Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cercuri, inimi si mult stil

#11
Of.
Tu, dacă ai învăţat să le faci mai mici, nu înseamnă că ai evoluat. O să le iau în ordine ca să nu zici că mă iau de tine aiurea:
1. Foloseşti acelaşi efect ca în cele din posturile anterioare, doar că ăsta e mai curbat. În câte limbi trebuie să spun că nu dă bine să fie o componetă principală? Textul e despărţit. Niciodată să nu desparţi aşa de tare nişte cuvinte care formează o propoziţie. Ai împreunat imaginile alea două cu picioarele. Se vede că te - ai grăbit. Singurul care mi - a plăcut a fost că ai schimbat un pic culorile imaginei cu fata ca să se potrivească mai bine cu aia din stânga. Atât. Restul nu se poate numi evoluţie.
2. Textul ăla . . . e pus aiurea şi culoarea îl face mai neclar. În stânga eu zic că ai spleşuit pe un fond mov. Apoi te - ai gândit să mai trânteşti şi o imagine care nu pare să facă parte din sig deloc. Prima e mai bună.
3. Pfoai, aici. Dacă tu ai făcut singură toată imaginea din stânga, sigul e pe jumătate bun, fiindcă ai băgat şi imaginea cu tipa aia. Dacă sunt doar două imagini luate de pe net şi puse una lângă alta, atunci e varză. De ce? Şi mâţa mea poate să ia două imagini şi lă le pună una peste alta într - alta.
În concluzie, nu ai evoluat deloc. Ba chiar, îmi plac mai mult cele din postul anterior. Eu apreciez faptul că încerci, dar dacă nu dai atenţie sfaturilor pe care noi ţi le dăm şi nu cauţi tutoriale care să te înveţe lucruri noi, degeaba mai faci. Nu încerca să foloseşti efectele astea acum. E mai complicat să şti când şi cum să le foloseşti.
Mda, baftă!
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#12
E bine ca ai inceput prin experimentarea efectelor.
Totusi ar trebui sa urmaresti tutoriale,numai asa poti realiza ceva cat mai rapid.
Ar fi bine sa incepi cu lucrari simple cu brush-uri .
Succes!
Era sa uit..Personajele trebuie incadrate in backround,deoarece aici nu facem reviste sa lipim imaginea doar.
Zuppy04
[Imagine: 50586193.png]

#13
In primul rand vreau sa va spun ca pozele de data treacuta sunt facute de mine, nu am lipit doua poze, le-am desenat eu. Au iesit asa deoarece am folosit doua programe.

Sa incepem: (nu am unit doua poze)

Imi place destul de mult aceasta poza~ EXT
[Imagine: tibiz.png]
Asta este pe locul II~ IRF
[Imagine: UucKU.png]
Si cea mai tare ~ SOO
[Imagine: oHfTd.png]

Nu sunt asa de bune ( sunt constienta) dar nu am avut poze care sa se poata edita.

#14
of.. vad ca toti ne certam pe posturi.. daca unii vor sa dea posturi mai dure, sa o faca, daca altii vor sfaturi, sa le dea.. sper ca postul meu te va mai ajuta.. in primul rand.. eu nu stiu ce tot faci cu photoshop'ul ala... nu mai bine lucrezi tu altundeva pentru inceput, cum ar fi in photoscape? eu acolo am invatat sa lucrez si chiar daca are foarte putine efecte inveti repede, si este pregatitor macar pentru simtul estetic in ceea ce priveste sig'urile... ar fi bine sa le faci 400x150..sau macar mai dreptunghiulare.. ar iesi mai bine decat chestiile alea patrate pe care le faci tu acolo... nu pot spune ca sunt foarte rele, pentru o incepatoare, chiar te descurci.. sper sa mai vad de la tine creatii, chiar nu vreau sa te dai batuta^^..

cya [;x]
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#15
Am revenit cu alte creiati. Sper ca astea o sa va placa mai mult.

Asrf
[Imagine: VoagK.png]
Ahbf
[Imagine: pI187.png]
Aqwe
[Imagine: RqwdQ.png]

Imi cer de acum scz pt. marime.

#16
Vreau sa spun ca ai mai evoluat cat de cat in photoshop dar ar trebui sa vezi mai multe tutoriale si sa intrebi un expert in Ps care sa-ti dea sfaturi mai bune decat niste incepatori ca noi ce n-au pus in viata lor mana sa faca un GFX.

spamspamspamspamspamspamspamspamspamspamspamspamspam
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#17
Ummm, cred ca l-a primul . . . prima chestie vroiai sa faci o inima nu ?dar nu ti-a ajuns imaginea, lol, i-ai sters aripile tipei. Bine, pentru inceput ai nevoie de o imagine cu calitatea buna, cu marimi mai mari ca sa o micsorezi dupa bunul plac, incearca sa nu mai salvezi imagini de pe photobucket sau de pe Google, au calitatea proasta si nu te ajuta deloc, cauta pe deviantart, zerochan, nihonomaru, etc.
Apoi, cauta pe dafont niste font-uri noi, gasesti acolo de care font-uri doresti, font-uri adica ... scrisuri 21, le dezarhivezi si le pui in folder-ul Fonts, il ai pe undeva prin Control Panel ^_^ Apoi, incearca sa nu mai scri asa de mare, adica, pune si tu la marime un numar mai mic decat 20pt, si incearca sa nu mai scri atat de multe cuvinte fara sens, cand pui un text pe un sig, avatar, banner, orice, incearca sa scri esentialul, un fel de mesaj al sig-ului, sau daca nu ai ce sa scri, no idea or smth cauta aici ( clik ), salveaza si tu niste texturi de acolo si folosestele pe viitoarele tale creatii, sti cum sa le folosesti ne ? le pui peste sig si le pui pe una din obtiunile PhotoShop-ului, sti tu, Light, Screen, Overlay, Soft Light, etc. Apoi incearca sa nu mai scri in romana, uitate si tu pe la celelalte sig-uri ale celor de aici, cati dintre ei au textul pus in limba romana ? Foarte putin, aproape deloc.
Apoi, incearca sa mai cauti si tu c4d, brushes, textures, vectors, etc, gasesti cate vrei pe deviantart, trebuie doar sa ai rabdare sa cauti ^_^

Succes.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#18
binisor, dupa parerea mea [nu ma pricep la gfx si cu atat mai putin la critica]
vad totusi o adevarata evolutie de la primul post si pana la cel mai recent. la inceput nu prea mi-au placut efectele, dar vad ca le potrivesti destul de bine acum.

#19
Hm, am trecut si eu pe aici... Nu ma prea pricep eu la gfx, n-am mai facut demult ceva, dar poate as putea sa-ti dau cateva sfaturi...
Hm, marimile primelor seturi sunt ok, dar cele din ultimul post lasa de dorit. Sunt mult, dar mult prea mici. Nu te grabi cand faci ceva, mai ales cand e vorba de gfx. Pai efectele sunt asa si asa, dar nu ar strica daca ai incepe sa lucrezi in ps, ai mai multe efecte acolo si poti sa iti descarci brush-uri, texturi, c4d-uri si tot ce mai vrei. Poti sa iti descarci si fonturi noi. Daca urmezi sfaturile care ti se dau cu siguranta vei evolua. Bafta!
[Imagine: j5atg3.png]


#20
Am facut o lunga pauza in care am mai lucrat, dar sa nu credeti ca am muncit pe branci. Fiind in clasa a VIII este cam greu sa ai timp liber. Dar am venit cu noi gfx:

Prima:

[Imagine: 3gbcF.png]

A doua:


[Imagine: btyc5.png]

__________________
Vreau sa stiu care va place mai mult si de ce.
Ce ar trebui sa fac pentru a iesi mai bine?
Si este buna marimea?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)