Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ceva nou :D

#41
(05-01-2012, 10:24 PM)Daniela ~ A scris: Da, da, știu, promit că peste maxim o oră postez și eu, o să dau edit imediat ce îl termin, acum lucrez la el xD.

Edit: * cry * ăsta-i al șaptelea păr făcut, îl las așa, mi s-a luat să tot modific T.T.

[Imagine: pam.png]

Edit 2: ignorați hainele, sunt făcute de mult ._.

Umbrele sunt simpatice, si culoarea frumoasa. Inca nu perfect, dar o lucrare buna. Primesti si tu un 9,5.


La categoria par cei acceptati sunt:
*Thєory
*Daniela~
___

TEMA ESTE Haine. Asta este tema.Sa vedem care e cel mai bun dintre voi la aceasta categorie. Apoi vor urma celelalte. Aveti termen 1 saptamana.
Doar un chibi de fiecare, va rog. Pot fi mai multe culori de accelasi timp de par creeat, dar nu 100 de modele.

DATA LIMITA: 6.01.2012 - 13.01.2012

_____________________________________________________ _____ ____ ___ __ _
Puteti intra la mai multe categorii. Voi sunteti si putini si categoriile multe. Distrati-va. ^^
_____________________________________________________ _____ ____ ___ __ _
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#42
[Imagine: Cibigeneratorddddddddddddd.png]

Eu mi-am terminat hăinuțele, adică m-am apucat azi de ele pentru că știu că dacă o las pe ultima sută de metrii iese o supă 21.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#43
Eu m-am tot invartit in jurul a doua idei si pana la urm am ales-o pe asta:
[Imagine: princess_dress_by_mirunyk24-d4lll23.png]
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#44
Hopa, bine că am trecut pe aici. Uitasem de chibi. xD Well, dau edit imediat.

EDIT: Now, that's it :
[Imagine: f2j2mf.png]

#45
Daria~
Rochita. Culorile se asorteaza iar rochita este frumoasa. Umbrele si luminile sunt egale si placute. Cizmulitele sunt lucrate bine. La categoria haine esti inclusa. Deci DA.
nota: 10
Miss M
Culorile sunt vesele si formatul rochiei este unul frumos. Chibiul pare ca nu are maini. Pe viitor, poti accentua mainile. Le mai lungesti putin. Incretiturile de jos sunt efectul rochiei. Pe viitor poti folosi mai multe lumini si poat niste modele. Dar e frumoasa si simpla. LA categoria haine esti inclusa. Deci DA
nota: 10

Theory
Fani ai folosit negru si acel albastru neon care e prea strident -.- si apripile fac parte din categoria accesorii. Pantalonii au conturul prea inchis. (negru) Puteai face conturul cu o culoare mai inchisa decat cea a umbrei de pe pantalon. La aceasta categorie nu esti acceptata. Raspunsul este NU.
nota: 8,5
*Ma asteptam la ceva mai mult. Dar nu este nimic. Mai exerseaza la accesorii. Aripile sunt foarte dragute.

Fata cu parul de foc
Iti voi trimite un PM cu tot ce ai nevoie si dava vei mai exersa poate vei fi inclusa. Bineinteles dupa ce vei da si tu toate probele.

*!!* De acum inainte, daca doriti sa intrati in echipa chibi, imi dati un PM. V-as rugaa sa nu mai postati aici cateva saptamani, pana se vor da testele pe categorii. *2 saptamani*. Apoi va puteti exprima liber ideiile in legatura cu chibi generator.
*!* Pentru cei care doresc sa intre in echipa: Si voi veti da testele pe categorii. Veti posta aici rezultatele testelor, specipicand categoria. ^^


Ma scuzati de intarziere.


CATEGORIA a 3-a: Accesorii Sa vedem care e cel mai bun dintre voi la aceasta categorie. Aveti termen 1 saptamana.
De aceasta data va fi diferit. Pe mai multe corpuri chibi faceti cate un accesoriu diferit. Nu doar pe un chibi, pe mai multe. Fara haine si par. Doar accesoriile pe el. Ori ce va bate mintea. Aveti voie minim 3 si maxim 9. Nu este placut sa vezi pe un singur chibi 20 de accesorii.
Daca nu sunteti siguri despre ce este vorba sau nu aveti idei:
*palarii
*lanturi
*inele
*bratari
*esarfe
*accesorii de par
*aripi
*cozi (la spate)
*coarne
*obiecte (colivie,minge,acadele,sceptru,coronite etc.)

Spor la lucru!

DATA LIMITA: 16.01.2012 - 22.01.2012

___
@Fata cu parul de foc: iti voi raspunde printr-un PM.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#46
De fapt, dau edit cu ceva mai bun, mi-a venit o idee ;3.

[Imagine: Cibigeneratorwew.png] - niște accesorii cică pentru sport, știu că era și în seria veche, dar am zis să le păstrez pe astea.

[Imagine: Cibidadadadada.png] - ideea mea „briliantă”. Accesorii pe două chibi-uri, sunt cel puțin trei, i think 21.

Edit: de fapt, las și furseco-pălăria.

[Imagine: Cibigeneratorqqqqqq-1.png]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#47
Aici sunt incercarile mele:
[Imagine: chibi_accesories_by_mirunyk24-d4n9grw.png]
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#48
Cum Ann nu se simte prea bine, postez eu cu acordul ei <3.

1. Si eu si Miss M suntem acceptate la accesorii, era si normal, lol.
2. Urmatoarea tema este fundal. Data: 04.02.2012-11.02.2012.
3. Sa fie maxim trei.

Toate fiind spuse, i think, imi postez si eu creatiile.

[Imagine: 6k83m.png] [Imagine: 6CDM0.png] [Imagine: apRJh.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#49
Postez si eu desi mi-e cam rusine, ca au fost facute la marea repezeala. Ninsoarea din ultima vreme mi-a oferit cateva oportunitati interesante si nu prea am mai avut timp de lucru.

[Imagine: chibi_background_1_by_mirunyk24-d4p976g.png]
[Imagine: chibi_background_2_by_mirunyk24-d4p97dw.png]
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#50
Apreciez efortul vostru. Imi plac fondurile cum sunt realizate dar m-a dezamagist un amanunt. Daca a facut una spirale, nu trebuia sa faca si cealalta aceasi tema. Voi amana aceasta tema pentru inca o saptamana. As dori sa vad din partea vostra, mai ales din partea lui miss m, putin mai multa originalitate si teme diferite.
Fonduri= peisaje, incaperi,efecte speciale etc. Va puteti inspira si de pe dA si de pe alte siteuri de specialitate.

Vinerea viitoare se va incheia "preslectia" cu tema fonduri. Si va rog, daca puteti sa introduceti si chibi-ul in fundal. ^^ Si fara SPIRALE.

Multumesc.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)