Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

B2ST

#1
[center]B2st [/center][center]
[Imagine: B2ST.png][/center]


Beast ( cunoscuţi ca şi BEAST sau B2ST) este o trupă formată din saşe membri , creată de Cube Entertainment . Trupa a fost cunoscută la început drept B2ST de la Boys to Search for Top. În cele din urmă , numele a fost schimbat în BEAST (Boys of the East Standing Tall) la câteva zile după debut .Primul mini-album a fost lansat în 2009 , pe 14 octombrie .

Membri :

Doo Joon

Nume : Yoon Doo Joon
Data naÅŸterii : 4 iulie 1989 ( 20 de ani )
Poziţie : Lider , Vocalist , Rapper

Gi Kwang

Nume : Lee Gi Kwang
Data naÅŸterii : 30 martie 1990 ( 20 de ani )
Poziţie : Vocalis principal , Dansator principal

Dong Woon

Nume : Son Dong Woon
Data naÅŸterii : 6 iunie 1991 ( 19 ani ) [ tocmai a fost ziua sa <3 ]
Poziţie : Vocalist , Rapper

Hyun Seung

Nume : Jang Hyun Seung
Data naÅŸterii : 3 septembrie 1989 ( 20 de ani )
Poziţie: Vocalist , Dansator principal

Jun Hyung

Nume: Yong Jun Hyung
Data naÅŸteri : 19 decembrie 1989 ( 20 de ani )
Poziţie : Rapper principal , Vocalist

Yo Seob

Nume : Yang Yo Seob
Data naÅŸterii : 5 ianuarie 1990 ( 20 de ani )
Poziţie : Vocalist principal


*sursa Wikipedia

Părerea mea : Păi , îi ador . Din cap până-n picioare :3 . Le ador stilul şi de fiecare dată mă surprind cu coregrafiile lor , dansează precum nişte zei O.O Sincer . Le ştiu coregrafiile la două melodii şi preferata mea este Mystery . De fapt , îmi plac toate , iar Shock este genială !
Btw , îl ador pe Dong Woon , îl ador aşa de tare că dacă l-aş întâni , probabil l-aş sufoca îmbrăţişându-l :] . Mi se pare cel mai drăguţ şi are toată viaţa înainte , iar felul lui de a arăta , îl face să fie foarte special . Asta pentru că în unele poze nici nu ai zice că este asiatic , but eu îl ador şi aşa :3 !
Ştiu de ei de ceva vreme şi sunt trupa mea preferată [ pe lângă FT Island ] .

So : 1. Cum şi când aţi aflat de ei ?
2. Care este membrul vostru preferat ?
3. Care este melodia voastră preferată ?

#2
OMFG ! : x Ahhhh~ ! * fangasm * * fan - girl mood * Îi iubesc pe băieţii ăştia. Am aflat de trupă acum câteva luni, în căutarea mea nebună de k - pop, iar prima melodie pe care am ascultat`o a fost Mistery. Cum melodia era foarte reuşită, am ascultat şi alte piese şi m`am îndrăgostit de trupă. Toţi băieţii arată şi cântă super bine. <333
Cel mai mult îl admir pe Yo Seob ( he`s mine, so back off :] ). <33 105 E aşa frumos, drăguţ, chiut şi suit, încât nu poţi să nu îl iubeşti. Are o voce aşa drăguţăăă~. Telefonul meu are de 4 luni bg`ul cu mutriţa lui. : x
Cum a zis şi Monika, coregrafiile lor sunt supeeeeer. Au un talent tipii ăştia. 43 Melodia mea preferată cred că este Shock. Actually, îmi plac toate. Adică toate sună bine şi pe mine, personal, mă impresionează. Of, oare de ce numai asiatici sunt aşa drăguţi şi talentanţi ? ( bien, mai sunt şi alte popoare cu tipi talentaţi, dar nu şi drăguţi xP )
Per total, eu ador trupa şi cred că viitorul le surâde. :]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#3
Omg XD .Cat ador trupa asta ii stiu de 2 saptamai cam asa 9 noroc cu my sis xD ca de la ea a inceput totu adica mi-a dat 3 melodii de la ei parca "Mystery" "Shock" si "Bad girl" . And my fav is Yo Seob am ceva cu blonzii in ultima vreme <3 e.....e asa de deee dulceeeeeeeeee imi vine sa il mananc de viu 24 . Cel mai mult imi place defapt le ador toate melodiile lor dar sa o zic pe cea mai principala adica "Bad girl" or or "Shock" nu ma pot hotar care sa fie 24 Oricum toate melodiile lor sunt 105 nu am cuvinte sa le descriu Iar Mv-u de la "Shock" e moarte curata <3 sunt asa de hooot and anddd sexyyyy cu totii acolo <333. Cu alte cuvinte sunt arrr 15 =]]] Alta trupa de nota 10 + ^^ sau chiar de nota infinita 24)) chair o merita X3

#4
OMG, cum sa nu ii iubesti pe baietii astia :X sunt a treia trupa in topul favoritelor xDD

1. Cum şi când aţi aflat de ei ?
Lol, chiar cand au debutat o.o deci, ii cunosc bine...

2. Care este membrul vostru preferat ?
Gi-oppaaaaa -- adik Gi Kwang xD il ador <3 cel mai cute

3. Care este melodia voastră preferată ?
Bad Girl :X voi adora melodia asta pana mor <3

Deci, imi place de toti, dupa Gi-oppa urmeaza DongWoon [m-a cucerit in primul mv <3] Jun Hyung [tipul asta e asa de cool @_@] Hyun Seung [ex membru al formatiei Big Bang, care pot zice ca a evoluat mult de atunci si m-a impresionat mult] Yo Seob [e cute <3] Si DooJoon [incepe sa imi placa mai mult datorita noilor mv-uri pe care le scoate cu o noua artista]

Insa si melodiile lor recente, Shock, Special, Say no, Easy, Be crazy si mel mai vechi Mistery, Oasis m-au cucerit, sunt foarte reusite si merita ascultate.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
De acord cu Alysu 8 another band that I loveee 8

1. Cum şi când aţi aflat de ei ?
Fix cand au debutat :3 datorita lu' mommy XD

2. Care este membrul vostru preferat ?
Yo Seob - he's so cute 8 ma fermecat 8

3. Care este melodia voastră preferată ?
Cred ca ar fi Special[daca nu cumva e Shock,nu ma pot decide 21]

Asa ca top al membrilor :
1-Yo seob - my little boy
2-Jun Hyung 8
3-Gi Kwang - my daddy Gi'oppa :3
[center][Imagine: jgssig.jpg]
My Deviant xD
Mah' blog * ω *

Kpop -> my air ,my love , my everything :X
당신을 사랑합니다!
당신은 내 마약!
Love you ,my pervy boy ♥
[/center]

#6
OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG OMG
Geezzzzz *drols* Ei bine eu îi ador, pur şi simplu sunt atât de delicious si de hoticious şi de scumpilicious. Mai ales Yo Seob, el e dă cutest evăr, nu există nimeni să fie mai cut ca el. E absolut cutest evăr.
În afară de el, îmi place la fel de mult pe Jun Hyung.Rapperul meu favorit, iubirea mea, dragostea mea mare *fanatism incurabil*
da ştiu sunt nebună după ei. Oricum sunt super tari şi cântă atât de bine. În rest îmi plac de toţi dar aceştia doi sunt favoriţi mei, în rest toţi sunt super şi cântă mişto şi au un stil calumea.
Am descoperit trupa căutând pe u2be. Piesele mele favorite sunt Bad Girl, Take care of my gf
-

#7
Waah, I luv B2ST. <3 Sunt aşa de drăguţi şi hot şi cântă bine. Well, nu ştiu de mult timp trupa. Defapt, am auzit de ceva vreme de ea, însă de abia azi am început să ascult. Mă uitam pe la k-pop şi am văzut numele trupei şi am dat search pe youtube să ascult şi eu o melodie. Prima data am ascultat Take Care Of My Girlfriend şi mi- plăcut. D`paia am ascultat Shock şi m-am îndrăgostit pur şi simplu de trupă.
Membrul meu preferat Doo Joon. Îl ador. ;x E aşa de hot şi cântă bine.
Melodiile mele preferate sunt Shock, BEAST Is The B2ST, Mystery şi Crazy. Şi Special este o melodie destul de bună.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#8
B2ST :X:X:X Ahh... Cât de mult îi iubesc eu pe ei 21 Simpaticii de ei :3 Stilul lor este pur şi simplu....de necopiat 21 I mean unde mai găseşti o faţă drăguţă ca a lui YoSeob,un gentleman ca Doo Joon un lider atât de bun. Un rapper awwww Sweet rău de tot ca JunHyung?


AÅŸa...deci:
Am aflat de ei întâmplator navând ce faci ca de obicei cotrobăind prin YouTube.Am dar de melodia Bad Girl de care m-am şi îndrăgostit pe loc fără să mai stau pe gânduri 21.


Nu am un membru preferat.Pe toţi îi admir şi îi iubesc :3 .

Melodia mea preferată de la ei este Bad Girl :3 Cum pot să uit de ea ?


Am auzit că au scos un nou album,cu un nou MV de fapt sunt mai multe.Dar look-ul e super cool :3 Dacă găsesc MV-ul vi-l arăt şi voua :3
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#9
Foarte, foarte frumosi, foarte talentati.
B2ST, i-am descoperit pe messenger, ce aiureala. Nu credeam ca o sa ascult ceva mai 'adanc' decat SHINee cand am dat de baietii astia.
Imi plac la nebunie coregrafiile lor si ideile pentru videoclipuri.
Shock, Beautiful, Breath, nu am cuvinte pentru melodiile astea si pentru toate celelalte.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#10
Pentru inceput , tiind sa mentionez ca ador trupa asta =]] Ador stilul lor vestimentar ;x
1. Cum şi când aţi aflat de ei ?---Pe youtube 39 eu cautam Big Bang , si ei mi`au dat Beast 15
2. Care este membrul vostru preferat ? --- Yang Yo Seob , unde mai intalnim noi o faţă asa de kawai ca a lui :X:X:X
3. Care este melodia voastră preferată ? --- AM multe melodii preferate dar daca ar fi sa aleg as alege Mistery , din simplu fapt ca ador refrenul la nebunie ;x Dar iubesc si melodiile : Beutiful , Bad girl , Breath , Shock , Take care of my girlsfriends , Special xD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)