Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care a fost cel mai bun Hokage?
Primul Hokage - Shodaime
4.55%
2 4.55%
Al Doilea Hokage - Nidaime
2.27%
1 2.27%
Al Treilea Hokage - Sandaime
11.36%
5 11.36%
Al Patrulea Hokage - Yondaime
56.82%
25 56.82%
Al Cincilea Hokage - Godaime
25.00%
11 25.00%
Total 44 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Care a fost cel mai bun Hokage?

#11
(07-07-2012, 02:41 AM)Arya A scris:
(07-07-2012, 02:34 AM)hero1hero A scris: Oh, va rog sa imi scuzati obraznicia de a gresii un cuvant. Stiam ca Tobi nu e acelasi cu Madara4. Nu am observat ca sunteti adminstrator. Mi-as fi tinut gura. Eu vorbeam de momentul in care Tobi l-a invocat pe Kyuubi, nu atunci cand MAdara s-a luptat cu Primul Hokage. Imi spneam doar opinia. Va rog sa ma scuzati daca am incalcat vreo regula a site-ului.

Sarcasm excused. Nu are legatura cu faptul ca sunt administrator, ignora culoarea si titlul. Oricum, l-ai gresit de doua ori ceea ce ma face sa ma gandesc ca nu era un simplu typo. Faceam doar aluzie la cunostiintele expuse in acelasi post in care ridiculizai parerea celorlaltor useri.

Asta la o parte, daca ar fi sa merg pe trendul celor care sunt fani Yondaime, evident ca as spune ca a fost cel mai bun, dar nu ma pot pronunta din punct de vedere obiectiv. L-am respectat pe Sarutobi desi decizia lui de a-l cruta pe Orochimaru a adus multe complicatii care nu erau necesare, dar de altfel ce ar fi seria fara deciziile gresite luate de lideri intr-un moment sau altul al vietii lor. Despre cei anteriori nu pot spune prea multe intrucat cunostiintele mele se rezuma la anime, nestiind daca se spun mai multe in manga sau nu.

Cat despre Tsunade desi un Hokage fara indoiala puternic, nu am vazut-o niciodata decat ca un fel de inlocuitor, nu stiu parca doar pregateste venirea cuiva care sa il eclipsese pe 'Yellow Flash' al Konoha.

N-am critticat alegerea lui. Am fost impotriva argumentului. N-am vrut sa-l atac, si daca i-am jicnit punctul de vedere imi pare rau. Dar si el a facut-o. Eu respect toate personajele din Naruto si Naruto Shippuden. Exceptie fac Sasukesi Danzo. Sunt un fan a lui Minato, si mi s-a parut eroic faptul ca si-a protejat familia. Dar ca intre el si Sarutobi il aleg.pe Sarutobi.





[Imagine: universul1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cum a fost cand ai vazut prima oara Naruto? Ayuu. 17 13.076 22-04-2014, 01:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)