Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu un pas in fata tuturor

#11
O sa fac ca si ca la celalalt capitol, trebuie sa evoluezi:

Citat:-Tu nu iei pauza niciodata?
-Nu degeaba sunt cea mai hiperactiva din liceu.
-Asta nu conteaza acum. Poti sa stai jos, spune el ridicand putin tonul.
Mergea mai bine un dialog indirect, si in al doilea rand trebuia descris mai mult ca in acest fel el este sec.

Citat:Brunetul sta pe ganduri 3 secunde, apoi se da din calea mea, lasandu-ma sa plec. Imi ascunde ceva mai mult
ca sigur. Doar nu a tinut cu roscata aia in tot acest timp de prost. Trebuie sa aiba un argument cu mult mai bun. Inafara ca e vecin cu ea, prieteni, nu are niciun motiv sa o lase sa se joace cu mine. Fara sa imi dau seama, am ajuns in fata clasei.

Nu trebuia sa dai enter dupa "mult". Bine era: "Brunetul sta pe ganduri 3 secunde, apoi se da din calea mea, lasandu-ma sa plec. Imi ascunde ceva mai mult ca sigur.", e si mai estetic.

Citat:-Sakura, ai intarziat, imi spune Britney.
-Scuze... am mers ceva mai lent decat ceilalti.
-Bine. Aseaza-te in formatie si sper sa nu se mai intample. Ne-am inteles?
Am dat din cap aprobator si m-am asezat la locul meu, intre Yuki si Hinata.
-Hei, esti bine? imi sopteste Yumi.
-Mda... mai bine ne vedem de dans, ii soptesc inapoi.
Propozitia "Am dat din cap aprobator si m-am asezat la locul meu, intre Yuki si Hinata. " este cea care te-a salvat de la un dezastru, daca nu ar fi fost ea dialogul asta este cel mai sec pe care l-am citit in aceasta zi. Este foarte sec acest dialog, pe langa faptul ca este si sec.

Citat:-Hei, Brit... Putem vorbi un pic?
-Sigur.
Aici dialogul este foarte sec, imi pare rau dar asta este adevarul.

Citat:-Si care ar putea fii pedeapsa? intreb eu putin... uimita?
-In cel mai rau caz, exmatricularea. Ce spui, vrei sa mergem?
Mintea mea se juca pe langa DA si NU. As fi zis „da”, dar parca ma durea inima sa o spun. Nu stiu ce e cu mine. Dar nici "nu" nu as fi vrut sa zic, pentru ca daca va mai sta, va continua la fel. Ce sa fac?
Prea mare agitatie, nu cred ca Sasuke ar fi exmatriculat deoarece i-a tinut partea lui Karin, asta poate face oricine, deci prin urmare ideea nu este logica, dar interesanta.

Sper ca pui repede cap. urmator.

#12
Ai avut cateva greseli ,nu le precizez pe toate,pentru ca majoritatea au fost repetate.



``-Asta nu conteaza acum. Poti sa stai jos. spune el ridicand putin tonul. ``

``Brunetul se uita cu coada ochiului , dandu-ne de inteles ca aude ce vorbim.``

``Ok, ce i-a venit? Pana acum se comporta normal.Se plimba de la un capat la altul al canapelei... Canapea?Ori nu ai precizat tu de vreo canapea,ori am eu probleme cu creirul,ori sunt amandoua.``


``-Mda, desigur. spune Sasuke cu voce tare.``


``-Dar...Nu il vad necesar pe ``dar`` acolo.``


``Sigur Karin i-a facut ceva....Incearca sa scoti punctele de suspensie din text,pune-le doar in locurile in care trebuie.``

``-Hei, blondo, noteaza asta! Cea mai proasta zi din viata Sakurei Haruno a fost atunci cand, spun uitandu-ma spre Sasuke, un coregraf nou care ii tine parte unei tembele si-a facut aparitia in liceu, si ghici ce, spun intorcandu-mi privirea catre Karin, tembeli nu castiga niciodata.Aici cred ca mai bine il puneai pe semnu` ala care arata ca striga cineva.smile ``

Acum,greselile de tastare nu sunt importante,deci,le mai lasam.Tasta e de vina,tot timpul! 3

Mi-a placut o chestie.-adica nu doar ``o chestie``,sper ca ai inteles ca mi-au placut mai multe,doar ca asta e geniala,folosind-o si eu 524-

``Tipul asta e nebun de legat!!!``

E una din vorbele care ies din gura mea cel mai des.

Spor la scris in continuare.Astept capitolul viitor.smile

P.S.:Multumesc ca m-ai anuntat.

Vreau să-l stiu fericit şi să ştie că atunci când o să fie pregătit, o să fiu mereu acolo pentru el. Îmi pare rău amice! Mi-aş fi dorit să fi văzut că ai luat-o pe poteca greşită. Te voi iubi mereu pentru ce ai făcut pentru mine. Multumec! Mi-aş fi dorit totuşi să fiu eu aceea micuţă prietenă a ta pe care să o iubeşti şi nu de care să te îndrăgosteşti.
Cu un suflet infantil, pierdut în întuneric, micuţa ta mereu cu capul în nori.

#13
Atentie! Anunt important! De acum, ficul meu va fi hentai +16\+18! Stiu ca e cam neasteptat, dar voi vedea cum modific numele acestui fic. In urmatoarele capitole, nu va fi nimic hentai, dar pe la sfarsitul ficului, va fi. Va voi anunta la inceputul capitolului care va fi hentai.
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#14
Citat:Atentie! Anunt important! De acum, ficul meu va fi hentai +16\+18!

Ai putea sa modifici si la titlu acest lucru, este mai bine de stiut inainte sa intri.
Si imi pare rau sa-ti spun atat de direct dar cred ca ai realizat spam ( un post prea scurt), si acest lucru se plateste, dar nu cu bani 21 c-ar fi prea simplu. Incearca sa modifici toate posturile tale, chiar si de la alte ficuri, imi pare rau c-o zic. Probabil asta este una dintre cauzele din care nu ai primit medalia.

Ja ne

#15
Deci, scuze ca nu am postat, dar momentan nu am inspiratie. Ma rog, stiti cum e, ideile vin si pleaca foarte repede, exact ca sentimentele pentru o persoana care nu te-ar putea iubi niciodata sau te insala.

P.S: Scuze pentru replicile ciudate de mai sus.
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#16
Nu-i bai.21

Asteptam nextu. 21 Ca sa avem ce critica,bine-nteles.[Si normal ca glumeam.Smile ]

Aaaa,bafta!21

Vreau să-l stiu fericit şi să ştie că atunci când o să fie pregătit, o să fiu mereu acolo pentru el. Îmi pare rău amice! Mi-aş fi dorit să fi văzut că ai luat-o pe poteca greşită. Te voi iubi mereu pentru ce ai făcut pentru mine. Multumec! Mi-aş fi dorit totuşi să fiu eu aceea micuţă prietenă a ta pe care să o iubeşti şi nu de care să te îndrăgosteşti.
Cu un suflet infantil, pierdut în întuneric, micuţa ta mereu cu capul în nori.

#17
Capitolul 3: Incalcarea regulii interzise


Un raspuns final si o decizie finala putea sa imi schimbe radical noua viata pe care tocmai am inceput-o. Mi-am mutat privirea in jos si i-am raspuns profesoarei:
-Nu. E bine. Poate se va corecta in timp. Multumesc ca m-ai ascultat, Brit, ne vedem maine!
-Pa! imi raspunde aceasta facandu-mi semn cu mana.
Cu toate astea, nu pot sa cred ca ma inrosisem in bratele lui Uchiha. Mda... Experienta vietii mele. Si cu toate astea, nu ma puteam intelege. De obicei, eu sunt propriul meu psiholog, insa in momentele in care nu ma inteleg pe sine, am senzatia ca ar trebui sa vorbesc cu unul real. Ma indrept cu repeziciune spre vestiar, pentru a-mi schimba tinuta. Imi iau un maieu alb cu carouri negre si o pereche de pantaloni de trening negri. Imi las parul meu lung peste umeri si ies din vestiar, alergand spre o alta sala de dans, la ora doamnei Rose King. Rose era o femeie batrana, de vreo 50 de ani, intepata, care in loc de dans ne preda lectii despre fiecare miscare a corpului. Cel putin, nu ma temeam ca imi voi pata de transpiratie si acest costum. Imi iau laptopul din ghiozdan si alerg spre clasa doamnei King. Eram prima in clasa. Imi deschid laptopul si il vad mai apoi pe Uchiha intrand. Se schimbase intr-un hanorac negru si o pereche de pantaloni de trening de aceasi culoare. Nu l-am bagat prea mult in seama, insa am putut simti cum mana sa imi prinse bratul intr-o stransoare usor de suportat.
-Ce ti-am facut de ma respingi in halul asta? ma intreaba brunetul.
Imi trag mana inapoi si ii raspund cu indiferenta:
-Si daca iti spun, tot nu vei intelege.
-Explica-mi! Voi intelege! Nu fi asa... Sunt nou aici!
-Vrei sa sti ce se intampla? ii spun uitandu-ma la el nervoasa. Ai incalcat regula acestui liceu. Cand vii aici, trebuie sa sti, sa intrebi pe cineva, oricine, care e regula secreta a elevilor, pe care evident ai incalcat-o.
-La liceul meu nu exista o astfel de regula. Eu de unde sa fii stiut? De cand am intrat aici, singura persoana pe care o cunosteam era... Roscata aia pe care o urasc de moarte!
Stop cadru!!! O uraste? Nu am inteles calumea. O uraste? Pai atunci de ce ii face toate poftele? Si de ce incalca regulile noastre secrete? Sasuke asta e atat de ciudat. Oricum, nu avea de unde sa stie de regula secreta a elevilor din acest liceu. Imi arunc privirea in laptopul meu si caut un browser, de preferat FireFox. Mergeam cu sageata printre foldere, jocuri si worduri, pana cand am dat de Opera. Nu chiar. Sunt mai mult obijnuite cu FireFox. Am mutat sageata mai departe, pana cand am dat de FireFox. Am dat pe Google si am scris www.BubblineDance.com . Acesta era un site facut de mine si elevii acestui liceu, in care ne trecem experientele de la Bubbline Crew. Am dat pe prima varianta de pe prima pagina si am intrat pe prima pagina a acestui site. Am intors laptopul in asa fel incat sa il vada si Sasuke, apoi i-am spus sa citeasca motto-ul, care era scris mare cu alb.
-Niciodata mai prejos... Ce legatura are asta cu mine si cu ce am facut? intreaba acesta comfuz.
-Asta e o parola, ii raspund. E de fapt regula secreta a elevilor de pe aici. Inseamna ca nu ne vom injosi si fata celor superficiali, ca le vom tine piept indiferent de situatie. De exemplu, cand Karin ti-a spus sa faci asta. Ai fost de acord ca asa ai vrut, sau pentru ca intr-un fel sau altul te santajeaza?
L-am blocat. I-am pus o intrebare la care se pare ca nu vroia sa imi raspunda. S-a asezat langa mine si mi-a spus:
-Cu siguranta nu de buna voie.-spune lasand privirea in pamant.
-Si atunci de ce? spun eu. Spune-mi! Vreau doar sa te ajut! Nu sunt atat de rea, asa cum ma vezi tu!
-Mai taci! spune el dandu-mi o palma zdravana, incat am scuipat si sange.
Doua picaturi de roua au inmugurit in coltul ochilor mei. Am incercat sa nu le vars de acolo, tinandu-mi ochii strans lipiti. Nu vroiam sa ii arat lui Sasuke ca plang. Mi-am dus insctintiv mana la obraz si am simtit o rana care sangera. Mi-a sfasiat pielea. Atunci intra in clasa doamna Rose King. A intrebat unde sunt ceilalti. Sasuke era impietrit de frica. Stia ca ii pot spune oricand ce mi-a facut. Rose observa rana mea de pe obraz si intreaba disperata ce am patit si cine mi-a facut asta.
-Am... Mi-am dat din greseala cu unghia pe langa obraz si m-am taiat din greseala.
-Oh... Mai bine ma duc sa iti aduc un pansament. Vin imediat, scumpo.
Imediat ce doamna aia a iesit din incapere, Sasuke s-a uitat la mine ca si cum imi multumeste.
-Uite... Imi pare rau, dar multa lume...
I-am pus un deget la gura si i-am zambit.
-Nu te teme. Doar ti-am spus ca vreau sa te ajut. Poti avea incredere in mine. Deci spune-mi ce s-a intamplat intre tine si Karin?
Baiatul lasa privirea in pamant. Ar fi vrut sa imi zica ceva, dar cuvintele nu ii ieseau pe gura. De ce nu vrea sa imi spuna? Nu i-am facut nimic... In afara ca pana acum incercam sa il ignor si sa ma dusmanesc cu el...
-Nu stiu cum vei privi lucrurile dar... Karin a facut un tratament si acum am aflat ca ea este...

Cam asta e. Sper ca v-a placut.
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#18
Este...insarcinata!15

Am dreptate,ha,ha?15


21

Mintea mea bolnava...

Deci,sa incepem.

Imi,meu-din nou!

Incearca sa nu le mai pui in aceeasi propozitie daca nu e cazul,de fapt,nu stiu cand o sa fie cazul.
Ai avut o repetietie,dar ma rog,las-o acolo ca nu e problema.
Alte greseli nu am vazut,sau am fost ``in text``.21

Aaa,astept capitolul urmator.smile

Vreau să-l stiu fericit şi să ştie că atunci când o să fie pregătit, o să fiu mereu acolo pentru el. Îmi pare rău amice! Mi-aş fi dorit să fi văzut că ai luat-o pe poteca greşită. Te voi iubi mereu pentru ce ai făcut pentru mine. Multumec! Mi-aş fi dorit totuşi să fiu eu aceea micuţă prietenă a ta pe care să o iubeşti şi nu de care să te îndrăgosteşti.
Cu un suflet infantil, pierdut în întuneric, micuţa ta mereu cu capul în nori.

#19
buna swetie mersi mult ca mai anuntat te iubesc si pe tine si pe fic :chuu: deci il ador. Asa sa incepem, greseli nu m-am uitat dupa ele, imbini frumos modurile de expunere si nu ai dialog sec, e foarte bun. Nu pot sa cred ca Sasuke a indraznit sa o loveasca atat de tare pe Sakura, il omor cand il prind :die: deja incepeti sa purtati doliu si sa va pregatiti ca mancati coliva si posibil sa bociti 21 24 ca nu va iesi viu si Sakura da si tu o palma sau pleaca de acolo bosumflata, nu-i mai vorbi ,orice nu ma chinui 2021, il mai si ajuta :grr:. Asa ce naiba e cu Karin pana la urma? ca din cauza ei Sasuke e lovit-o, inca e pe lista mea :??

Abia astept nextu si anunta-ma
:pls:
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#20
(19-02-2011, 05:43 PM)Harona A scris: Salut! Cred ca voi ma considerati nebuna ca fac un alt fic, dar in asta voi povesti doar din perspectiva Sakurei.


Nu draga mea. Nu te cred nebuna fiindca vii cu alt fic. Te cred nebuna pentru ca furi ficurile altora. Mai pe scurt, plagiat. Ai vazut ca ai ghinion cu primul fic [nici la ala nu pot garanta ca tu l'ai scris] si iei unu de pe alte forumuri? Cred ca ghinionul tau e ca eu o cunosc pe adevarata autoare a ficului asa ca ghinion. L-ai luat de pe Anime World, nu? De la o fata pe nume Saku, corect? Draga mea tu aici dai dovada de lasitate deoarece nu esti in stare sa iti faci un fic original, poate tie frica de critici dar asta nu e o scuza, si te-ai decis sa furi >.<. Ahh. De fic nu am ce comenta e frumos nu am ce zice.

Te pup ^^
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ce ati face daca ati avea personajele din naruto in fata voastra? Ryuu 1 2.782 09-11-2008, 10:57 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)