Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care lucrare a fost mai bună ?
Anita [ Blood Saya ]
43.75%
7 43.75%
Monochrome [ Lynnu ]
56.25%
9 56.25%
Total 16 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

DUEL : Anita vs Lynnu

#5
Oke. Frumoase si interesante texte. Moderne si clasice. Clasice si moderne. Visatoare si patrunzatoare. Romantice si dramatice: nice.

Ar trebui sa intru mai des pe acest forum si sa citesc mai mult pentru ca e captivant. Foarte chiar.
E ca un cenaclu. Unul modern. Ar trebui sa existe cenaclul.

Incepem cu
Anita ca tot e prima; dragastos si estetic. Ai o poveste. Ai o voce a ta si o asculti cu toata simtirea. Atingi ceea ce scrii. Imi place asta. Imi place ca nu transformi universul tau in ceva ce este doar al tau ci ca universul tau devina unul comun mie (sau tuturor) pe masura ce inaintez in lectura. E vizual textul tau. Ceea nu-mi place este faptul ca unele fraze au o contructie destul de complicata ceea ce ma face sa O_o si sa mai citesc odata fraza. Si inca odata. Si apoi sa-mi dau seama ca este oka si sa merg mai departe. Nu-l consider un defect deoarce esti la inceput. Dar ai grija de aceasta fluiditate in text. Invata despre ea... si tot de la tine poti invata, asta e clar; ai un autodidacticism foarte ok.
Nu mi-a placut finalul. Ai avut o rasturnare de situatie destul de fortata pentru un astfel de text. Esti curajoasa dar curajul nu face un text foarte bun. Mi-ai servit pe tava o rasturnare de situatie f gratuita like WTF. Se iubeau?! Cine e tipa?! Ce-a fost asta? Si asta doar pentru ca textul tau e mic. In paralel ar fi trebuit sa vorbesti si despre ea. Daca ai fi vorbit si despre ea.. finalul ar fi fost altfel..dar surpriza; ai fi avut o rasturnare de situatie in alta rasturnare de situatie. Woi... nu-i asa ca suna bine? Suna, crede-ma! Smile

Oke, Lynnu
Frumos. Ai si o structura foarte interesanta. Duce a structura de scenariu de film. Dar sa stii ca nu structura te ajuta sa obtii un 'wow' din partea cititorului. Ai un text-triler. Si interesant. Imi plac constructiile frazelor tale. Imi place tot sincer. Chiar foarte mult. Insa ... cu cat ma gandesc mai mult la text cu atat imi dau seama ca am in fata un posibil poet foarte talentat. Scrii poezii? Nu-mi raspunde daca n-ai voie. Frumos. Ai putea fii un al doilea Bacovia.
Si deci... ori ai versuri ori ai proza? Trebuie sa te hotarasti! Smile Bravo.

Siiii.. votul meu merge laaaa...
Anita; macabrul devine angos iar irealul tine spre real. E ca o calatorie cu trenul intr-o lume a ei si apoi... ne readuce in reliatate unde tot ea ne asteapta zambitoare, plina de speranta si un sentiment pozitiv ne invaluie. Trairam calatoria. Am simtit-o. Iata-ne iar in prezent. Multumim Anita. Ne vedem la urmatoarea calatorie.

Si fii atenta la sfaturile ce ti se dau. Smile



Răspunsuri în acest subiect
DUEL : Anita vs Lynnu - de Flash - 06-07-2010, 08:25 PM
RE: DUEL : Anita vs Lynnu - de MisS.sAdiStic - 17-07-2010, 09:12 PM
RE: DUEL : Anita vs Lynnu - de Flash - 17-07-2010, 10:38 PM
RE: DUEL : Anita vs Lynnu - de Elina - 18-07-2010, 01:20 PM
RE: DUEL : Anita vs Lynnu - de mononoke - 18-07-2010, 02:52 PM
RE: DUEL : Anita vs Lynnu - de A'Svear - 19-07-2010, 01:41 PM
RE: DUEL : Anita vs Lynnu - de StrawBerry - 20-07-2010, 12:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel : Ayuka versus Lynnu Ayuka 7 6.316 04-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Duel > Rx vs Lynnu Flash 7 5.946 26-06-2010, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Tox
  DUEL : Lynnu vs. Rx Flash 7 6.936 16-05-2010, 08:46 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)