Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Btooom!

#1
[Imagine: 40977.jpg]

Alt title: N/A

Producers: Madhouse Studios, Sentai Filmworks

Genre: Action, Sci-Fi, Psychological, Seinen

Rezumat: Ryouta Sakamoto, un NEET pasionat de jocuri online, se trezeste dupa o lovitura la cap prins intr-o parasuta agatata dintr-un copac. Dupa putin timp descopera ca se afla pe o insula si ca face partea dintr-un joc real bazat pe cel mai vandut mmo din vrema lui, BTOOOM! Singurele lui avantaje sunt faptul ca este unul dintre cei mai buni din lume la versiune online a jocului si faptul ca adversarii lui sunt niste psihopati fara strategie. Sau cel putin asa pare la inceput.

Sound: Op-ul a mers ascultat la fiecare episod, dar cum nu ma fascineaza muzica japoneza nu cred ca voi lua ost-ul. Sunetul ambiental, natura si exploziile au fost destul de reusite,

Video: Grafica buna. Au pus mult accent pe personaje si pe partile verzi din natura. Tot ce parea mai slab au fost cladirile si pietrele ce pareau mult mai slab detaliate ca orice alt backround. Cred ca exista si 1080p pentru cei interesati, eu am preferat 720

Opinie: M-am apucat de acest anime acu cateva ore si pana sa decid sa ma culc mai aveam doar doua episoade de vizionat asa ca am zis sa il termin. Ca idee nu este unic nici pe departe. Am vazut o tona de filme care aveau aceasi idee in spate, sa facem un joc al mortii cu oameni ce nu vor sa fie acolo. Executia a fost in schimb diferita. Este primul anime/film/serial care are ca mod de lupta bataia cu bombe si doar atat. Cel putin pentru mine. Faptul ca nu e o idee unica in schimb nu face acest anime unul slab. Deteriorarea psihologica a personajelor este interesanta de urmarit, singurul defect fiind cand Ryouta brusc are incredere in cineva fara nici un fel de explicatie. Finalul e si el usor dezamagitor, lasand loc de continuare, dar pot sa trec cu vederea avand in vedere ca animeul este derminat de 3 zile. Sper ca vor face si o partea a doua sau macar un film sa termine povestea, dar daca nu exista oricand manga.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
goooood. Btoom e o poveste scurta de urmarit cand nai ce face.
Il urmaream de la episodul trei,unpic chiar spre foarte mult banal cum se intalnesc aia doi. Zici bine de stilul de lupta,in fine este umpic cam exagerata ideea iubiri dintre gamerii aia doi.
Sfarsitul lasa loc de inteles tinand cont ca tacsu' lu' Ryouta e in echipa oraganizatorilor.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)