Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Daca erai...

...as fi fost un Rottweiler.
Daca ai fi fost un metal...
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

Dacă ai fi fost un metal... cu siguranţă aş fi fost un metal preţios Smile
Dacă erai o privighetoare...
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

Daca eram o privighetoare, sigur as fi cazut din cuib.

Daca erai in bucatarie...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

As fi evitat pe cat posibil mancarea,mai ales cornuletele alea de la care mi s-a facut rau.

Daca erai la Eurovision?15
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

Daca eram la Eurovision, saream pe Eminem, ca era si el acolo! 8.

Daca erai... politist/a...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Daca eram o politista....pai...asi aresta pe orcine nu ma sculta si asi spune niste replici tari cum ar fi:mainile sus amice;da am spuso :ha:

Daca erai o fantoma :scary:

Bye :bye:
[Imagine: IzayaOrihara2.jpg]

Daca eram o fantoma cred ca ii bantuiam pe toti care m-au enervat vreodata pana ajungeau sa faca pe ei 65 plus multe alte chestii.

Daca erai o bucata de lamaie vorbitoare O.o 15?
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

Daca eram o bucata de lamaie vorbitoare i-as fi povatuit pe toti sa ma linga, sa le treaca greata.
[ 242424 OMG 242424 ]

Daca erai pompier... 65
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Daca eram pompier, in nici un caz nu as fi ala cu condusul masinii, deoarece as fi busit-o de multe ori, dar as fi ala cu cainele, sa nu ma alerge prea tare.

Daca ai fi...moartea?15.
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

Daca as fi moartea, sigur as fi semanat cu Cap-de-Mort, insa unul arogant.

Daca erai capabila sa-ti alegi numele...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)