Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black Blood Brothers

#1
Desi astepta de ceva vreme in calculator,doar azi m-am apucat si eu sa vad "Black Blood Brothers",un anime cu si despre vampiri(febletea mea).
Desi in momentul de fata nu am ajuns decat la episodul 5(fac o scurta pauza),ma declar multumita.Pur si simplu imi place anime-ul.Pacat ca are doar 12 episoade :mad:
In mare,este vorba despre vampiri,clar :001_rolleyes: .In Honk Kong a avut loc un razboi in care oamenii si vampirii luptau impreuna impotriva "Kowloon Children",o rasa de vampiri care transforma persoana muscata intr-unul de-al lor,fie om fie vampir.Jirou Mochizuki(Silver Blade)invinge majoritatea Kowloon Children.Dupa 10 ani,acesta merge impreuna cu fratele sau mai mic,Kotarou,in Japonia,pentru a intra in "Special Zone",un oras al vampirilor.
Aici,vampirii sunt numiti "Black Blood",iar oamenii"Red Blood".
Anime-ul este impanzit de momente comice,dar si de lupte. :w00t:
Astept si eu sa vad cum continua(de fapt.....nici nu astept....am si plecat sa ma uit)
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
Ador animeul..pur si simplu...ok..sunt si inebunita dupa vampiri..dar..povestea a fost f nice..mi-ar fi placut sa citesc si novel-urile..Jiro este foarte tare..iar Kotarou este unul din cei mai cute kids din anime...Mimiko este foarte haioasa..[ ' i'll sleep with a bucket' ] 24...si actiunea este mijto..de la animeul asta chiar ca vroiam mai mult..2
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)