Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna

#1
Numele meu este Cristina si am 13 ani . Imi place sa scriu ficuri si sa citesc multe romane . Plang la filmele de dragoste si rad la cele horror . Imi place sa ascult rock si k pop . Sper sa ne intelegem bine ! Zuppy02

#2
Heeeei, Cristina! Bun venit pe Zup! Sper sa-ti faci repede prieteni sa sa te intelegi bine cu toata lumea de aici! Aahm, intrebari..? Cred ca am cateva:

1. Varsta si numele le-ai facut publice, deci de unde esti?
2. Mm, rock si k-pop ascult si eu, pe langa multe altele, dar mi-ai putea spune cateva trupe sau cativa artisti de-ai tai?
3. Printre genurile de fictiuni pe care le citesti, se afla si yaoiul?

Cam atat. Inca o data, bun venit!

#3
Buna , si eu sper sa-mi fac multi prieteni
sa-ti raspund la intrebari :
Sunt din Prahova , oras Campina
Evanescence , Paramore , Shinee , Three Days Grace , Girls Generation si multe altele ,
In copilaria mea apusa am citit si yaoi ,

#4
Bunăăă, Cristina. Îmi pare bine. Sper sa fi activa, sa-ti faci multi prietenii si sa citesti regulamentul.
Eh, uite si cateva intrebari :
1. Ai de gand sa postezi fic-uri/ desene/ foto?
2. Ce parere ai de 'Zup si aspectul acestuia?
3. Citesti? Daca da, niste autori/ carti preferate?
4. Care sunt melodiile tale preferate, si de cine sunt cantate?
5. Culori/ numere/ litere preferate? Stiu, suna mai ciudat. 21
6. Inghetata, daca-ti place, ce arome? 71

Ok, atat am avut de spus. Smile
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#5
phoa cate intrebari !!!!

si eu ma bucur sa te cunosc ,
am de gand sa postez ficuri si app deja am postat un one shot
are un aspect interesant , si inca nu mi-am facut o parere , stii sunt noua pe aici
da citesc si Sandra Brown , Rachel Caine , Becca Fitzpatrick , Stephenie Meyer si multi alti autori ,
phai melodii ? hmm.... Hello , Bring me to my life si toate melodiile de la Evanescence
Sherlock , Ring Dingdong , hello de la Shinee , e foarte greu sa-ti enumar trupele si melodiile lor pentru ca imi plac mult ,

Culori : negru si violet
Numere : 10 si 9
Litere : C si S
Inghtata ? : toate aromele inafara de fistic ,
cam ata sper sa ne intelegem bine

#6
Hey, Cristina. Bun venit pe Zup. 15 Imi place descrierea ta, scurta si la obiect. Cunosc si eu pe cineva din Campina, frumos loc. Te-au intrebat mai sus destule, sa vad daca mai pot gasi si eu ceva intrebari...
  • Care-i anotimpul preferat si de ce? Dar cel care-ti place cel mai putin? La fel, as prefera sa-mi si argumentezi.
  • Un top 5 al filmelor tale preferate, indiferent de gen.
  • Ai vazut vreun film care nu ti-a placut/pe care-l consideri mai slabut?
  • Spune-mi actorul/actrita tau/ta preferat/a si de ce il/o consideri asa. De asemenea, in ce film crezi ca a jucat cel mai bine?

Mentionai mai sus ca citesti opere de la mai multi scriitori, printre care si Becca Fitzpatrik si Stephenie Meyer. Si mie-mi place Becca, cu toate ca n-am citit asa de mult de la ea, m-am apucat in trecut de seria Hush, Hush, pe care trebuie s-o termin, insa o admir ca persoana, plus ca avem gusturi in comun - asta din ceea ce-am citit. Ma rog, tu ai citit Hush, Hush? Ce parere ai? Astepti ultima carte care se va lansa in toamna lui 2012? :]

De la Stephenie presupun c-ai trecut prin Twilight, The Host ai citit? Pe Prom Nights from Hell ai pus mana? In sfarsit, vad ca-ti plac autorii straini, de pe la noi ai vreun preferat?

Cam atat pentru acum, vad daca mai revin cu ceva. Have a nice stay here si spor la scris, am vazut ca deja ai postat.

#7
Buna , ma bucur sa te cunosc

phai sa-ti raspund la intrebari pe rand :
Iubesc iarna pentru ca imi aduce un sentiment mai de siguranta . E anotimpul cand sunt in preajma sarbatorilor ; a rudelor si mai ales a fulgilor de nea . Nu pot spune ca urasc vreun anotimp :d dar daca ar fi sa aleg cel pe care il dezagreez cel mai mult este vara . Ciudat , nu ? Phai , stiu ca e vremea vacantei , a timpului frumos si este luna in care m-am nascut dar totusi nu o suport . Nu stiu ce am cu ea ! 24

Topul filmelor mele preferate ?

1. Don't be afraid by dark
2. Halloween
3. The exorcist
4. Twilight
5. Vineri 13

Am filme pe care le-am vazut mai slabute si acelea fiind cele cu nume de animale cum ar fi : " Anaconda 1 , 2 ,3 " . Crocodilul si mai multe . Pur si simplu nu le suport :d

nu am un actor preferat sau vreo actrita . Cand e vorba de jucat teatru mai toti stim sa bagam un plans si gata scapam de munca sau de alte chestii prostesti care ne pot calca pe orgoliu . Sa fim seriosi , si bunica stie sa joace . Baga un plans si tata o asculta o zi intreaga numai pe ea .

Nu am citit Hush , Hush dar totusi vreau sa caut toate cartile ei si sa le citesc . Sunt pur si simplu obsedata de scriitori straini . De pe la noi ? Hmm... eu citesc numai poezii ale poetilor nostrii . Nu citesc povesti .Eu asa sunt scriitori straini si poeti romani :d :d :d

Ma bucur mult sa va cunosc , sper sa fim prieteni :d 8




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)