Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cicatricele vietii

#12
Chapter 11

Soarele strlucea voios in capitala niponiei, parea o zi perfecta, dar norii care anuntau furtuna trebuiau sa vina. In biroul prezedintial, Ayame era ca o tigroica, era cu nervi al pamant, nimeni nu indraznea sa intre in biroul ei. Statea singura si medita, isi dezamagise parintii si unchii, nu mai stia daca mai este scapare. Timp de cateva ore a stat inchisa, in spatele usi de la biroul ei se auzeau niste voci. �Nu, va rog, nu puteti intra, domnisoara Ayame e foarte nervoasa si nu primeste vizite.� spuse o voce subtire de femeie. �Sunt sigur ca ii va facea placere sa ma vada.� raspunse o voce groasa dar in acelaisi timp seducaroare. Tanarul a intrat in camera unde era si satena, aceasta ramase muta cand il vazuse. Barbatul avea parul ca focul iar ochii reci ca iarba proaspata. Aya nu reusea sa scoata nici un sunet.

- Chris � reusi sa pronunte satena.
- Da, Ayame, sunt eu , Chris, cel cu care te-ai jucat cum ai vrut.
- Nu, eu nu �
- Lasa-ma sa termin! Crezi ca nu mi-am dat seama ca ma foloseai? Ca eram jucaria ta? Ca eu eram �
- GATA! Nu imi mai spune nimic! Nu mai vreau sa aud! Daca numai atat ai vrut sa imi zici te rog sa pleci!
- Nu, Aya, eu am venit sa iti propun o afacere. O afacere ca sa iti salvezi firma.
Cand a auzit ca isi poate salva firma a acceptat imediat, dar ea nu stia ce in ce s-a bagat. Nu stia ca acel Chris pe care l-a cunoscut nu mai e acelasi, ci un mafiot, care va contribui la distrugerea ei.

In clasa era o liniste profunda, profesoara nu ierta pe nimeni daca vorbeau. Molly si Jack stateau in aceeasi banca. Jack a facut un gest brusc si a vrut sa ii vorbeasca blondinei dar profesoara l-a pins. Spre fericirea lui a sunt clopotelul. Toti copii din clasa au inceput sa fuga ca nebuni sa iasa din �camera de tortura�.


In curtea liceului copii toti erau imaprtiti in grupe , fiecare avea cate un grup. Cei patru copii stateau sub un copac care era plantat in curte , priveau desgustati panorama din curtea scolii. Molly isi sprijirea capul pde umarul lui Jack care ii mangaia paul usor. Kate statea si ea aproape de prietenul fratelui ei .

- Stii Jack , sper sa nu ajug vreodata ca si astia . ii spuse Molly brunetului .

Jack a inceput sa rada la fel si celelalte doua persoane care erau acolo . Blondina zambea usor dar parea cam trista , nici unul dintre cei care erau acolo nu stiau motivul tristetei ei . Molly s-a ridicat de pe iarba si s-a indreptat spre cosul de gunoi aruncand ambaajul unei ciocolati iar apoi le-a spus celorlalti sa o insoteasca in clasa .

In biroul satenei era o liniste , fata statea cu fata catre geamul imens si privea pierduta in zare . Chris se uita si el dar el spre deosebire deea nu era pierdut , avea tot planul calculate rece , fiecare detaliu conta pentru distrugerea ei . Intr-un final Ayame s-a intors catre el acceptandu-i propunerea pentru incepul sfarsitului ei .



Cam scurt ... o sa ma revansez promit !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Cicatricele vietii - de Denny - 02-05-2008, 02:05 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 02-05-2008, 09:05 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 04-05-2008, 12:44 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 12-05-2008, 08:28 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 11-11-2008, 09:57 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 12-11-2008, 05:13 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 25-11-2008, 10:01 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 20-12-2008, 02:21 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 02-01-2009, 02:53 AM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 23-01-2009, 11:34 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 18-02-2009, 04:26 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 29-03-2009, 10:09 PM
RE: Cicatricele vietii - de Isis-Zeita iubirii - 30-03-2009, 07:20 PM
RE: Cicatricele vietii - de Mitzuke - 03-05-2009, 07:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)