Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ciudatenii omenesti

#1
Am creat un topic in care sa povestim momente,obiceiuri sau intamplari ciudate de-ale noastre .

Incep eu:
1. Daca sunt filme care m-au speriat sa mi-au placut, pe moment, eu nu constientizez ca sunt doar filme.Cand m-am uitat la un film horror m-a speriat asa de tare incat am visat urat o saptamana. Eu nu dorm singura in camera.In fine,m-am bagat in pat si am incercat sa adorm,dar nu am putut ... Mi-am adus aminte secventele din film si am inceput sa plang. M-am mai linistit si am inceput sa cant in gand, sa ma linistesc si sa imi fac planuri de scapare daca vin monstrii :scary: .

2. Mi s-a intamplat la fel cand m-am uitat la " Dirty dancing 2. Havana nights " . Am plecat in vacanta si ma duceam imi baie si plangeam pentru ca Katy a trebuit sa plece si s-a despartit de Javier , in film :cry: .

Ciudateniile mele ... Asta se intampla daca sunt prea sentimentalista :99: .

Sunt singura ? Daca nu, povestiti !
[Imagine: hinata_naruto.jpg]






#2
Sunt tot sHy_buTterFly, doar ca mi-am facut cont nou ... Schimbare de personalitate .... Acum nu mai sunt sHy_buTterFly, sunt O.o.CraZyOranGe.o.O

1. Nu imi place sa ma copieze cineva ... Am o prietena care cere la toata lumea poze si muzica doar ca sa fie la curent cu noutatile muzicale, chiar daca nu asculta. Si intr-o zi, am zis : " Bine, hai ca iti dau melodia ... " Si surpriza, a doua-a zi punea la toata parcarea melodia aia . Zuppy03 Acum nu ii mai dau muzica si nici poze ...

2. Inca o ciudatenie de-a mea este ca sunt cam baietoasa :...: . Ma enerveaza ca toate colegele imi spun : " Hai mai fata, poarta-te si tu ca o noi, like a girl !!!:stress: " Si ma enerveaza !!!! :die: De ce sa ma port eu like a princess, daca nu am stofa ???

Stiu ... I'm weird :...:

#3
vorbind de ciudatenii ...

1. am un "succes" in ami face prietene!!! niciuna dintre ele nu se suport si eu intotdeauna pic la mijloc furios.... deci de la atatea certuri cred ca am devenit imuna 24

2. am o clasa de copiatori!!! [ si cica ar trebui sa fim originali ca doar suntem la arte plastice, da se pare ca nu se aplica regula 45 ] in primavara am inceput sa citesc Amurg si mi-am adus cartea la scoala :...:, peste trei zile aproape toate fetele din clasa citeau si ele; am un penar cu oi 15 , cum l-am adus la scoala cum or inceput in jurul meu sa apara pixuri, caete si tot felul cu oi; mi-am luat carbune pentru schite si acu toti au .... da nimanui nu-i plac anime-le, de asta nu ma suparam daca se molipseau ca macar avem si eu cu cine sa vorbesc....:eto:
[Imagine: teru.png]


#4
hmm....o ciudatenie de-a mea ar fi faptul ca sunt obsedata de ordine...mereu imi place sa fie ordine in jurul meu , si daca este fac destul de urat 4 . Alte ciudatenii de-a mele ar fi :
- obsesia mea pentru carti si citit 21
-obsesia pentru istorie si arheologie:X
-obiceiul meu de a visa cu ochii deschisi si de a fi prea emotiva

#5
Ciudatenii?Eu seman cu una.
Apropo sHy_buTterFly vroiam doar sa te atentionez,persoanelor de pe aici nu le prea plac..da inf..Sper ca tu nu te-ai suparat.4
1.Sunt tomboy.Stau cu baietii,ma bat cu baietii,dar nu imi place sa ma comport.Ceea ce ma difera de alte fete e ca imi place sportul(pe care il si fac la scoala ,chiar si in timpul liber).Transpir.Stiu ca suna aiuea -___-..dar muulte fete habar nu au ce e aia transpiratie si imi spun mie ca nu e normal.Am intrebat si un doctor daca e normal si a zis ca da.Fetele sunt chiar sensibile,cam prea(alea de la mine din clasa incep cu "vaai,mi s-a luat oja de pe unghie"),port haine largi.
2.Sunt cam sadica(HAPPY TREE FRIENDS RUUUULZZ) si cred in Mos Craciun -__-..
3.Numai eu stiu de Naruto din scoala mea...
Sunt un fel de mostrulet pentru cei care ma stiu(19) ..Si very very weird..

#6
Pai ... Eu sunt baietoasa. Dar imi place sa ma imbrac in fuste,rochii si sa ma aranjez. Dar am niste apucaturi de baiat: imi place fotbalul, imi place mult sportul, etc ... Cand a vrut profesoara de sport sa mergem la meciul de fotbal al baietilor si sa fim majorete, nu am vrut. In timp ce celelalte fete repetau miscarile cu profesoara de sport, eu si Andutsa [ o prietena ] ne jucam fotbal [ e ... dadeam si noi bombeuri :ha: ].

Mdeah ... Alta ciudatenie de-a mea ... Vorbesc muuult si tareee :99: Si nu pot sa ma schimb.

Yeah, this is me ...

#7
Well ... Cred că toți avem părțile noastre, puțin mai ieșite din comun, dar nu este un motiv să ne rușinăm. Este natural ...

Sunt băiețoasă. Fac sport, joc fotbal și transpir ... Nu sunt genul de fata care nu iese din casă fară unghiile făcute, machiata sau îmbracată sofisticat. Imi fac și eu unghiile, mă machiez și mă mai îmbrac și elegant, cand este nevoie, dar nu tot timpul.

Uneori sunt rușinoasa, chiar dacă nu par acel gen de fată. Când eram mai mică nu eram rușinoasă, dar acum sunt ...

Prefer hainele comode, ci nu cele strâmte. Nu mă simt confortabil in haine strâmte ... M-am obișnuit să mă îmbrac comod.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#8
Sunt consstienta ca am multe ciudatenii. For example:
1. Majoritatea frazelor le termin cu "au!" de se si intreaba oamenii ce ma doare pe mine.
2. In afara de "au!", mai pun adesea si "fratele meu".
3. Rad din aproape orice si am un mod diferit de a rae. Pun mana la gura si rad pe infundate, si mai rau e ca imi ivne sa rad in ora desi n-am motiv (si doar in ora de mate 22) O.o.
4. Cand vorbesc fac o multime de gesturi haotice cand vorbesc, si este total involuntar.
5. Cand stau pe ganduri imi musc degetul mare sau mic.
6. Daca mi se intampla ceva bun, fac un gest cu pumnul si zic: "O ce veste minunata!" cu o voce care parca nu-mi apartine, parca ar fi de baiat. o.o
7. Cand vorbesc pronunt r-ul foarte ciudat, iar cand citesc si e un cuvant cu multe litere de "e", abia astept sa apara un cuvant cu "r".
8. Uneori, dupa ce zic o fraza, zic ultima parte din ea in soapta.

Dupa cum vedeti, am multe ciudatenii, care ma fac sa arat ca o nebuna in fata colegilor mei. TT_TT

#9
1. Kiddo - Hainele largi , sportul sunt preferatele mele , nimeni nu pune mana pe pantaloni mei si tricourile mele >< [ la alergari sunt Spiddy Gozalez]4 si nu esti singura care transpira ...78 Si am si eu specimene in clasa foarte girly dar sa sti ca sunt de treaba .Pure tomboy, si sunt mandra de asta 15
2. Adaug adesea cand vorbesc " Omule " " Frate " " O men" sau alte chesti de genu
3. Sadistic Sometimes ...dar imi pasa de ceea ce e in jurul meu .
4. Cand ma uit la filme de groaza sunt singura care rade ,dar admit ma si sperii uneori .
5. daydreaming everywhere ...si am intentia sa imi fac prieteni imaginari ...4 [ Nu sunt nebuna 21 ]
6. Iubesc wondelrand dar uneori21 E minciuna pe langa imaginatia mea bolnava 21
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#10
1. Am accent frantuzesc
2.Vorbesc mult ,mereu am despre ce sa vorbesc
3.Dependenta de cafea,si de multe alte chestii de care nu ma mandresc
4.Nu pot sta mult timp intr-un loc
5.Rad la filmele de groaza
6.Chestiile triste nu ma afecteaza
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best." Marylin Monroe




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)