Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black and white

#3
Capitolul 2 .

La cat de afundata in ganduri eram nu mi-am dat seama ca am ajuns la scoala , si ma trezesc .. what?

Ma trezesc intr-o clasa , stand pe o banca . Privesc in jur si observ ca era o clasa spatioasa , cu geamuri mari , peretii erau albi si la jumatatea lor era trasa o linie subtire de un rosu aprins , o tabla mare , cam prea mare spun eu , o catedra care era acoperita cu un material alb ..si pe jos era gresie . Perfect asta mai trebuia , sa ne rupem si gatu pe aici . Simt cum cineva ma zguduie bine de tot , si ma cam enerveaza chestia asta . Totusi cum am ajuns eu in clasa asta? Parca eram in masina . Aoleu ma mai zguduie mult? Deja numai suport. I-mi indrept privirea catre cel ce ma zguduia si observ ca era Daisuke . Ii arunc o privire mortala si apoi ii spun :
- Ai de gand sa ma lasi odata? ii spun eu exasperata.
- Insfarsit ai venit? i-mi raspunde el tot cu o intrebare .
-Da unde am fost? il intreb eu din nou.
- Pe luna , de unde sa stiu eu ? raspunde el iar cu o intrebare .
Ok , deja devine enervant . Il intreb cum am ajuns in clasa ,iar el i-mi spune ca a trebuit sa ma tarasca pana aici , si ca ceilalti se uitau la noi ca la felul 14 . E si? Deaia numai ploua afara , sa se uite cine nu-i lasa ? Asa acum sa vedem , i-a uite deabea acum observ si eu ca sunt banci de cate 4 copii . Ha , ce tare . Eu stau in a treia banca de la fereastra exact langa geam . O da , ce bine , aici i-mi place mie . I-mi indrept privirea pe locul din mijloc si observ o fata cu parul lung pana la talie , de un negru-albastrui si ochii albi . Uuu , i-mi plac ochii ei . Pare o fata timida , dar cred ca ma voi intelege bine cu ea .
-Buna , eu ma numesc Sakura Haruno , tu cine esti? o intreb eu uitandu-ma in ochii ei .
-B-buna eu sunt Hinata .. Hinata Hyuga , incantata ! i-mi raspunde ea rusinoasa .
-Deasemenea ! ii spun eu .
O Doamne , dar timida mai e fata asta . I-mi spune ca are un frate , Neji Hyuga , si apoi i-mi arata fiecare copil din clasa. I-si indreapta privirea spre o gasca de baieti ce statea langa catedra si ii prezinta pe fiecare . Un tip brunet cu ochii negri , bine facut si piele cafenie care are un zambet ciudat pe chip . Ma cam enerveaza , cica il cheama Sasuke Uchiha , mdea ce sa mai povestim . Apoi alt tip cu parul prins intr-un coc sus , saten cu ochii caprui , acesta era Shikamaru Nara . Alt baiat mai grasut , saten spre blond cu ochii caprui , Cioji Akimichi . Langa el era un baiat saten cu ochii caprui si cu un catel alb care se plimba langa el , Kiba si Akamaru Inuzuka . Si ultimi baieti , Neji Hyuga fratele Hinatei , un baiat cu parul lung prins intr-o coada , saten si cu ochii asemanatori Hinatei . Iar langa el un baiat blond , cu ochii albastri , Naruto Uzumaki. Observ ca Hinata era cam rosie , insa nu o iau in seama si ii spun sa i-mi prezinte si fetele . Aceasta aproba si arata catre o banca unde erau ele .
O fata blonda , cu ochii albastri , care am inteles ca este sora lui Naruto , Ino Uzumaki . Langa ea o fata bruneta cu ochii negri , cica sora lui Sasuke . Ayame Uchiha , sincer tipa mi se pare draguta pe langa fratesu . Langa ele o fata satena , cu ochii caprui , simpatica din cate vad . Sora lui Kiba , TenTen Inuzuka . Mama da multi frati mai sunt pe aici . Inca o fata blonda , cu ochii albastri spre verde , Temari No Sabaku . Sora lui Kankurou si Gaara , mi-a spus Hinata ca ei nu sunt in clasa , dar ca Gaara are ochii verzi si e roscat , iar Kankurou e saten inchis cu ochii caprui . Cica Temari e cea mai rebela din clasa . Ehe asa mai merge , insfarsit cineva ca mine . Si cica mai erau 3 fete , una dintre ele roscata cu ochii negri , pe nume Karin Katsuna . Si doua surori gemene , Rya si Ryco , 2 blonde cu ochii caprui . I-mi spune Hinata sa ma feresc de Karin , cica e sefa la toate fetele din scoala , exceptandu-le pe cele din clasa aceasta . Of Hinata , Hinata ..inca nu stie nimic despre mine . Hihi dabea astept sa o cunosc pe faimoasa Karin .
Dupa ce Hinata termina prezentarile , mai vorbesc putin cu ea si observ cu stupoare ca e mai timida de cat crede-am. Fara sa vreau un zambet malefic i-mi apare pe chip.
" Sper ca nu te gandesti la ce cred eu , nu ? " ma intreaba vocea mea inetrioara facandu-ma sa cred ca e dusa cu barca .
" Pai draga mea , avand in vedere ca tu esti eu , ar trebui sa stii deja . Deci da , am de gand sa o transform pe Hinata , numai vreau sa fie o fata timida . " ii spun eu razand in gand
Numai spune nimic , eh si mai bine . Chiar nu aveam chef de ea . Vorbeam cu Hinata ceva interesant , ea i-mi pune o intrebare si chiar cand vreau sa-i raspund se suna . Mda , perfect gandesc eu in timp ce observ ca langa mine se aseaza Temari si langa Hinata Ayame . Yeeee , ce bine i-mi pare ca stau cu ele .
-Buna eu sunt , Temari , cea mai rebela fata din clasa . Iar ea este Ayame . i-mi spune ea cu zambetul pe buze
-Da , stiu mi-a spus Hinata despre voi , eu sunt Sakura Haruno , sora lui Daisuke si verisoara lui Sai Haruno , incantata . Si apropo , ma bucur ca esti ca mine , adica vreau sa spun ca si eu sunt foarte rebela . ii raspund eu cu chicotind
-Ce bine . Poate ma ajuti si pe mine papusa , sa le fac pe fetele astea mai rebele. i-mi spune ea razand
- Pai daca vrei sa ma crezi , si eu ma gande-am la asta . ii spun eu
Ma vorbim noi ceva , si observ ca pe usa intra fratele meu cu Sai si fratii blondei . Mare mi-a fost uimirea cand observ ca in spatele meu se aseaza Sasuke , Shikamaru , Naruto si Daisuke . In fine i-am ignorat si mi-am continuat discutia cu fetele pana cand pe usa intra un baiat blond cu ochii negri , se indreapta catre catedra . Ajuns acolo ne spune :
-Ma numesc Andu , vin din clasa a-X-a B si am fost trimis de catre doamna directoare Tsunade sa va spun ca toata aceasta clasa v-a fii trimisa intr-o vacanta .
- Si unde anume? intreaba fratemiu curios
-O luna in Moldova. raspunde tipu blond calm.
Toti facem ochii mari cat farfuriile si ramanem cu gura cascata . Blondul ne spune ca vacanta e obligatorie , si ca v-a fii platita de catre doamna Tsunade . Vom pleca peste 3 zile la ora sase dimineata , iar apoi pleaca lasadu-ne incremeniti . Ce papucu meu vrea sa facem noi in Moldova? Mama ce nervi am , i-mi vine sa ma strang de gat. Cum adica in Moldova? Singuri? , ce sa facem acolo?
-Ce pisici mei vrea sa spuna ? Sa merg eu in Moldova? Ce sa fac acolo ? intreb eu exasperata dand din maini ca o nebuna
-Surioara , stiu ce vrei sa spui , dar asta e , nu avem ce face . i-mi raspunde fratemiu
Mda , nu avem ce face . Observ prea bine ca nu-i convine nici lui . Moldova auzi , o Doamne ce o sa fac eu acolo? Chiar nu stiu , poate ma voi plictisi de moarte . Mda cred ca asta am sa fac , eh totusi e ceva . Pana la urma ma calmez si ma asez pe scaun . Scot mp3-iul , bag o melodie care ma linisteste si i-mi pun capul pe banca incercand sa ma calmez . Cand o sa vina si dirigu` asta? Ma intreb eu intr-una , in timp ce simt cum o mana calda se aseaza pe umarul meu facandu-ma sa tresar . I-mi ridic privirea si o vad pe Temari care i-mi spune ca a venit dirigu . Intorc capul spre tabla si ...



Răspunsuri în acest subiect
Black and white - de Alle - 06-03-2011, 03:10 PM
RE: Black and white - de Copilul Zvapaiat ♥ - 06-03-2011, 03:19 PM
RE: Black and white - de Alle - 06-03-2011, 04:41 PM
RE: Black and white - de Rose ^^ - 06-03-2011, 05:55 PM
RE: Black and white - de Miranda. - 06-03-2011, 10:29 PM
RE: Black and white - de IsabellaAlyssia - 07-03-2011, 01:16 AM
RE: Black and white - de Flash - 07-03-2011, 09:31 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Black & White [ YAOI ] hiimera 14 10.033 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)