Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aremele Zeilor – Cap. 1 : Alea iacta est !

#11
OOC: Sorry guys ca postez chiar daca nu e randul meu, dar tocmai mi-am facut fisa personajului si poate nu observa nimeni 9


BIC:
Se afla în pragul uşii de ceva vreme, ascultând discuţia celor doi tipi şi a domnişoarei ce părea mult mai tânără decât ea, probabil trăsăturile feţei atât de copilăreşti o dădeau de gol.

Înaintă cu paşi mici, auzindu-se ecoul tocurilor pe care le purta, de la pantofii negri si lucioşi. Aceştia se asortau foarte bine cu pantalonii scurţi şi mulaţi şi cu bluza din acelaşi material de vinil, negru si lucios şi el. Din fericire nu ajunsese prima acolo, sigur s-ar fi plictisit, însa din păcate gândul că şi ea avea aceeaşi scrisoare ca ceilalţi trei o deruta într-un fel. Nu le dădea niciun indiciu, cum ar fi cauza pentru care fuseseră invitaţi în această încăpere pe care de abia avusese timp să o analizeze. Brusc sunetul paşilor şi ecoul făcut de aceştia se opri, atunci când silueta bine conturată de acel material strâmp ce îi scotea foarte bine în evidenţă formele feminine se opri în faţa lor, lânga un scaun. Se făcu comodă acolo şi se scotoci şi ea în buzunar, scoţând acelaş tip de scrisoare.

OOC: Aveqetura

#12
Se înmulţea lumea la adunarea aceea, nu glumă.
'Ce se întâmplă aici ?’ se întrebă Max în gând. 'De ce toată lumea care vine are acelaşi tip de scrisoare şi nimeni nu ştie nimic. Nimic nu e lămuritor !’ Asta e o conspiraţie !’ îşi finaliză el gândul.

Observă o altă tânără că se aşezase, dar nu avu timp s-o analizeze prea bine, căci trebuia să-şi facă gândul “public”.

"Eu cred că aici este vorba de o mare conspiraţie, domnule. Primim acelaşi tip de scrisoare şi nu ni se spune decât să venim aici. De ce şi pentru ce anume nu ni se spune deloc !”[/color] spuse el adresăndu-se domnului ce scosese primul scrisoarea.

ooc : Reed
Nihil sine Deo - Nimic fara Dumnezeu !

[Imagine: 6.jpg]

#13
Da, intr-adevar, totul este prea ciudat... Cred ca ne scapa ceva... Gandi Josh, banuitor, privind pe fiecare din incapere, inclusiv pe noua persoana ce sosise.
Ii veni o idee, sau mai degraba, paru suspicios, dupa care i se adresa tuturor din sala.
Si totusi, scrisorile ar trebui sa fie un indiciu. Sau poate.... Poate fi o capcana!
Nimeni nu se gandise la aceasta optiune, si totusi...

Ooc - Saya :]

#14
O capcana... Din intamplare, cineva de aici are la el sau acasa o arma...de colectie? Sau de genul unui ornament? intrebase Reira putin suspicioasa.

Da, eu am Spuse Max. Si eu de asemenea Completa John.

As dori sa ma prezint,Numele meu este Manuela,si sunt aici tot cu acelasi scop ca si voi.Revenind la intrebarea domnisoarei,da si eu am o astfel de arma.

Max, tu ai fost primul aici, ne poti spune ceva?

Occ:Aveqetura 3
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#15
ooc :

Nu doresc sa fiu luata drept neserioasa sau ca sunt suparacioasa, dar se impune o precizare : intr-un role play personajul x nu poate spune ca personajul y a spus „aia sau ailalta”, deoarece nu are cum sa stie. In cazul de fata nu aveti de unde sti ca Max are sau nu o arma. Trebuie sa asteptati sa va raspunda el...

Atentie marita pe viitor ! Acum, o sa ma adaptez asa.

bic :

'De unde stiu aceste persoane ca eu am o arma ? Dispun cumva de capacitati paranormale ?’ gandi Max.

Se uita in jurul sau cu interes, apoi spuse :

„Nu se poate spune ca am o arma, ci ca am o bucata dintr-un ceva nedefinit. Bunicul mi-a lasat-o cu indemnul expres sa am mare grija de ea si sa nu o las sa cada in mana Cautatorilor de Comori.

Habar n-am ce este ceea ce mi-a lasat, dar cine sunt acesti Cautatori de Comori ? Are cineva vreo idee ?”
intreba Max, neadresandu-se cuiva anume.

ooc : Cine este cel/cea mai rapid/a.
Nihil sine Deo - Nimic fara Dumnezeu !

[Imagine: 6.jpg]

#16
Înghiţi în sec atunci când acel grup, şi anume Căutătorii de comori, fusese pronunţat chiar de unul din tipii de acolo. Defapt Manuela se ocupa cu aşa ceva, ea trebuind să facă rost de acele arme mai devreme sau mai tărziu.
Nu înţelegea faptul că nimeni nu îşi prea spune despre identitatea lui, decăt numele şi... cam atât. Aşa că de ce să facă ea primul pas? Şi în al doilea r'ând, fiind organizatoarea acelui grup trebuia să menţină acest secret, dar când era vorba să mintă nu se prea pricepea.

-Căutătorii de comori?
întrebă Manuela de parcă nu ştia despre asta, nedorind să se dea de gol într-un moment ca acesta.
Îşi aşeză înapoi în buzunar scrisoarea, de teamă că acolo ar putea scrie despre aşa ceva.


ooc: Saya sau Reed.

#17
Fata asta imi pare ciudata, realiza repede Josh. Intr-adevar, avea ceva straniu, si totusi, din ce grup face parte ... ?
Se uita cu o privire mai atenta la Manuela, si-i parea ca se ascunde de ceva, caci brusc, ascunse scrisoarea. Ce poate fi atat de important? Doar sunt aceleasi scrisori, inclusiv a ei.
Ar trebui sa reflecteze mai mult, inainte sa fie prea tarziu.

Ooc - KawaiiS

#18
Se simţea privită, de aceea îşi mută privirea în altă parte. Îi lăsă pe cei trei să îşi continue discuţia în timp ce se ridică pe de scaun.

-Trebuie să iau puţin aer, li se adresă, apoi înaintă cu paşi rapizi spre fereastra cea mai apropiată.
Îşi aşeză coatele pe pervaz şi se prefăcu că era atentă la ceea ce se întâmpla afară, însă era cu urechile la domnişoara şi cei doi tipi.
Ar fi prea urât dacă ar afla cine sunt. E prea devreme!


ooc: Cine vrea Smile

#19
"Ohh, fi`ti seriosi! Numai eu o observ? Fata asta ... Parca ar avea ceva straniu." Constata el in gand, nedorind sa-i alarmeze pe ceilalti. Sau poate nu inainte sa mai descopere cate ceva.
Inainta usor, fara sa observe ceilalti, catre Manuela. Observa ca este ganditoarea, dar in acelasi timp, parca si atenta la tot din jur.
- Hei... Esti in regula? o intreba el, incercand sa faca conversatie, daca se putea spune asa.

Ooc - KawaiiS :]

#20
Se pierduse într-un final în gândurile ei ce o tot speriau. Poate că nu fusese o idee aşa bună să vină aici singură, fără alţi membri din grupul ei, pentru că era înconjurată numai de duşmani, dacă se puteau numi aşa. Totuşi, dacă acţiona corect putea face rost de acele arme chiar de la ei.

Tresări în momentul în care unul din tipi, adica Josh, ii se adresă.
-Sigur, am nevoie de puţin aer curat, îi răspunse fără a-i întalni privirea. Cine ştie, poate acel tip citea gândurlie doar privindu-te în ochi.


ooc: no idea -.-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Armele Zeilor – ÃŽnscriere personaje Aveqetura 4 2.595 01-04-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: Kenky.
  Armele Zeilor Aveqetura 3 3.203 28-03-2011, 04:02 PM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)