Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cea care trebuie iubită (+18)

#21
Un alt capitol excelent. Amanda a dat de gust si acum nu se mai opreste. Ce vrea gent-lemon-ul de la ea? Ma tii in suspans mai mult decat serialele de la robotzii. Sa vedem: vrea o relatie serioasa cu o copchila de 15 ani si o familie + un baby? Sau vrea o aventura si sa o faca de ras pentru ca intr-un mod abstract este ruda sau cel mai bun prieten cu David? Intrebari intrebari. Dai cu next-ul si anunta-ma.

#22
Hello :] Am aterizat si eu pe la fic-ul tau. Pot spune ca eu un fic foarte dragut. Imi place ideea, chiar originala si interesanta, sunt curioasa cum o vei mai dezvolta pe viitor. Acest capitol a fost bunicel, desi cred ca ai fi putut mai mult. Naratiunea bunicica la fel si descrierea, deci mai puteai lucra ceva mai ales la descriere. Actiunea nu a fost grabita, iar greseli de tastare am vazut cateva, dar nu chiar asa grave. Well, cam asta am avut de spus. Iti urez bafta cu next-ul si sa ma anunti cand il pui. Spor la scris! *hugs*
[Imagine: j5atg3.png]


#23
Hei, scuze de intarziere. Gomen, gomen xD
Pai ce pot sa spun? Capitol acesta mi-a placut extrem de mult, pe bune O__O Chiar nu am nimic de comentat, a fost un capitol superb, din toate punctele de vedere. Mi-a placut cum s-au desfasurat lucrurile intre Amanda si Andrei(parca asa il chema :]]). Saraca Amanda, s-a imbatat imediat :]] Imi pare rau de ea intr-un fel...dar in acelasi timp imi pare chiar bine, deoarece, in acest fel, a avut posibilitatea de a-l pupaci putin pe baiat :]] Si sa nu-mi spuna mie tipul ca nu i-a placut >.>
M-a impresionat faptul ca Andrei e diferit. Adica...pana acum, el mi-a lasat aceasta impresie si sper sa ramana mereu asa T_T Sa nu se schimbe deodata...sa arate ca este cu totul o alta persoana. La un momendat chiar credeam ca vor sfarsi intr-o camera oarecare, facand dragoste :]] Dar m-am inselat si intr-un fel chiar ma bucur ca m-am inselat xD E timp pentru toate :]]
Eu astept urmatorul capitol cu nerabdare. Sunt curioasa sa vad ce va face Amanda dupa ce se va trezi din betie xD Succes in continuare si spor la scris
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#24
vreau nextul super tare e misto :x app ma anunti si pe mine cand il postezi:-*

#25
Va multumesc tuturor pentru ca cititi si pentru comentariile lasate. Sunt foarte fericita ca va place. E o surpriza pentru mine faptul ca acest fic are asa de mult succes. Eram cam sceptica in ceea ce il priveste pentru ca nu eram sigura ca va fi bine primit pe forum, insa ma bucur sa vad ca m-am inselat.
Imi cer scuze ca acest capitol vine asa de tarziu. Nu am nici o scuza. Mi-a fost doar lene sa scriu si nu am avut nici un gram de inspiratie.
Oricum, sper sa va placa si acest capitol si multumesc inca o data pentru ca cititi.

Lectura placuta.




Capitolul V




Am tipat cat m-au tinut plamanii. Voiam sa ma ia de acolo, insa el nu facea nimic, statea in fata mea si se uita cum eu ma zbat neputincioasa sub jetul de apa rece, incercand sa ma ridic. Dupa cateva minute, timp in care a ras de mine de fiecare daca cand alunecam prin cada, incercand sa nu ma lovesc, a oprit apa si a plecat din baie, revenind cu un prosop mare, albastru. Mi l-a intins galant si, m-a ajutat sa cobor. Mi-a luat mana in a lui si ma tinea strans. Ne-am intors inapoi in hol si am inceput sa inaintam, trecand de vreo cateva usi, care erau inchise. Ne-am oprit la capatul holului, intrand intr-o camera foarte spatioasa. Mi-a facut semn sa ma asez pe pat si m-am conformat.

Ma trezisem din betie, insa acum eram uda toata, machiajul probabil mi se intinsese pe toata fata si nu aveam nici o haina uscata la mine. S-a mai uitat inca o data la mine, razand, apoi plecand din camera lasandu-ma singura o perioada ce mi se parea ca nu avea sa se mai termine. S-a intors cu un tricou si o pereche de pantaloni scurti. Mi le-a dat si a iesit din camera.

Am lasat prosopul pe pat si am inceput sa ma dezbrac usor, incercand ca nu ud totul pe acolo. Nu am putut sa nu observ peretii care erau incarcati cu tot felul de picturi abstracte, mobila de culoare neagra si covorul alb si pufos pe care stateam cu picioarele.
- Esti gata, am auzit o voce usor ingrijorata.
M-am sters repede cu prosopul, am luat hainele ce mi li adusese pe mine si i-am raspuns.
- Poti intra.
Imediat intra in camera si se opri in prag. Ma analiza. Aratam destul de haios, dupa parerea mea, in hainele lui. Tricoul imi era larg si lung de imi trecea peste fund, iar pantalonii scurti abia se tineau pe talia mea subtire si imi veneau pana la genunchi. Parul imi era ciufulit, iar eu stateam desculta, pe covorul pufos, inconjurata de o multime de haine ude.

A venit langa mine rapid si m-a ajutat sa le strang, ducandu-le apoi in baie.
- Arati bine asa, imi spuse zambind. Cred ca m-as putea obinui cu privilestea asta de acum inainte, adauga in timp ce se apropia si mai mult de mine. Ah, il aud continuand, acum imi pare rau ca te-am oprit atunci. Mai bine te-as fi lasat sa iti faci damblaua. Firar sa fie de treaba de asta.
M-am uitat la el buimaca, iar apoi am inceput sa rad. Pana la urma se parea ca domnul ar-fi-mai-bine-sa-ne-oprim voia sa nu o fi facut. Eu avusesem chef, iar el fusese cel care mi-l stricase. Putea foarte bine sa taca si sa se bucure de tratamentul special ce avea sa il primeasca. Pacat ca el a vrut sa faca pe durul.
- Ti-ai ratat ocazia, acum lasa-ma sa dorm, i-am spus in timp ce ma indreptam spre pat cascand.

L-am vazut cum se indeparteaza si incepe sa se dezbrace. Am sarit ca arsa si ma uitam stupefiata ceea ce se intampla.
- Ce ai de gand sa faci? Esti nebun?!
S-a intors sper mine, avand o fata plictisita si obosita.
- Nu mai poate lumea nici sa se dezbrace acum? Doamne, femeile astea. Cine naiba va mai intelege si pe voi. Pune capul pe perna si dormi acolo. Stai linistita, nu o sa iti fac nimic, voiam doar sa ma schimb in pijamale.

L-am ascultat si m-am asezat cuminte in pat, invelita pana la gat, uitandu-ma la el cum se schimba. Trebuia sa recunosc ca dezbracat arata mai mult bine ca imbracat. Nu ii puteam vedea decat spatele, care se cunostea ca este bine lucrat. Avea umerii foarte lati si bratele groase. Talia ii era bine definita si avea un fund superb, care se incorda la fiecare miscare pe care o facea, lasandu-ma pe ganduri. In timp ce isi lua o pereche de pantaloni de pijama pe el nu am putu sa nu observ picioarele musculoase si boxerii negrii ce se aflau pe el. Se intoarse spre mine si imi facu semn sa ma dau la o parte.
- Nu prea cred ca ai sa dormi cu mine, i-am spus revoltata.
- Nu prea cred ca ai de ales, mi-o intoarse nervos.
M-am conformat si m-am mutat in partea celalalta de pat, lasand loc pentru inca o persoana. M-am intors cu spatele la el, asteptand sa vina mai repede, pentru a putea adormi.

Cand s-a asezat alaturi de mine am trasarit usor. Chiar daca am facut-o cu David de atatea ori si, tot de atatea ori am dormit cu el, sentimentul ce il aveam in acel moment nu putea fi comparat cu nimic ce mai simtisem inainte. Mi-am tras patura pe mine si mai mult, lasand afara doar capul pentru a putea respira. Simteam cum respira langa mine. Am incercat sa inchid ochii pentru a adormi, insa nu am putut. Am inceput sa ma uit pe pereti si sa respir din ce in ce mai repede, atunci cand Andrei s-a intors cu fata spre mine. Incercam sa ma calmez, insa se parea ca inima mea nu era de acord cu ceea ce gandeam. Am oftat lung. Imediat l-am simtit cum vine si mai aproape de mine, ma trage langa el, spatele meu lipindu-se de pieptul sau gol, trecand o mana peste mine si tinandu-ma acolo, strans.
- Ce faci, i-am soptit.
- Nu e evident? Te tin in brate.
- De ce faci asta?
- Pentru ca imi place.
Si nimeni nu a mai zis nimic.

In cateva momente reusisem sa adorm. Uitasem ca nu ma aflam la mine acasa, uitasem tot ceea ce facusem. Ma bucuram din plin de caldura oferita de corpul lui, de linistea interioara ce mi-o oferea acea persoana straina. I-am luat mana si mi-am strecurat degetele printre ale lui. Am dormit in acea pozitie pana dimineata. Cand am deschis ochii, el era inca acolo, dormind linistit, mana lui tinandu-o strans pe a mea.
Eram nebuna, insa credeam ca incepeam sa il plac. Speram sa nu fie asa. Daca avea sa se intample acest lucru trebuia sa ma indepartez cat mai repede de el.


Dupa acel eveniment lucruri dintre noi doi au inceput sa mearga mai bine si, aici ma refer stric la ceea ce se intampla in particular. La scoala statea tot in banca cu mine, insa nu vorbeam unul cu celalalt in continuare. Vorbeam doar daca era abdolut necesar. Am cazut de comun acord ca e mai bine asa, indiferent din ce unghi privesti problema. El era tipul cel nou si popular in clasa, iar eu eram cea care era urata de toti datorita faptului ca umblam cu Ana. Pe ea, nu o mai vazusem din acea seara si nici nu ma obosisem sa o caut. Stiam ca atunci cand va avea nevoie de mine o sa vina singura, dar pana cand acel lucru avea sa se intample eram pregatita sa ma bucur de orice moment in compania lui Andrei.

Nu mi-a luat mult sa ma obisnuiesc cu felul lui de a fi si nici nu mi-a fost greu sa observ ca avea gusturi bune in materie de orice. Primisem multe cadouri de la el si de fiecare data spunea acelasi lucru: „Il meriti”. Stiam ca nu era cum spunea el. Nu meritam nimic, nici pe el, nici bunatatea lui.

Intr-o zi pe cand ne faceam obisnuita plimbare telefonul sau inceput sa sune. Foarte rar se intampla acel lucru, iar atunci sarea ca ars, lasa totul balta si pleca urgent acasa.
- Imediat vin, spuse alarmat.
Asta spunea de fiecare data. Se scuza si imi explicase ca telefonul primit era de la tatal sau si trebuia sa plece urgent. Nu l-am intrebat nimic in legatura cu asta, i-am urat doar „Succes” si l-am vazut cum se indeparta. Daca as fi fost fata cuminte nu as fi facut ceea ce facusem.

Hotarasem sa il urmaresc. Simteam ca ceva nu e bine, iar el nu voia sa imi spuna ce anume. Asa ca aveam sa aflu si singura. Nu era greu sa il urmaresc deoarece exact in acea zi venise fara masina si fusese nevoit sa mearga pe jos. Era grabit. Se ciognea de oameni si pleca mai departe fara a isi cere scuze.
Comportamenul lui ma facea si mai curioasa ce tot ceea ce se intampla in spatele acestui „Vin imediat” pe care il spunea de fiecare data.

Am mers dupa el in jur de vreo douazeci de minute dupa care, pentru un moment, il pierdusem. Am oftat suparata si eram pregatita sa renunt cand l-am observat cum intra grabit intr-un bloc modest, cu patru etaje, uitandu-se in dreapata si in stanga asigurandu-se ca nu era urmarit. Am traversat repede strada si am intrat imediat dupa el. Avusesem noroc ca usa se inchidea mai greu pentru ca altfel puteam ramane afara. Am urcat usor scarile, incercand sa nu scot nici un zgomot. Nu voiam sa fiu observata. Ceea ce imi doream era sa vad ce imi ascunde.

Se opri la etajul doi si apasa pe soneria de langa usa, gri, masiva de fier. Imediat usa se deschise, in spatele ei aflandu-se un barbat inalt, foarte bine facut, saten, cu ochii verzi. Andrei ii facu cu mana, insa barbatul iesi imediat si il stranse in brate. Il impinse apoi agresiv de perete, lingandu-si buzele si il saruta, in timp ce mana lui cobora spre slitul celuilalt.

Nu imi venea sa cred.

Puteam sa imi inchipui orice, absolut orice, dar nu ma gandisem niciodata ca Andrei, Andrei al meu, pentru ca eu simteam ceva, eram gay. Simteam cu inima mi se rupe in doua si cum in gura am un gust amar.
M-am intors, oarecum scarbita de ceea ce vazusem, scarbita de mine si de toate gandurile mele. Voiam sa plec de acolo, insa din neatentie imi cazuse telefonul. L-am luat repede, avand grija sa strang toate bucatile de pe jos, insa era deja prea tarziu. Ambii barbati stateau si se uitau la mine.

Barbatul necunosc parea foarte iritat de prezenta mea, in timp ce Andrei isi duse o mana la gura, probabil nevenindu-i sa creada ca eu ma aflam acolo, ca vazusem totul si ca aflasem adevarul.

Cobora spre mine si se aseza in genunchi in fata mea. Refuzam sa il privesc. Nu, mai corect spus era: nu voiam sa il privesc. Nu mai puteam da ochii cu el dupa toate cate vazusem. Stiam ca nu e bine sa ma bag in treburile altora, insa eram prea curioasa de felul meu si acest lucru nu mi-a adus decat ghinion.
- Amanda, il aud soptind, ce cauti aici?
Nu am putut sa ii raspund. M-am uitat doar la el cum se ridica, ma strange in brate, lansand cateva lacrimi sa imi ude tricoul si apoi ma lua de mana, ajutandu-ma sa merg.

Ne aflam in apartamentul necunoscutului, intr-o camera pe care nici macar nu mi-o amitesc cum trebuie. Eram sigura doar de un lucru: stateam intr-un fololiu mare, de piele, si tineam in mana o ceasca de cafea, iar in stanga mea se afla un sifonier plin cu haine de femei. Erau travestiti.

Era liniste, genul acela de liniste care poate ucide. Situatia nu era tocmai roza, pentru mine. Cat despre ei... eram sigura ca nu voia sa afle nimeni de relatia lor. Nu am aflat motivul nici acum, insa banuiam ca era mai bine pentru toata lumea ca acest lucru sa ramana un secret.

In timp ce stateam acolo, uitandu-ma din cand in cand la Andrei, apoi la baiatul de langa el, ce s-ar fi intamplat daca tatal lui ar fi aflat ce inclinatii sexuale are fiului lui. Probabil, de fapt mai mult ca sigur, l-ar fi dezmostenit si toata afaracea lui s-ar fi dus de rapa. Tatul lui era foarte dur, corect si ura tot ce nu i se parea lui „adecvat”. Il intalnisem o singura data cand venise la scoala pentru o sedinta cu parintii.
Atunci realizasem de ce imi parea feminin, avea gusturi bune in materie de haine si imi cumpara tot felul de cadouri, care mai de care mai scumpe, mai frumoase si mai extravagante. De fapt, le cumpara pentru el, insa niciodata nu apuca sa le poarte.

- Si ce facem cu ea, l-am auzit intreband.
Andrei se intoarse catre el, apoi catre mine si imi zambi pentru a ma linisti.
- E de incredere, nu iti face probleme. Nu o sa spui nimanui, nu-i asa, Amanda?
- Desigur, am raspuns sarind din fotoliu, incercand sa par cat mai convingatoare. Nu o sa deschid gura. O sa uit ca am vazut asta, o sa sterg aceasta amintire din capul meu. Va rog, nu va faceti probleme inutile, le-am spus in timp ce ma chinuiam sa zambesc intr-un mod cat mai placut.

Andrei s-a ridicat de pe caneapea si a venit langa mine. M-a sarutat pe obraz, ma luat de mana si m-a tras dupa el pana ce am ajuns in fata iubitului lui.
- Acum ca si asa tot s-a aflat acest lucru, imi spuse intorcand fata catre mine, Amanda, doresc sa iti prezint pe cea mai importanta persoana din viata mea: Rares. Auzindu-si numele, acesta s-a ridicat si intinse mana pentru a da noroc cu mine. Credeam ca o sa mi-o sarute sau ceva de genul acesta, insa nici un caz sa dea noroc. Cu o fata nu se da noroc decat daca tocmai ai platit-o pentru a iti face un „serviciu” – si asta am invatat-o din propie experianta.

Ne-am asezat apoi, fiecare la locul lui, incercand sa avem o discutie civilizata. Trebuia sa par entuziasmata de asa zisul iubit al prietenul meu, insa nu eram deloc. Mi se paruse antipatic inca de cum il zarisem la usa. Era atat de greu sa imi schimb impresia despre el, insa refuzam sa admit ca poate spune si lucruri interesante, ca poate fi dragut si ca el chiar tinea la Andrei.

Pierdusem impreuna cu ei aproape toata ziua, timp in care vazusem de nenumarate ori felul in care se sarutau, cum se tineau de mana si alte gesturi intime care nu ma deranjau.

Aveam insa o curiozitate.
M-am ridicat in picioare, in mijlocul discutiei, am pus o fata rugatoare si le-am spus:
- Vreau sa vad cum si-o trag doi baieti.



Orice sfat/critica este bine venit(a).
We mortals have many weaknesses; we feel too much, hurt too much or too soon we die, but we do have the chance of love.

#26
Wow, capitol nou. Chiar l-am asteptat, deoarece atunci te oprisesi fix unde imi placea mai mult. Mi-a placut enorm de mult acest capitol, din toate punctele de vedere :]] A fost un capitol plin de surprize. Andrei gay? O___O Eu inca nu imi pot reveni din soc, sincer .__. E mult prea ciudat, ma asteptam la orice inafara de treaba asta :]] Eh, eu iubesc scenele mai intime dintre baieti, deci nu am o problema cu acest lucru :]]
Dar nu stiu...sunt putin trista .__. Adica, doream ca Andrei sa fie doar pentru Amanda, nu sa apara deodata spunand ca il iubeste pe tipul acela, Rares. Dar, sper, ca ne vei face o surpriza, si ca lucrurile se vor schimba pe viitor.
Iar ultima replica a Amandei chiar m-a dat pe spate :]]
Citat:- Vreau sa vad cum si-o trag doi baieti.
Sincer, scumpo, si eu vreau :]] Vreau, vreau sa vad care va fi reactia celor doi >.< Te rog, spune-mi ca vor face prostii xD Am o minte plina de prostii :]] Dar nu stiu, sa o faca acolo de fata cu Amanda? Nu sunt si ei mai discreti ? xD
Astept cu nerabdare urmatorul capitol. Nici nu am ce sa comentez la acesta. Succes in continuare si spor la scris.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#27
Scuze ca am sosit asa de tarziu, dar am fost plecata si abia acum am sosit. Deci:

Ya,ya, ya, pijamale o.o ? Chiar m.a facut sa rad faza ca el se schimba in pijamale si chiar nu stiu de ce oare o.o. Am vazut greseli de tastare, dar minore, defapt ceea ce m.a deranjat a fost faptul ca ai scris : roza. Corect era roz. Nu are gen. In rest ador capitolul. deci Doamne. Dumnezeule O: ! Andrei este gay ! Nu se poate, nu vreau asta, dar asta este -.-. Si faza de la sfarsit, adica replica, chiar si eu vreau, defapt sa citesc cum si.o trag doi baieti. Vreau sa le vad reactia, vreau sa vad cum va gandi Amanda daca chiar cei doi ii vor indeplini dorinta, sau daca cei doi nu vor accepta. Vreau capitole mai lungi >.< ! In rest, te ador!
[Imagine: Jun0xCa.png]

#28
Ce perversa pot fi ! :)) Aceasta este si dorinta mea. [ Evil ]. Doamne, deci lucrurile mergeau asa de bine intre ei si dintr-o data, Buf !, este gay. Nu m-as fi asteptat la asta niciodata. Cum se numeste?...Elementul Surpriza ! Foarte bine. Imi place mult, cand pui nextul? ;;)
mi-ar placea sa ma anunti.:D
M.S. :*
[Imagine: Anime_Girl_Signature_by_Repaereth.png]

#29
Helăăău. *hugs*
Merci mult fiindcă m-ai anunţat, e chiar bine că ai facut-o. ^^
Eniuei, să trecem la comentat.

So, capitolul a fost maare şi frumos. Mi-a plăcut acţiunea petrecută, replicile, totul. :] Oricum, am observat câteva greşeli de tastare, neimportante, dar să le menţionez.
'obinui' - obişnui [ asta ai vrut să scrii, nu? : ) ]
Pff, am uitat care erau *laughs*. Eh, o greşeală, nu`i mare lucru. Trecem peste. Descrierea a fost bine pusă la punct, deşi aş fi preferat să descrii puţin mai bine sentimentele Amandei. Dar e ok şi-aşa.
Replicile nu mi s-au părut seci or smth, unele dintre ele au fost chiar interesante, mai ales cea de la sfârşit.
„- Vreau sa vad cum si-o trag doi baieti.” - preea tare. x3 De-abea aştept să văd ce se va întâmpla în capitolul viitor. :>
Dar cum D-Zeu să fie Andrei travestit? Lol, adică nici nu-mi puteam închipui o astfel de ...de tâmpenie. Păi şi până la urmă e cu Amanda sau nu? Sauuu o înşeală cu Rareş ăla, care apropo, mi se pare cam dubios. -.-'

Eniuei, aştept continuarea şi sper să fie la fel de bună sau chiar mai bună ca aceasta. Spor la scris şi multă-multă imaginaţie.
*hugs*

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#30
Hello :] Am ajuns si eu pe aici. Scuze de intarziere, doar ca am fost plecata cand ai postat tu, si abia acum cateva ore am ajuns acasa. Mersi ca m-ai anuntat. Acum, sa revenim. A meritat asteptarea fiindca a fost un capitol bun, zic eu. Descrierea, naratiunea si dialogul au fost excelente, le ador. Actiunea nu a fost grabita, iar greseli de tastare nu am observat. So, that’s all, i guess. Bafta in continuare si nu uita sa ma anunti cand postezi next-ul. Spor la scris! >:D<
[Imagine: j5atg3.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Esti iubita mea ! Yuki 10 11.100 24-09-2011, 01:09 AM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  O viata pe care trebuie sa o infrunti Booble Madusy 6 4.074 29-04-2009, 01:36 PM
Ultimul răspuns: Alexi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)