Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce vrei de la viitor?

#1
Împreună cu Kita x*x* ne-am gândit să facem acest joc. Totul a început de la un joc pe mess, în care spuneam amândouă ce ne dorim de la viitor, iar asta a fost ideea lu' Deea aka Kita x*x*.
So, totul e simplu: Trebuie să spuneţi ce vă doriţi de la viitor, ce planuri aveţi, cum vă vedeţi voi viitorul şi orice vă mai trece prin cap în legătură cu viitorul vostru. Distraţi-vă, asta e cel mai important în acest joc. Lăsaţi-vă imaginaţia să zburde. Acum, că v-am explicat ce trebuie explicat, spor la postat.

P.s: Eu voi posta, după ce postează câţiva. :d
[Imagine: j5atg3.png]


#2
I`m first. Smile O sa scriu si ce i-am scris Kaylei. pe mess. Eu una sper sa va placa hug

Pai...1 Vreau sa se faca mai repede ora 21:30 ca sa-mi aduca mami oja aia.
2 Vreau sa ma anunte profa de tehno ca m-am calificat pe tara la olimpiada (desi stiu ca nu e posibil).
3 Vreau sa vina vara mai repede .
4 Vreau sa ma mut in propriul meu apartament.
5 Vreau sa ma duc mai repede la liceu ca sa scap de un profesor aiurit rau.
6 Vreau sa am doi copii, o fata si un baiat.
7 Vreau sa tin legatura cu toti colegii mei de calsa chiar si cand o sa am patruzeci de ani.
8 Vreau ca , in cazul in care ma calific pe tara, sa se tina faza pe tara la Timisoara, sa ma pot intalni cu Kayla.
9 Vreau sa ma intalnesc pe la treizeci de ani cu unul dintre profesorii mei care sunt acum tineri (deabia au iesit din facultate) in parc in timp ce voi fii cu fiul si cu fiica mea.
10 Vreau sa iau carenetul de sofer din prima .

Cam astea sunt ale mele. Sunt nerabdatoare sa le vad si pe ale voastre pupic
Ja ne :-H
[Imagine: 4sb4lf.jpg]

"Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ♥♥

#3
Umm ... ce vreau eu de la viitor ? Pai sa vedem vreau sa termin liceul si sa intru la o facultate ... oricare, exceptand medicina 21. Dar sa am timp sa si muncesc intre timp ca sa fac ceva bani. Vreau sa ajung la mare candva ... cu gasca mea. Si sa ma indragostesc acolo. Apoi sa vina perioada fericita si independenta a vietii mele incununata cu petreceri si distractie. Vreau sa am o nunta mica dar frumoasa cu o luna de miere la fel. Sa incep, pe la varsta de 24- 25 de ani, sa fac copii incepand cu un baiat si o fetita si poate un al treilea depinde [vreau sa fiu o mama tanara]. Apoi sa imi educ fetita si sa fim prietene bune cum as fi dorit sa fiu cu mama mea. Sa o inscriu la lectii de dans si sa ii ofer o viata minunata. Vreau sa ma intalnesc cu prietena mea [Kira ~ Mizuki Chi] de o viata si sa depanam amintiri in timp ce copii nostri or sa fie cei mai buni prieteni. Mai imi doresc sa traiesc pana cand nepotii mi se fac mari si frumosi apoi sa mor linistita de batranete.

Ah da si intre timp vreau sa am o slujba in care sa castig bine si care sa imi placa... oricare in afara de medic, sau doctor sau orice legat de sange si corp uman/ animal 21


Fantezia unui viitor perfect ... cred ca faza cu facultatea si cu copii se va intampla insa restul sunt doar franturi de vise la care nu pot renunta. Voi deschide ochii si voi vedea ca am avut o viata minunata si fara celelalte lucruri copilaresti pe care le-am vrut si pe langa care am trecut mai devreme sau mai tarziu. :X
Voi urmati 15

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#4
Interesanta ideea . Hai ca incep si e asa ca pregatiti - va , Cookie intra in actiune !

1 . Vreau sa ajung mai repede la liceu si sa scap de cativa colegi mai repede .
2 . Vreau sa incep lectiile de chitara mai repede .
3 . Vreau sa invat sa cant si la tobe .
4 . Vreau sa - mi fac propria trupa rock in care voi canta la chitara si / sau tobe .
5 . Vreau sa scriu propriile carti politiste care sa devina cat de cat cunoscute .
6 . Vreau sa am voie peste vreo trei ani sa merg la mare doar cu colegii unde sa ne distram pe rupte .

Si cam atat , nu - s genu care sa se gandeasca la copii de pe acum insa mi - as dori sa ma doi , un baiat si o fata . Nu - i chiar grozav sa fii singur la parinti si mereu mi - am dorit sa am un frate mai mare .




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)