Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Clase muzicale

#11
Zambii si isi ridica ochii spre cer. Se adunau norii, incet, ducandu-se, parca-n unghi de 45, spre soare.
Totul era in coborare, ca doi pasi ai unei muze nebune pe treptele unui sanatoriu al raiului.
Gri, rosu, gri, rosu, gri rosu,gri-rosu, grirosugrirosugrirosu GRI SI ROSU
isi stranse degetele in namol. Simtii namolul pasteorizat trecand si presandu-se printre degetele ei albe. Un oarecare calm rigid si livid, un oarecare gest.
Isi ridica ochii catre cer
Da-mi o mana, da-mi o mana expira profund si se ridica, cu gandul ca va ploua, cu gandul la "Scrisoare catre Iisus", cu gandul la ploaie cu piele topita.
Inghitii in sec.
Continua sa mearga frangandu-si mainile, curatand namolul usor uscat pe palmele ei reci.
Vantul incepu sa bata fara vreun sens in peisajul torid de mai devreme.
Lipseau doar ciorile sa zboare-n cerc.
Intra in casa pe usa derapanata
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#12
Acum se putea respira. Termin aici, fac un dus si ma culc. O sa dorm 2 zile.
Auzi usa in urma lui.
Parca e mai creativa atmosfera. Si parca incep sa am replici si mai tampite.
Opreste ventilatorul. Cam brusca schimbarea de afara.
Ia o sticla de bere in mana, dar ezita. O lasa jos si se uita la ea fix: Hai sa terminam! -- spuse cu viata, ca un copil.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#13
Zambii scurt, chipul ii era mai palid, mai rece ca inainte. Ochii ii erau usor goliti, pareau scosi dintr-un tablou ce prezinta o scena dramatica, ochii unei drame.
Expira profund si intra in camera de inregistrare, isi spuse castile pe urechi:

ne
imaginam ca-n cearca, de dragul poporului si-al tarii, ceva
cand defapt negustorii astia de mana a patra ne vand cuiva,
oricui! Baga tara-n datorii, movile, si in curand ajung sa scoata la vanzare bucati
de parca noi suntem simple jucarii, sau oricum ,marionete trase de corzi, fara colti
Dar oricum armele nu mai conteaza, oricum scopul lor avanseaza de la baze
Cu revolutie sau nu, ajungem aceiasi sclavi, carne cruda, vanduta-n randuri repetate, redirectionate
Catre rutina tipica
Si totusi totul arata ca o cripta
Plina de cadavre trase-n sus si-n jos, mintite si manipulate
Fara suflare si umanitate lasate.
Scopul lor urla ca nimic nu mai e subtil, ne lasam idiotizati
De tot ce ne inconjuare ca totul menit sa ne transforme cica subtil in sclerozati.

La finalul ultimului cuvant ramase fara suflare, parca. ofta indelung.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#14
Ultima strofa!
O scurta pauza.
Arati de parca ti-ar fi murit cineva. Sau de parca ai murit tu. Sau... nu stiu. Evita sa priveasca in ochii ei. Hai sa plecam, vreau sa profit de furtuna care se pregateste afara. Doar ca pare ca treci si tu printr-o furtuna. -- continua in capul lui.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#15
Zambii bolnavicios si lasa jos castile, punandu-le pe suportul lor. Expira mai puternic decat inspira, de parca ar fi vrut sa scoata aerul neramas in plamani, sau plamanii insasi.
Deschise usa, deschisa lent scoase un scartaiit ca cel de lemn nelustruit, sau in orice caz, putred.
Se apropie de bar si isi turna putin din J&B-ul de acolo, intr-un pahar de plastic.
Lasa-ma putin chicotii scurt si il dadu dintr-o suflare pe gat, apoi isi scutura capul. Isi mijii ochii si-o pufni in ras isteric, apoi se calma brusc.
Deci, zici ca vrei sa ne plimbam prin ploaie? ranjii scurt atintindu-l cu aceeiasi privire demoralizata, totusi, incercand s-o prinda p-alui.
Nu reusa, lucru ce o intarata. Se apropie de el, mai mult, mai mult si mai mult pana ajunse cu varful piciorului langa varful piciorului lui.
Inghitii in sec si se ridica in varful picioarelor, ii curpinse buzele, scurt, cu ale ei.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#16
Si pana la urma...
Schita un zamber. Ploaia nu o sa se opreasca prea curand. O saruta si incepu sa se joaca in parul ei. Ii placea sa faca asta. Nu stia ce sa faca. Sa o las sa faca ce vrea? Se intinde spre sticla, o duce la gura, bea. O saruta din nou, evita iar privirea ei. Hai sa ne jucam.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#17
Isi puse ambele maini pe umerii lui, masandu-i pielea cu varful degetelor, usor, ridicandu-si-le pe gatul lui, punandu-i mana pe fata. In acest timp ii cuprinsese buza inferioara cu buzele ei si i-o trase mai mult in gura ei, sugand-o usor si muscand-o ianinte sa-si vare limba in gura lui si sa inceapa sa traga de limba lui, sa i-o ridice si sa-l impinga in cerul gurii cu limbiile lor.
Isi deschise ochii, analizandu-i trasaturile fetei, asa cu capul usor intr-o parte cum era.
Respiratia ei era ceva mai puternica.
Se lipii cu totul de el, de parca incerca sa treaca prin hainele lui si sa se lipeasca mai tare de pielea lui.
Daca o sa incep sa gandesc, pierd momentul...drace
isi inchise ochii la loc
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#18
Incepu sa nu mai gandeasca. Toata ziua a asteptat momentul asta desi toata ziua l-a ocolit. Daca era vorba de altcineva nu l-ar fi ocolit, dar ea era mai mult decat "cineva".
Ii simtea sanii prin haine si vroia mai mult. Incepu sa-i dea jos bluza. Am zis ca fac cum vrea ea, dar... Nu se putu abtine: la la-la.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#19
Ochii sfidatori se alungeau pe straziile inguste. Din mersul lent a dato-n alergat, vroia sa ajunga ca sa poate lamuri unele lucruri cu cateva persoane.
Firar . O injuratura ii scapa printre dinti, acum chiar ca nu mai avea sa ajunga sa se intalneasca cu cei doi prieteni ai lui . Lucifer, era sigur ca azi era ziua in care isi va putea exprima liber sentimentele. Prin toata acea aroganta era si o latura lacoma ce striga dupa iubire.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#20
O pufni intr-un ras isteric.
Stii? fara beat nu suna bine! isi trecu mainile peste gatul lui, lipindu-se de el. Isi simtea pielea calda, lipida de tricoul lui. Isi musca buza inferioara pana o cresta putin, apoi il saruta apasat pe buze, inchise ochii, apoi ii redeschise, privindu-l in ochi. Intre timp ii cuprinse iar limba, rasucind-o pe a ei in jurul limbii lui, in timp ce-si impingea bazinul in al lui, frecandu-i astfel partea din fata, in acelasi timp impingandu-l usor in umeri in semn ca vrea ca el sa se lase pe jos, pe salteaua adusa acolo acum foarte mult timp.
Isi inchise ochii.
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Clase muzicale Ich. 5 4.015 17-11-2010, 12:24 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)