Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

DBSK

#1
Sensul de "Dong Bang Shin Ki" sau "Tong Vfang Xien Qi" este "Zei Rising din Est". Ei constau dintr-o echipa de dans din cinci membri este format din elevi de liceu care la auditiile pentru stardom. Fiecare membru al Dong Bang Shin Ki (DBSK) a dovedit talentul în cântând precum şi dans. Astfel, the mould of the boy band coreean a fost format.
[Imagine: dbsk.jpg]


MEMBERS :
[Imagine: yunho41.jpg]
U-KNOW YunHo
Stage Name?: U-KNOW | U-know YunHo (유노윤호 or 瑜?允浩)
Real Name: Jung Yun Ho (정윤호)
Birthdate: February 6, 1986
Birthplace: GwangJu (광주)
Height: 184 cm
Weight: 66 kg
Blood Type: A
Hobbies: Music, reading, playing sports, composing music
Specialty: Dancing
Position: Bass vocal
[Imagine: 2267976127_bf5e24d4e1.jpg?v=0]
HERO JaeJoong
Stage Name?: HERO | YoungWoong JaeJoong (영웅재중 or 英雄在中)
Real Name?: Kim Jae Joong (김재중)
Birthdate: January 26, 1986
Birthplace: Chungnam (충남 or 忠南)
Height: 180 cm
Weight: 63 kg
Blood Type: O
Hobbies: Playing computer games, listening to music, playing the piano, composing, cooking
Specialty: Singing
Position: Main vocal
[Imagine: junsuhbd.jpg]
XIAH JunSu
Stage Name?: XIAH | Xiah JunSu (시아준수 or ??俊秀)
Real Name: Kim Jun Su (김준수)
Birthdate: December 15, 1986, though his parents registered him on January 1, 1987
Birthplace: Gyeonggi (경기 or 京畿道)
Height: 178 cm
Weight: 63 kg
Blood Type: B
Hobbies: Piano, soccer
Specialty: Singing, dancing
Position: Middle high vocal
[Imagine: 2363127368_57df2b0624.jpg]
MICKY YooChun
Stage Name?: MICKY | Micky YooChun (믹키유천 or 秘奇有天/秘奇有仟)
Real Name: Park Yoo Chun (박유천)
Birthdate: June 4, 1986
Birthplace: Seoul (서울 or 漢城)
Height: 180 cm
Weight: 60 kg
Blood Type: O
Hobbies: Composing music/lyrics/rap, piano, RC카 드라이빙,튜닝(RCcar driving, tuning)
Specialty: Singing, composing
Position: Middle low vocal
[Imagine: 2q0t4bo.jpg]
MAX ChangMin
Stage Name?: MAX | ChoiKang ChangMin (최강창민 or 最强昌珉)
Real Name: Shim Chang Min (심창민)
Birthdate: February 18, 1988
Birthplace: Seoul (서울 or 漢城)
Height: 186 cm
Weight: 61 kg
Blood Type: B
Hobbies: Music, singing, eating
Specialty: Singing, dancing
Position: High vocal
http://www.youtube.com/watch?v=sP4A468sNTU
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Imagine: kuroshitsuji-2-ciel-sebastian_00104.jpg?w=450]
http://www.youtube.com/watch?v=rb5CXew9Kvs

#2
Ok , ok .
Am picat şi eu din cer pe aici . Bun , să luăm fiecare membru' în parte :
YunHo / U-KNOW : Ah , aşa sexy , mirobolant . Am văzut o poză super cute cu el când avea dinţii strâmbi 21 . Ok , revenind : este un lider model , lucrează din greu la ceea ce face , este sexy şi cute , are o voce fenomenală ! :X
JaeJoong / Hero : OMG ! Sexy , cute , perfect . Este un înger căzut pe pământ . Are o voce frumoasă şi el . Ţine la ceilalţi membrii ai formaţiei , îţi dă interesul şi suferă odată cu fanii . Este de admirat .
JunSu / Xiah : Of , ce cute e . Am făcut o obsesie zdravănă pentru el mai demult ... Îmi ieşeam din fire de fiecare dată când îl vedeam . Are nişte ochi inocenţi , dar un corp bine făcut . Un alt băiat de nota zece .
YooChun / Micky : Îl ador ! Am început să vizionez o dramă în care el e personajul principal , împreună cu o fată . Este un actor foarte bun , şi nu se dă bătut niciodată .
ChangMin / Max : Our cute maknae ! Ce să-i ceri mai mult ? Drăguţ este , sexy nu mai zic , altceva ?

Deci , toţi sunt super , adică talentaţi , sexy , cute , şi nu se dau bătuţi !
DBSK hwaiting !
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Ciel ai facut o treaba buna prezentand fiecare membru, great job. Loverholic, drama aia cu Micky o stiu, dar nu am apucat sa o vad, xD dar am vazut trailere, si e ceva de el 39

Asa, si pot sa incep cu parerile mele: cand am auzit ca se vor desparti, am zis k mor TT____T T dc tocmai acum cand afla lumea de kpop ei se despart? Au fost idolii kpop-ului, jpop-ului si nu numai, a muzicii in general. Au fost cunoscuti de ani, chiar si pe la noi, si uite ei se despart. Enfin, pacat de ei, dar macar au ramas impreuna, nu ca ss501 -.-" JYJ au scos un album superb, pe care il ador, si sa nu mai zic ca majoritatea joaca si in drame. Bravo lor.

Preferatul meu e desigur JJ [Hero, JaeJoong] fiindca e un inger pe pamand 105 din prima mi-a iuat ochii, dar nu pot zice k U-Know arata rau 15 si el e bestial doar e liderul. Imi place cum iese in sedintele foto sau cum joaca in filme =p~ Changmin e asa de cute, ca odata cand am vazut mini-dramele lor, am zis k il schimb pt JJ, dar m-am razgandit xD e cute cute cute <3 Junsu are un corp de invidiat, si o voce de aur <3 iar Micky pot zice ca el e bun ca si actor, dar poate si mai bine 21 Melodii preferate, cred k toate, nu am preferinte.

scuzati greselile dar am venit de la lucru si sunt obosita :]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
Da ,dragelor au fost niste idoli,cea mai buna formatie de K-pop dar uite ca nu s-au mai inteles bine ,iar Jae voia cariera solo iar acum e un cantaret renumit "japonez" pana si numele de scena si l-a schimbat in unul japonez, dupa ce a debutat solo a fost mai celebru ca niciodata.Iar Max a facut cam aceeasi chestie,eh si eu inainte ii preferam pe JJ pt ca era "o papusa masculina" 21ii statea bine vospit oricum mai ales brunet,roscat si argintiu si avea un corp superb + ii adoram vocea si comportamentul, e o persoana foarte amuzanta si deschisa. Am fost foarte dezamagita cand am aflat ca s-au despartit ,pe internet veti gasi doar video-uri in care ei se inteleg perfec cu mottouri de genu " always keep the fait " etc pai uite ca in real life nu e asa...eh ce sa le facem sa le uram noroc in continuare.

#5
DBSK/TVXQ 22 of,cat imi placea in forumula asta pana sa se destrame in 2 grupulete..JyJ si TVXQ .
Bine acum cu Yunho si Changmin...imi sunt putini indiferenti,preferam vechea formula.
Ce sa zic,mi-a luat mult timp ca sa imi dau seama de ce s-au desparit ufff.Din cate stiu eu de ,s-au despartit din cauza contractului nenorocit ><..salariul asta care trebuia sa cresca intr-un anumit timp si se pare ca de la asa ceva s-a ajuns la "ruptura".
Oricum eu o sa sustin ambele trupe chiar daca ii preferam pe toti 5 intr-un singur grup.
Favoritul meu este Jaejoong,ador cum arata,cum se comporta :X cum se imbraca 15.Melodii favorite: Why did I fall in love with you,Mirotic,( a.k.a Mioritic 21 cum spun niste prietene de ale mele 24 )Hug,Ballons,Get some etc.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#6
Cât am putut să îi ador<3 Băieţii ăstia sunt pur şi simplu fenomenali şi e chiar păcat că
s-au despărţit. Le stătea bine ca trupă. T.T Preferatul meu era * şi încă e* Hero. : x E aşa sweeet şi cute *mai ales cu părul mai lung ca în Believe*, plus că şi o voce foarte nais. De cum l-am văzut, am fost absorbită. Dar nu pot spune că liderul, U-Know nu e sweet. Toţi sunt. <3
Prima dată când am ascult o melodie de-a lor a fost acum vreo jumătate de an, când am dat accidental peste Mirotic în timp ce căutam o melodie de la 2NE1.
Melodii preferate: Mirotic , Triangle ,Purple line, Believe , Love in the ice etc. Nu există melodie de-a lor care să-mi displacă.

#7
DBSK imi plac foarte mult.
Inainte era mai bine pentru ca erau impreuna si totul era mai frumos,dar chiar si acuma cand nu mai sunt 5 membrii in trupa si sunt doua grupuri: DBSK si JYJ, mie inca imi plac
Cel mai mult imi plac Jaejoong si Yunho.
Dupa ce a inceput sa imi placa trupa am cautat despre ei pe internet si toti spuneu ca Jaejoong pare o persoana rece,dar mie de la inceput mi s-a parut ca e opusul ^^.De asta imi si place Jaejoong si bineinteles pentru vocea lui :love:
Yunho imi place ca danseaza foarte bine,arata super :yes: si imi place personalitatea lui.

Melodiile sunt toate chiar frumoase,preferata mea este "Hug-English Version(stiu chiar si sa o cant,asa de mult imi place ^^)
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]



#8
WoW, just WoW.

In momente ca astea imi pare rau ca nu am descoperit k-pop mai devreme, greseala mea.
Sunt absolut incredibili. Foarte talentati, sincer, cred ca live suna mai bine decat pe CD. De fapt sunt sigura de asta. Ei si alte trupe.
Well, chiar imi pare rau pentru ca s-au despartit, am cautat si am gasit motivul pentru asta si sincer, le dau dreptate. Chiar daca nu as fi vrut sa se intample dar le dau dreptate. Dar cu toate astea, fanii au ramas loiali si asta ma bucura. Sustin ambele tabere acum, sa zic asa si au de ce, muzica lor e la fel de buna, daca nu mai buna.
Imi plac toate melodiile, in special baladele. Koreenii astia au niste balade, sa iti dai palme, nu alta.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#9
I LOVEEEEEE DBSK!!! >:d< [feriti-va,fana inraita21]

Deci ii iubesc si imi este tare dor de ei...in formatiunea de 5XD :[[[ Nu ma gandeam ca se vor despartii vreodata,era asa de tari,incredibili,super cutee,speciali,fenomenali impreuna21.
Oricum eu tot pe ei 5 ii ador. *hehehe*
Pai membru preferat?
Il ador pe Yunhoooooo!!! 8
Intotdeauna mi-a placut de el.Pare un tip foarte linistit,romantic si intelegator.Ohh,imi place la nebunie cum danseaza...raman salizand ore intregi cand il vad dansand in videoclipuri sau pe scena O.o.Are un usor simt al umorului iar asta imi place mult al el. ^_^
Despre meldoiile lor sa ce mai zic..IMI PLAC TOATE [aproape toate 21] dar Mirotic este si va ramane preferata mea.Prima si prima data,aceasta melodie am ascultat-o si m-am indragostit la prima miscare 21.
Acum,pacat ca numai sunt impreuna ca si trupa...JYJ nu mi se par cu foarte mult farmec dar TVXQ [Max and Yunho]...imi plac melodiile lor.<33 but totusi...I MISS THEM!!!!. :[

xoxo.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)