Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Blood Rain

#6
Am venit si cu urmatorul capitol. Multumesc mult pentru comenturi:
Zozy, mersi mult pentru comentariu. Asa este, va exista o dragoste intre un baiat din poveste si Aime dar nu zic cine ca as strica suspansul :zuppy07:. Intr- adevar Yuuki este o prietena buna, dar si ea are o parte a ei, o veti vedea pe parcursul povestii, nu e chiar o ¨simplica¨fata. Si Nightmare Dream, nu iti trebuie ochelarii, chiar am greseli de cele mai multe ori. Ma bucur mult ca va place si sper sa va placa in continuare. Citire placuta:


Cap. 3: Castelul

- Dormi papusa.... dormi...
Baiatul deschise fereastra, si sari tinand- o pe satena in brate. Ateriza incet pe iarba verde si uda, de langa scoala si pleca. In doua minute se afla in fata unui castel parca scos dintr- un film de groaza, in jurul lui zburau numai ciori care scoteau un sunet ce te facea sa tresari, vopseaua dupa el era ingalbenita si in unele parti deja cazuta.
Blondul intra in castel, o aseza pe satena pe un pat si o lasa acolo.
*
La scoala Yuuki o cauta de zor pe Aime:
- Ah... unde o fi disparut? Si colegul ala nou a disparut.... ia stai putin.... doar nu..... Nu, Aime nu e in stare de asa ceva... oare unde o fi? AIME!!!!
*
Satena statea intinsa pe pat fara sa se miste, transpirase toata.
Afara norii negri acoperira cerul albastru, un zgomot puternic se auzi in tot orasul, un trasnet. Picaturi mari de apa, reci, incepura sa cada din cer lovind puternic fereastra de langa patul pe care statea satena, o fereastra imensa. Tunetele si fulgerele rasunau in castel trezind pana si mortii. Insa satena nu auzea nimica, dormea.... Traind acum intr- o alta lume....


*

¨ Trebuie sa ajung.... trebuie¨ Satena alerga incontinuu, se opri, simti cum ceva o apuca de gat, dar nu era nimeni, se sufoca. Incepu sa respire greu, peisajul plin de flori, copaci si oamenii razand se transforma in... nimic... in jurul ei era numai negru... ¨ Nu pot... respira.. nu... pot...¨

*


Satena se trezi dintr- o data transpirata, respirand greu, un sunet asurzitor o facu sa tresara. Isi puse mana la gat incercand sa se calmeze ¨ Phiu... a fost doar un vis¨ . Privi pe fereastra, isi muta privirea spre camera, nu era nimica, decat un pat, nu era decat.... ea ¨ Ce caut eu aici? Unde sunt?¨ Stranuta, isi puse mana pe frunte:
- Se pare ca ploaia de ieri mi- a dat de furca.... Trebuie sa plec de aici, oare cat e ceasul?
- Destul de tarziu.... Se auzi o voce, fata privi inspre locul de unde se auzi vocea, un tunet o facu sa tresare. O silueta isi facu aparitia din umbra, era acelasi baiat de la scoala:
- Tu.... cine esti ? Satena dadu sa se dea jos din pat insa blondul se afla fata in fata cu ea, la doar cativa centimetri, satena ramase uimita, isi dadu seama cat de aproape este baiatul si se inrosi:
- Adica nu ma mai recunosti, Aime....? Spuse acesta zambind, satena se dadu in spate lovindu- se de perete, oprindu- se:
- Imi sti numele... cine esti ? Ce esti? Intreba aceasta speriata. Baiatul zambii aratand doi colti albi:
- Numele meu e Alexander.... Alex.... si cat despre ceea ce sunt... cred ca iti poti da seama si singura..... calmeaza- te... nu musc... decat daca vreau.
- De ce mai adus aici?
- Adica nu- ti amintesti? Asta este locul tau.... locul nostru....
- Locul meu este acasa cu tatal meu si cu Yuuki....
- Ce- ar fi sa bem ceva? Baiatul se intoarse imediat cu doua pahare cu un lichid rosu inauntru, un pahar il dadu satenei;
- Nu- ti face griji... este doar... suc... Baiatul dadu pe gat paharul. Satena privi paharul atent ¨ Cine este baiatul asta? Ce vrea de la mine? Cred ca inca mai am febra... ¨ Aime dadu sa bea din pahar insa scuipa imediat, arunca paharul, bautura varsandu- se pe jos.
- Pacat... era cel mai bun sange dintre toate pana acuma...
- Iti bati joc de mine? Tipa satena la el.
Acesta o privi cu o expresie infioratoare, se aproprie de ea, aceasta incepu sa tremure toata. Baiatul se apropie din ce in ce mai mult , aceasta ii dadu o palma lasand o urma rosiatica pe obrazul palid al acestuia, o lua la fuga, blondul zambi, intr- o clipa ajunse in spatele fetei luand- o in brate. Satena nu se mai putea misca, frica pusese stapanirea pe ea:
- Tu... tu erai cel de aseara....
- Ti- am zis ca tu urmezi.... Alex dadu cu limba pe gatul ei, lucru ce o facu sa tresara, tremura toata; nu- ti face griji... se va termina repede.... Ii sopti acesta, isi arata coltii, se aproprie de gatul fetei muscand- o ¨ Au.... Doamne... cum am ajuns in situatia asta? Cum???? ¨ Aceasta inchise ochii, doua firicele cristaline isi facura aparitia pe obrazul fetei. O suvita de sange de la gatul satenei se scurse pe bluza alba a uniformei. Blondul ridica capul, se sterse la gura de lichidul rosu al fetei. ¨ Delicios...¨Aparu in fata acesteia stergandu- I lacrimile, aceasta deschise ochii, blondul se aproprie de ea si o saruta, o tinu strans in brate, fata zbatandu- se sa scape insa degeaba. Un firicel rosu se scurse pe barbia satenei. Aceasta facu ochii mari, incepu sa planga, se opri din zbatut.... ¨ Opreste- te... numai vreau... opreste- te... te rog....¨ Alex se dadu in spate, fata ramase pe loc, fara sa miste un deget, ramase socata, nu stia ce sa mai faca. Baiatul sterse suvita de sange, fata cazu in genunchi lasand capul in jos, continua sa planga, rana de la gat nu se inchise, ¨ transformand¨ albul impecabil al bluzei intr- o culoare rosie. Blondul se lasa in jos, ii ridica capul, privind- o:
- De ce imi faci asta? Spuse Aime privindu- l, incepu sa ameteasca, obrajii ei prinsera o culoare rosiatica, lesina. Blondul o lua in brate privind- o:
- Speram ca asta te va trezi....
Baiatul iesi afara din castel, intr- o clipa ajunse in fata casei ei, intra pe fereastra deschisa din camera ei, o aseza pe pat. Satena avea o privire inocenta, in coltul ochiului se vedea o lacrima nevarsata, o lacrima pura. Blondul o privi, ridica mana stergandu- i incet acea lacrima. Recele noptii intra in camera fetei facandu- i acesteia pielea de ¨gaina¨:
- Somn usor..... vampiritzo.... Acesta zambi, puse mainile langa capul satenei, se apleca, apropriindu- se de buzele rosii ale satenei.... sunetul usii ce se deschidea il opri, se ridica privind persoana de la usa. Yuuki ramase pe loc, privindu- l:
- Pe data viitoare..... Alex o privi pe satena zambind apoi sarii pe fereastra. Bruneta se indrepta repede spre fereastra privind dupa baiat insa acesta disparu. Bruneta inchise fereastra, o privi pe Aime, vazu sangele de la gat si doua intepaturi ¨ Prostuto... in ce te- ai mai bagat acuma?¨ .
Pleca pana la baie, revenind cu niste bandaje, ii bandaja rana satenei, o invelii cu o patura. Observa culoarea rosiatica a obrajilor ei ¨ Cred ca e de la muscatura, sper ca ii va trece pana maine¨. Se indrepta spre usa, stinse lumina, o privi putin pe Aime apoi inchise usa.....


off: imi pare sincer rau pentru poze, nu stiu ce are netul, merge ca din c*r, acuma nu am timp sa le pun, va rog sincer sa ma iertati. Zozy, am vazut ca ai pus un fic nou, imi pare rau dar acuma nu am timp sa- l citesc si sa dau raspuns, dar sunt sigura ca e super. Am sa- l citesc si urmatorul cap. la Love story. Acuma trebuie sa plec, va rog sa am scuzati. T_T
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini





Răspunsuri în acest subiect
Blood Rain - de Akie - 13-10-2009, 07:23 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 17-10-2009, 10:10 PM
RE: Blood Rain - de Nightmare Dream - 18-10-2009, 09:55 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 21-10-2009, 06:39 PM
RE: Blood Rain - de Nightmare Dream - 26-10-2009, 05:56 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 30-10-2009, 08:44 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 30-10-2009, 09:40 PM
RE: Blood Rain - de Elina - 01-11-2009, 12:26 AM
RE: Blood Rain - de Akie - 09-11-2009, 01:30 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 09-11-2009, 06:05 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 23-11-2009, 01:42 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 28-11-2009, 09:36 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 19-01-2010, 09:34 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 14-03-2010, 08:22 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 19-03-2010, 11:41 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 20-03-2010, 12:49 PM
RE: Blood Rain - de Yaku-chin - 20-03-2010, 11:55 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 27-03-2010, 06:39 PM
RE: Blood Rain - de Yaku-chin - 29-03-2010, 08:11 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 10-04-2010, 06:41 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 10-04-2010, 09:14 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 17-06-2010, 06:55 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 19-06-2010, 11:39 AM
RE: Blood Rain - de Akie - 19-06-2010, 07:44 PM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 24-06-2010, 12:42 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 26-06-2010, 02:40 AM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 03-07-2010, 01:34 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 08-07-2010, 02:59 AM
RE: Blood Rain - de Hetalia - 21-07-2010, 11:22 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 13-09-2010, 08:02 PM
RE: Blood Rain - de Whisky - 13-09-2010, 08:52 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 20-09-2010, 07:31 PM
RE: Blood Rain - de Whisky - 20-09-2010, 08:40 PM
RE: Blood Rain - de tzahranul - 20-09-2010, 08:40 PM
RE: Blood Rain - de Jasmine - 21-09-2010, 12:59 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 27-09-2010, 07:48 PM
RE: Blood Rain - de Whisky - 27-09-2010, 09:10 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 30-09-2010, 07:51 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 24-11-2010, 10:30 PM
RE: Blood Rain - de Whisky - 25-11-2010, 09:35 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 26-11-2010, 12:08 AM
RE: Blood Rain - de Akie - 06-12-2010, 07:24 PM
RE: Blood Rain - de Akie - 23-01-2011, 02:47 AM
RE: Blood Rain - de Fright_night - 25-01-2011, 11:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rain Tears BaByBlue 4 3.641 31-03-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: Monica Wksv
  Totul pentru Rain. A'Svear 11 6.717 26-12-2010, 02:02 PM
Ultimul răspuns: A'Svear


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)