Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna

#1
BUNA! Ma numesc Andreea, Claudia fiind al doilea meu prenume, dar as prefera sa imi spuneti Andreea. Am 16 ani, sunt din Toplita, Harghita.
Imi plac foarte mult animalale, in special hamsterii (de cand am primit unul de Craciun) si plimbarile prin natura, in locuri in care omul nu a facut prea multe schimbari.
Ascult aproape orice gen de muzica (cu exceptia manelelor si a muzicii populare), in functie de dispozitia mea.
Nu imi plac persoanele prefacute si lingusitorii.
Sper ca nu am omis nimic, dar daca vreti sa ma intrebati, nu ezitati.

#2
Hei Andreea! hug Am cateva intrebari 108 Paii:
1.Urmaresti vreun serial? Actor favorit ceva?
2.Care e anime-ul tau preferat si ce genuri de anime urmaresti de obicei?
3.Iti place yaoi?
4.Citesti? Ai vreo carte favorita?
5.Ce hobby ai? Te poti descrie in 3 cuvinte?
Sa te distrezi si sa-ti faci cati mai multi prieteni ^^
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#3
Bun venit pe forum, Andreea.
Bineinteles ca lucrurile mai putin "editate" de oameni sunt cele pe placul nostru... In curand nu o sa le mai aven nici pe astea. Pentru ca este un forum anime, as vrea sa te intreb ce genuri preferi. Daca tot am adus aminte de asta, ce animeuri ai vazut?
Inteleg ca iti plac hamsterii. Am avut si eu unul, defapt a fost o ea si, obsedata de Naruto la vremea aceea, i-am pus numele Hinata. Am avut si papagal, si porcusor de Guineea. M-am simtit nevoia sa spun asta, pentru ca ai adus aminte de animale. De caini ce parere ai? Sau pisici?

That's all. O sa revin aici daca imi mai aduc aminte de ceva. Distreaza-te si simte-te bine, Andreea. smile

#4
Buna din nou.
Ciquita
momentan urmaresc un serial italian "puterea visului" care are in prim plan o balerina care nu este acceptata la un teatru deoarece nu a invatat la o scoala de balet, ea invatand sa danseze cu tatal ei care a parasit-o de 8 ani, insa participa la un concurs "Urmeaza-ti visul" datorita unui producator pe care il cunoaste dupa ce ii toarna o galeata plina cu apa in cap fara sa vrea.

actor preferat: Lee Min Ho, dupa ce am vazut serialul City Hunter

anime preferat: Sailor Moon, pentru ca este primul anime pe care l-am vazut si eram mica, dar imi place si Kaze no stigma
de obicei urmaresc orice tip de anime atata timp cat ma tine cu sufletul la gura, dar cel mai mult imi plac cele de aventura, sau politiste, cum ar fii Detective Conan
nu pot sa ma pronunt in legatura cu anime-urile yaoi pentru ca nu am vazut inca nici unul, dar am sa-ti spun dupa ce am sa ma uit la unul

citesc chiar foarte mult si am mai multe carti favorite: "Al cincelea as" de Rodica Ojog Brasoveanu, " Si daca maine va veni" de Sidney Sheldon, "Memoriile unei gheise", "Harta oaselor" dar nu mai stiu de cine este scrisa

hobbyuri: sa citesc, sa stau cu hamsterul meu, care e un lenes si jumatate, sa urmaresc filme si anime-uri si sa citesc ce scrieti pe animezup.

descriere:nebuna, amuzanta, si in ultimul timp somnoroasa(aproape ca adorm la ore)


Kankrosas: imi plac cainii foarte mult, ei fiin in capul listei inainte sa primesc hamsterii si s vad cat de simpatici pot fi, dar nu imi prea plac pisicile probail pentru ca atunci cand aveam vreo 5-6 ani am avut una la bunici, iar eu copil fiind am tratat-o ca pe o papusa, nu ca pe o fiinta vie cum ar fi trebuit, iar din aceasta cauza nu ma prea agreea si ma zgaria de fiecare data cand avea ocazia
imi place foarte mult numele ales pentru hamster
animeurile pe care le-am vazut : kirari no revolution, kaze no stigma, detective conan (pe care inca il urmaresc pt. ca are foarte multe episoade), shugo chara, sailor moon, special a, lovely complex, o parte din nana(inca nu l-am terminat), deltora quest, si am inceput (adica am vazut doar primul episod) detective academy q; cam atat imi amintesc in momentul de fata

#5
Buna, Andreea! Agh, stii, numele tau imi aduce aminte de o buna prietena de-a mea, care insa s-a mutat din oras - numai ca ea avea cel de-al doilea prenume Maria. Mie-mi placea sa-i spun 'Deea' sau 'Dee', insa ei nu-i placea deloc. Tie cum iti spun prietenii? Sunt sigura ca trebuie sa ai si un fel de porecla - cred ca toti avem la varsta aceasta. Eh, eu am trecut pe aici ca sa-ti urez un 'Bun venit!' cat se poate de calduros. Ne bucuram nespus sa primim useri noi, pe aici, pe Zup. De asemenea, cum mie imi place sa cunoasc persoane noi, trec pe aici sa te intampin, si sa-ti pun cateva intrebari. Ce spui, e ok?

1. Cred ca o sa incep cu: Astepti vacanta?! 21 Caci eu una nu mai pot de nerabdare!
2. Sunt curioasa sa aflu profilul liceului tau. Nu stiu de ce, dar avem multi Filologi si Matematicieni/ Informaticieni pe aici.
3. Iubitoare de carti? Un gen favorit? Autor? Orice..
4. Ceva filme interesante? Seriale, anime-uri?

Hmm.. cam atat. Astept raspunsurile tale. Have fun, Kisses *mwah* !
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#6
Buna, FreeToLove!
pot spune ca ma aseaman cu prietena ta, deoarece nici mie nu imi place sa mi se spuna 'Deea' sau alte prescurtari ale numelui meu, chiar daca unii colegi au incercat, insa nu le-am raspuns. probabil pentru ca mi se zicea astfel atunci cand eram mica si una dintre bunicile mele ma alinta cand urmarea ceva sau cand vroia sa fac ceva, ceea ce nu avea urmari prea placute pentru mine (un copil de 3-4 ani care vroia doar sa se joace si sa fie lasat in pace). de atunci am inceput sa cred ca cei care vorbesc cu mine avand un glas mieros sau se mataie urmaresc ceva sau sunt lingusitori, de unde si antipatia mea pentru astfel de persoane.
uneori mi se spune 'Andi' de la Andreea in limba maghiara pentru ca atunci cand eram mica raspundeam doar celor care mi se adresau asa, dar in timp a ajuns sa nu imi mai placa; doar tata imi mai spune astfel (nu s-a dezobisnuit inca) si mai demult venise o colega de clasa la mine si l-a auzit pe tata cand imi spunea asa si a inceput si ea si dupa ea si altii, insa acum mi se adreseza asa cand nu aud cand imi spun Andreea sau daca nu pot raspunde imediat

ca orice elev intreg la minte astept vacanta cu nerabadare (si da exista specimene care sunt suparate ca se termina scoala - una dintre colegele mele)
profilul liceului meu este stiinte ale naturii (imi plac foarte mult biologia si chimia)
iubitoare de carti ? BINEINTELES!!!!!! Autorul meu preferat, de fapt scriitoare, este Rodica Ojog Brasoveanu si iti recomand sa citesti 'Al cincilea as' sau carti in care aparea personajul Melania Lupu (o batranica foarte simpatica, dar care la da multe batai de cap politistilor, care in aparenta este o femeie senila care povesteste cu motanul ei Mirciulica, dar o femeie foarte inteligenta), dar si ciclul logofatului Andronic (romane istorice care imbina foarte bine intrigile de la marile curti ale lumii din acea perioada cu spionajul si creeaza niste situatii care te tin cu sufletul la gura); genul favorit: sunt de fapt trei politist, de aventura si spionaj, iar daca se imbina toate trei cu atat mai bine

filme interesante am urmarit unul acum o saptamana, care era italian, dar mia placut, se numea 'Nu-i spune baby!', dar tradus motamo inseamna ingerii diamantelor; alte filme nu imi vin in minte, daca imi amintesc ceva o sa revin cu un edit; seriale am urmarit vara trecuta mai mult seriale coreene, de spionaj (nu cele care sunt pe tvr, acelea nu-mi plac) Iris; Athena goddes of war, Personal taste (foarte amuzant, dar unele scene cam trase de par dupa parerea mea, la fel ca si la Playfull kiss), City Hunter si Dream high; a da si nikita(de aceasta data un serial american)

#7
Bun venit pe forum. Nu o sa iti pun intrebari pentru ca deja au fost puse destule si orice altceva voi afla din postarile tale. Activitate cat mai placuta pe acest forum si daca vrei sa vi cu ceva nou sa nu iti fie frica 4

Succes aici si sper sa iti faci prieteni
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)