Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum te simti cand esti Beat\a

#31
De fiecare cand sunt beat, ma comport diferit in functie de:
1. Daca am mancat inainte sau nu o ciorba de burta (aviz amatorilor, in cele mai multe cazuri previn aparitia migrenelor a doua zi)
2. Cantitatea de alcool consumata
3. Tipul de alcool consumat
4. Alte chestii consumate in procesul de alcoolizare.

In mare parte, singura schimbare e ca devin mult prea vorbaret. Nu-mi place sa combin toate tipurile de alcool ce-mi intra in cale (e cea mai rapida metoda pentru a obtine o intalnire romantica cu WC-ul), nu dau pe gat o sticla intreaga la sec din orice din 3 in 3 minute si nu incep din start cu cea mai puternica bautura de la bar.

Bauturi preferate:
-Stroh
-Absint
-Jaggermeister
-Bere, de preferat nefiltrara sau neagra.
I laik pie... and beer... period.

#32
(12-01-2011, 01:32 AM)Parabola A scris: Pff , de fiecare dată cand sunt beat, și spun beat, nu două-trei pahare de bere, ci o ladă poate mai mult, vorbesc mult și prost, mă dezbrac, da rofl mă dezbrac vomit pe unde apuc si mă culc. Problema e că a doua zi am o durere de cap ingrozitoare și e ironic, mereu imi jur "GATA ASTA A FOST ULTIMA DATĂ".
Dar degeaba cum prind ocazia mă imbăt din nou. Viitor alcolist. Dar am obeservat ,lol , sub influentza alcoolului deși nu prea ști ce vorbești(din nou ma refer la beat mort nu matol)ești perfect lucid , cand mă intreba cineva ceva le răspundeam dar in mintea mea si credeam că le-am răspuns tare . . .freaky.

24)) vaaaaai, te inteleg perfeeect. Nu stiu, ultima oara cand am fost chiar beata, beata a fost la mare anul asta. Am fost in Costinesti asta vara cu prietenii si intr-o seara am mers in Whitehorse, si na, bautura ieftina, da-i nene. Am dat ceva shoturi si am baut bere, toate astea extrem de repede, timp in care si dansam si chestii. Dupa, cine se urca pe mese si canta din toti plamanii? Andra 24), vai, doamne!!! Bine ca era frig afara ca ma si dezbracam naiba pe acolo, doamne fereste. Imi amintesc ca la un moment dat a inceput melodia Soulstorm si m-am urcat pe o masa si dupa am cazut asa brusc, jesus. Nu stiu, eu la betie sunt ca tata: cant mult si prost ! Dar sunt funny 4
Si the best part e ca a doua zi nu am nimic, chiar NIMIC! Nici macar excesiv de somn nu imi e. N-am fost niciodata mahmura, si am avut betii nasoale. Like a boss b-)
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#33
Depinde foarte mult de starea de dinainte de a ma fi imbatat. De obicei cand ma imbat my true feelings ies la iveala si subit nu mai sunt fiinta calma si rezervata care sunt when I'm sober.

Deci, daca inainte de betie eram trista, cand sunt beata plang. Daca eram fericita, apoi sunt si mai fericita. Daca eram nervoasa, I act out si ma plang la toata lumea de lucrul care m-a enervat.

Oricum, am depasit perioada in care era fun sa te imbeti. Acum sunt atat de speriata de mahmureala incat nu mai sting niciodata vodca cu Stejar.

@andraportocala
OMG, iubesc barul ala, de-abia astept sa ma intorc la anul. <3

#34
Eu am fost beata doar de vreo trei, patru ori. Si nu e deloc bine. Depinde de starea in care sunt, dar de cele mai multe ori sunt mult prea sincera cand beau si incep sa urlu si sa cant. *ceea ce nu e prea placut, caci sunt afona*.
Alteori, de la o simpla melodie am inceput sa plang si sa tot plang, dar nici eu nu stiam de ce. Iar cand beau in grup rad cat pot de tare, pana la lacrimi. Deah....
She's wiskey in a teacup.



#35
Nu ajung intr-o stare de ebrietate foarte avansata des din doua motive:

1. Nu sunt o avida a ideii de a te imbata fara niciun motiv, cu fiecare ocazie posibila si a iti cheltui banii aiurea. Mai ales ca sunt foarte selectiva cu ceea ce beau.

2. Sunt barman si am lucrat mult timp la un hotel de 5 stele, asa ca am ceva experienta si de obicei imi ia mult ca sa ma imbat cu adevarat. Ultima oara a fost la o saptamana dupa ziua mea. 19 shoturi normale (inclusiv Jaggerbombs), si un shot pe care am fost pacalita sa il beau (alcool de 90grade cu care curatam diverse chestii in bar cu putin suc de mere, crezand ca e Canadian Club, un brand de rye whiskey deschis la culoarea) si dupa toate astea inca am fost ok sa inchid barul la 3 dimineata.

Cand ajung sa consum un pic cam mult alcool de obicei sunt foarte out-going si in culmea fericirii, dar doar cand sunt oameni in jur, gen la un outing pe Bar Street sau o petrecere. Ultima oara am incalcat toate regulile majore impuse de armata canadiana cu 2 tipe dupa ce am inchis barul.

Imi trebuie in jur la doua ore fara sa beau nimic si imi revin. Sunt sober si n-am nici pe dracu, nu tu mahmureala, dureri de cap sau mai stiu eu ce. Prefer totusi sa beau cand sunt la munca, intr-un mod ciudat, atunci ma distrez cel mai tare.

Si cand beau sunt foarte sincera si totusi am grija sa nu spun lucruri care ar putea dauna a doua zi. Plus, nu am probleme cu mersul sau vorbitul si nu am uitat niciodata ce am facut.

Cel mai tare e sa fii putin pilita si sa mergi cu grupa la Karaoke.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#36
Nu stiu daca beata ar fi cuvantul bun, e cumva prea tare sensul, as zice "ametita". Cand ma aflu intr-una din starile acestea, cel putin momentan, ma emotionez repede si sunt in stare sa pup si sa imbratisez pe toata lumea, sa fiu dragastoasa, iar in acelasi timp sa plang repede si din nimicuri. As fi in stare sa ma cred in vreo tragedie greceasca, ceva, si sa il pun pe prietenul meu in situatii aiurea - din fericire, m-am putut controla pana in momentul de fata.

Edit pentru Kashim: cred ca toata lumea e asa, nu doar fetele. Numai ca eu ma limitez la atat, n-ajung sa mi-o trag cu nimeni. 21
[Imagine: ls.jpg]

#37
^ da da esti ca majoritatea (sau chiar toate?) fetele cand se imbata. da da... imbratisezi si pupi pe toata lumea? bun asa, bun asa...
cum ai putea sa te simti cand esti beat? beat
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#38
Deci, rad, asa, incontinuu, din orice. Si asta e tot, pot spune ca sunt chiar foarte optimista atunci si nu-mi trebuie sa-mi spuna nimeni asta, fiindca imi amintesc aproape tot, si deobicei sunt cumva constienta ca rad aiurea, dar nu ma pot abtine, haha.

Edit: 17:17, cine-i bo$$?
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#39
Cand sunt beata...hmm
Pai de revelion,anul trecut bausem pe ascund multa vodtka.Eram cu sora-mea si prietenii ei si cu iubita-miu,insa dupa vreo 3 pahare mari de vodtka si putin suc abia atunci simteam ca zbor.Doamne,zburam ca naiba,radeam,dansam cu iubita-miu,vorbeam fara sens(desi stiam ce e cu mine).Capul meu era avion in noaptea aia21In noaptea aia sa zicem ca a fost ok.Dimineata eram normala,desi amestecasem(vodtka,vin,angeli,sampanie).Sora-mea a baut numai vodtka si pazea Wc-ul.
Acum doi ani...nu prea ok.
Aceasi stare de euforie,insa am inceput sa ma injur la telefon cu cineva destul de apropiat iar a doua zinu mai stiam ce tampenii am scos pe gura.*face palm*
Odata mi s-a intamplat sa ma ametesc" mai tare,si cand mergeam spre casa am trecut pe langa o alee,fix langa cimitir si era intuneric.Eu sream in sus ca proasta si radeam ca o ciudata21
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#40
Cred ca e o distractie pentru prietenii mei sa ma vada beata. Ma imbat foarte greu, e adevarat, si-mi trece repede; dupa o cafea sunt ca noua.

Cand reusesc sa ma imbat sunt foarte distrata si rad foarte mult. Sunt unele momente cand sunt ferm convinsa ca am super puteri si incep sa ma catar peste tot si sa sar ca o bezmetica. Tin minte ca odata aveam impresia ca eram Shadowcat din X-Men si ma tot izbeam de ziduri, intrebandu-ma de ce nu pot trece prin ele. Mda...

In alte dati devin doar foarte antisociala si urasc oamenii mai mult decat de obicei. Odata mi-am amenintat un prieten ca-i infig un satar in cap daca se mai uita zambind la mine, iar alta data am rupt perna lui varu-meu si am scos toti flugii afara din cauza ca prietena lui venise sa-mi ofere o felie de pizza iar eu n-o vroiam in preajma mea.

Gata cu spoveditul pe azi, am fost pioasa destul.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)