Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

VocaloidStory

#1
Well,sunt incepatoare.Adica,azi m-am gandit sa scriu si eu ceva sa vad daca imi iese.Astept sa aflu ce e bine si ce nu e bine ca sa vad daca mai continui.Voi posta amanunte despre fiecare personaj intre timp,doar daca voi continua.Acum depinde cat de bine mi-a iesit...

Varsta minima:-
Gen: School Life,Comedy,Drama
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: Postati critici care imi vor fi de folos in viitor

Nu detin personajele!

Cand vor aparea personaje noi voi pune poza!

Rin&Len Kagamine
Akita Neru
Hatsune Miku
Leon
Kamui Gakupo
Kaito Shion
Yowane Haku
Gumi Megpoid
Big Al





Capitolul 1





"Si cand ma gandesc ca prietenii te pot ajuta oricand..."

Ah,la naiba,mai trebuie sa sufar inca cinci ore!Sa trecem peste asta,numele meu este Hatsune Miku si am 16 ani.Sunt in liceul Vocaloizilor unde mi-am facut o gramada de prieteni noi.Prietenele mele cele mai bune sunt Rin Kagamine si Akita Neru.Ma cunosc cu ele inca de cand eram mica,si am incredere in ele foarte mult.Mereu m-au ajutat cand aveam nevoie.
Ehh,oricum,vorbind despre ora..e asa plictisitor!.Stau si ma uit pe geam...tot ce pot sa vad sunt niste gratii si un peisaj mirific.Se vede foarte clar ca a venit toamna.Cerul e gri si trist,parca vrea sa-si dea drumul sentimentelor si sa planga cu lacrimi reci.Frunzelor li s-au dus tineretea si li se schimba culoarea hainei..in cateva culori triste.Doar cateva au castigat jocul cu viata.Acest peisaj trist ma face sa adorm...
-Hatsune Miku!Treci la tabla!
-D-da?!
-Treci la tabla si rezolva exercitiul!
"Ce ma fac?!Nu stiu nimic..."
-Psst!Este B!Si acolo e "chimic"!
Ma intreb cine m-a ajutat dar nu am timp sa stau pe ganduri si raspund.
-Raspunsul este B!Si acolo trebuie sa fie "chimic"!
-In regula,e corect,spuse d-soara Yowane.
Ah,mai aveam un pic si luam un 4.
*Bzzzzzzzz*
Pauza!
-Hei,Len,ti-ai facut tema la romana?
-Eh?!Kaito?!Desigur!
-Arata-mi!
-Poftim.
*Dupa doua minute*
-Asta nu e tema!Ai scris numai numarul exercitiului si ai completat numai cu "blablablablabla"!
-D-dar...
-De abia astept ce iti va face Domnul Kamui.


*




Hei!Cine mi-a soptit la chimie?
-Eu...zise Gumi.
-Multumesc mult!
-Hei,Miku,vii la mine acasa azi cu Neru?zise Rin.
-Sigur!
Len este bufonul clasei.Mereu intra in bucluc.Este fratele geaman al lui Rin,dar din pacate doar arata la fel.Nu e destept ca Rin.Prietenii lui cei mai buni sunt Kaito,Leon si Big Al.Spre deosebire de el,ei sunt cu picioarele pe pamant.
The melody of logic always plays the notes of truth.
My anime list

[imghttp://i.imgur.com/i5bbM.jpg[/img]
@Fiction: Fara imagini atat de mari la semnatura. Resize 'em. Thanks.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)