pana aici doar ca sa-mi spui ca Light e minunat?\
Me: O dear GOD, nu....
L: atunci?
Me: am venit sa-ti fur dulciurile....si pe Light?
L: ce treaba are Light cu mine si dulciurile mele?
Me: las-o balta. Oi fi tu cel mai mare detectiv al lumi dar tot prost ramai.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#12
Eu: ewe Ryuzaki... de cand vroiam sa te vaaaad!:pls:
L: Uite o alta fana obsedata de mine... <<'
Eu: Ce spui acolo! Baga mare la dulciuri, ai prea multe!:yes:
L: Dulciuri!? Adica ai venit doar pentru dulciuri!?
Eu: Poi da... si normal ùwù
L: Ahaaa... òwò
*ma apropii si ii iau capsuna din mana care o ducea spre gura*
Eu: Si aia e a mea! UwU
L: Doamne... ai in fata ta cel mai cunoscut detectiv si tu vrei doar sa ma jefuiesti de dulciuri!
Eu: Exact!
L: Uite ca am cunosct pe cineva mai obsedat decat mine de dulciuri...
*imi scot acadica din gura si ma aproprii incet de buzele lui...*
Eu: Haha! tiam furat si acadica daca nu ai observat!:ha:
L::...:

END

#13
Hmmm.. Sa mai incerc odata.

Eram la cumparaturi cu familia si am ajuns la sectiunea preferata a fratelui meu, si anume dulciurile. Mi-am aruncat privirea pe toate rafturile cautand ceva care sa-mi placa, cand ceva mi-a atras atentia. Un tip mai exact, imbracat in blugi si o bluza alba. Statea cocosat si cauta ceva pe la prajituri si acadele. Observand ca vrea sa ajunga pe raftul de sus si sa inhate o acadea uriasa, am fugit inspre el si mi-am pus mana peste a lui, folosind drept scuza iubirea mea pentru acadele, nu ca ar exista una in realitate.
Mi-am cerut scuze politicoasa si i-am zambit. Ei, sa vezi si sa nu crezi. Era L! Da, acel L, din Death Note. Si era viu, statea chiar in fata mea! Credeam ca ma ia cu lesin. Prea departe de a cadea nu ma aflam, cand el m-a luat de brat si m-a lasat sa ma sprijin de corpul sau. Mi-a zambit atat de dulce, daca tot vorbeam de dulciuri, si zambetul lui este.
- Ryuzaki! Multumesc pentru ajutor. Cred ca asta isi apartine, i-am spus intinzandu-i acadeaua aia uriasa.
- Nea, poti sa o pastrezi.
As fi vrut sa-l interoghez si sa aflu mai multe despre el, dar nu am putut. De ce? Pentru ca fratimiu a aparut de nicaieri si i-a sarit in brate. Era mai rau ca o lipitoare. Acum eram sigura ca nu va mai scapa de el o vreme, asa ca am inceput sa rad, i-am facut cu ochiul lu Ryuzaki si i-am soptit:
- Mult noroc cu el. Pun pariu ca o sa te urmareasca ceva timp, si apropo stie ca esti gay. Nu ca ar fi ceva de laudat, dar vrea un sarut mic de la tine.
M-am intors pe varfuri si am inceput sa ma indepartez.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#14
Tocmai intrasera agentii secreti si L la mnie in camera. Ma prinsera
Eu: Devil laugh, ironical..
L: De ce razi? Ai pierdut Kira..
Eu: Rad ca abia acuma mananci ciocolata ce ti-am da-o..
L:Ti-am spus ca o pastrez pentru o ocazie speciala..
Eu: Heh.. si doar cateva secunde si castigam L...
Scoteam o hartiuta din carnetul mortii pe ea era un scris un nume, scot si bricheta..
L tresare cand citeste numele..
L: Ai aflat ucm ma cheama..
Eu: Da dar stiu sa pierd....(dau foc la hartie cu bricheta)..te asigur ca data viitoare nu va fi meciul asa de strans
L: Daca va mai fi o data viitoare..
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#15
Este doisprazece noaptea; negura noptii se lasa peste miile de cladiri inalte. Eram chiar la intersectia \\\\\\\"Rc. Merland\\\\\\\", atunci... vad in paleea ce despartea hoteleul vis-a-vis de magazinul de dulciuri \\\\\\\"Beiber sug\\\\\\\". Ma apropiu, cu pasi scurti dar precisi. Bluza lui alba se scufunda din ce in ce mai mult in intuneric. Inaintez. Nimic. Nu e nimic. Bucata de material inca e acolo, iar pe jos e o palarie neagra, contopindu-se cu trotoarul -acea impresie stranie ma distrase de la faptul ca in jurul ei are ceva alb, mi se parea ca seamana cu palaria unui detectiv de pe timpuri. Aud o mata, ma uit in fata -gunoiul a fost dat pe jos de picioarele sau mainile unui/unei indemanatic/e. Zaresc in spatele meu aceasi bluza alba fluturand. Dulciurile din sac-ul maroniu cadeau iar el radea malefic \\\\\\\"Muhahahaha!\\\\\\\", atunci, imi pun palaria si o las pe un ochi, zambind rece.
- Te voi prinde intr-o zi; acesta e primul meu caz.

[acum ceva care sa implice intalnirea mea cu L]
L mananca dulciuri pe scaunul meu de la calculator. Il vad, se uita la mine intesiv, se uite si se uita iar. Ma inrosisem. Manca si manca, a dat pe jos o capsiuna plina de ciocolata si a stropit tastatura si plasma monitorului.
- Scuze, prea tarziu -lesinasem.
M-am trezit, nu mai era. Totul era curat si la locul lui. Doar un biletel a mai ramas \\\\\\\"Multumesc pentru dulciuri. L *o inimioara\\\\\\\". A fost adevarat? Am privit la poarta, el nu mai era, dar il auzeam cum rontaie o bomboana. *plosc* \\\\\\\"Macar in vise el sa ramana alaturi de mine\\\\\\\".
The End ^^ xd *am nevoie -chiar am (?)- de un premiu pentru capodoperele scrise 15*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#16
Daca l-as intalni pe Ryuzaki...
Hmm, i-as spune cu cea mai mare sinceritate ca trebuie sa se lase de dulciuri astfel risca sa o dea in diabet 24. De asemenea l-as sfatui sa treaca pe fructe si legume, sunt mai sanatoase. 24 Si ca sa fac eu primul pas, i-as aduce cateva fructe. Si poate niste bomboane fara zahar. N-a, sa aiba ce suge. 106
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!

#17
As sari pe el! lol 24)) glumeam.

Me: Salut.
Lawliet: Si tie.
Me: Da...pai hai sa vorbim de sfarsitul lumii. Cum crezi ca va fi?
Lawaliet: Da' tu cand mori ce simti?
Me: Pe tine peste mine.
Lawliet: Wtf? o_O
Me: Da, nimic. Vrei o prajitura?
Lawliet: Ai?
Me: Yeah, da' tre s-o imparti cu mine.
Lawliet: Grea alegere... *thinking*
Me: In fine.
Lawliet: Ne uitam la un film deseara si eu mananc prajitura?
Me: Ma mai gandesc.
Lawliet: Deci la 21:00 ?
Me: perfect.
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)