Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Arc the Lad] Arc the Lad

#1
Tanarul Arc...un anime care mie mi-a placut(si inca imi place)foarte mult.In primele episoade...nu puteam intelege un lucru:de ce se numeste "Tanarul Arc" daca in anime apare doar Elk??Dar dupa cateva episoade...am inteles.Este un anime in care se imbina actiunea cu iubirea...intr-un cuvant este COMPLET.Il recomand sincer.....nu veti regreta!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Da ...Arc The Lad este un anime foarte bun,unul dintre preferatele mele ^_^
Si eu eram confuza la inceput in privinta numelui pentru ca Arc nu prea aparea ,aparea mai mult Elk ..dar totusi mi`a placut grafica,actiunea,personajele ...si cele pozitive dar si cele negative .
Un anime bun din punctul meu de vedere si care merita urmarit [Imagine: happy-grin1.gif]


#3
SO Ark The Lad e super cu toate ca la inceput cand am vazut reclama pe A+..am zis ca e o prostie..>.> apoi m-am mai interesat sa vad daca merita vazut si m-am lamuit ca da...asa ca l-am luat de pe net si mi s-a parut super..cel mai mult mi-a placut de Ark si Kukuru un cuplu super care se iubesc cu adevarat cu toate ca imi amintesc ca intr-un episod Ark il intreba pe Elk daca ar fi in stare sa o omoare pe Lieza (parca asa o chema..>.> ) asa deci daca ar fi in stare sa o omare pentru binele lumii or somth si ce s-a mai enervat Elk pe el...oricum imi place si de Elk si Lieaza cute couple too...dar nu il intrece pe primul and Lieza gosh she have a big power..O.o...animeul asta nu e numai aventura si actiune cu toate ca asta predomina aceste doua caracteristici are si romanece..4 are si drama chiar foarte multa si are de toate mai putin comedie si horor..oricum merita vazut fiindca astia parca s-au inspirat din realitate cu statul ala rau care vroia sa ii transforme pe toti in himere..uhmm ok gata ca m-am plictisit sa scriu oricum hope you like it too 4 [Imagine: 3745c930.jpg]
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#4
---Nush daca apeleza la ceva consturctiv ideea asta a mea dar o spun deoarece mi se pare importanta.
love_yuki_eiri A scris:Tanarul Arc...un anime care mie mi-a placut(si inca imi place)foarte mult.In primele episoade...nu puteam intelege un lucru:de ce se numeste "Tanarul Arc" daca in anime apare doar Elk??Dar dupa cateva episoade...am inteles.Este un anime in care se imbina actiunea cu iubirea...intr-un cuvant este COMPLET.Il recomand sincer.....nu veti regreta!
---Eo crede ca a fost corect sa te-ntrebi d c se numeshte animelul "Tanarul Ark", din simplu motiv ca Elk apare constuit mai complex, mai eficient shi mai atent, fiind urmarit permanent pe parcursul seriei, ba chiar personajele sunt conectate la un nivel mult mai personal de actziunile lui Elk, emanand un cumul imens de incertitudine, de mister--ce mai, el e personajul central--pe cand cu Ark e clara treaba-->el e bun, favorizat de spirite, aialaltzi-s rai, trebuie abolitzi pana nu anihileaza ei la randu-le, pe cei buni.
---Sincer, titlul imprima ideea ca daca ejti tare, mare shi favorizat de o treaba, sa fie pana la capat tot asha! Zvarcolelile, turmentarile, natura "incendiara", temerile propaghate, luciditatea care se pierde shi se contopeshte cu nebunia, suferintza certa shi taioasa; toate acestea nu-shi au valoare daca se afla in persoane care nu prezinta tratamet preferentzial, ori nu sunt favoritzate de anumitzi zei, fie ei shi constructorii acestei serii animate. Altfel spus daca ejti mic, suferi mic..daca ejti mare, totul prinde amplitudine indiferent de gesturi shi primeshti aproape gratis o droaie de questii, printre care, intamplator sau nu titlul unui anime22
---Intrebarea ta {pana la urma} are justificare certa3 {in ceea ce ma priveshte, anyway}
[Imagine: UchihaItachi.jpg]
Through pain and misery, a new life is born,
Hathread and resentment from all who once thorn,
This young soul apart from its rightfull master;
A whisper of death, a scent of despair, a brink of disaster
Befalls within the place he once called home;
Now that he finally falls to his tomb
There's still nobody who would even bother;
To give a schit on this outcast, diseased and forsaken,
From whom this world has very much taken
His lifespan, his pride, his every right to humanly behave
Leaving him empty as he descends to his grave,
Pure darkness remains, with nothing to uncover,
Only the memory, tormented with anger
Of what's left behind: the love of a brother.

#5
Well mi s-a parut a fi un anime chiar interesant...dar la inceput credeam ca e plictisitor,dar dupa ce am vazut mai multe episoade am observat ca nu era cum am crezut eu u.u
Povestea e chair foarte originala in comparatie cu a altor anime-uri..chair daca e facut prin 1999 grafica e chiar foarte buna o.o...personajele sunt de asemenea originale prin caracter si prin comportament..cel mai mult mi-a placut de Arc,pentru ca era foarte misterios si nu vorbea prea mult;chiar dorea sa-l ajute pe Elk..anyway e bun de vizioant anime-ul
[center][Imagine: dqj3tz.png][/center]

#6
hmmm....dunno
cred ca voi lua anime-ul si il voi descrie mai detaliat
Actiunea: despre actiune pot sa zic ca este din plin....imi place desfasurarea sa pentru ca nu e foarte rapida ca la unele anime-uri dar nici foarte inceata
Povestea: dunno....povestea mi s-a parut destul de buna....imi place mult felul in acre sunt introduse personajele si cum sunt prezentate iar apoi detaliate imaginile si scenele....si pe langa asta pot sa zic ca are si niste parti originale ne mai intalnite la alte anime-uri.
Personajele: personajele imi plac cel mai mult si sunt cele care m-au facut sa raman placut impresionata fata de acest anime ^^"
Garfica: este bunicica pot sa zic chiar daca in unele locuri are niste caderi cam mari......la grafica personajelor s-ar mai putea lucra putin dar in rest e ok ^^"
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#7
N-am fost chiar multumita de acest anime.In primul rand mi s-a parut ciudata legatura dintre titlul anime-ului si anime-ul in sine.Adica se numeate Ark the Lad si mai mult apare Elk,ok this is strange... Ca mai apoi sa aflu si cine-i Ark darsi ca tot Elk e ala mai important.Dubios,dar ok,sa zicem ca n-am vazut eu viziunea creatorului si poate e mai mult de-atat.
Trecem la actiue.Seamana un pic cu Bood + dar mai prost realizat(creaturi ucigase,tipe care creaza acele creaturi...interesant,tipi care vor sa opreasca totul,intervine si un pic de magie,intr-un mod cat se poate de ciudat si cam atat) Romance-ul a fost cat se poate de tras de par,sau mai degraba nu-si avea rostul.Parerea mea e ca e doar o tentativa de a face un anime complex,ca nu le-a reusit deloc o.o
Deci,n-as putea spune ca mi-a placut dar nici ca mi-a placut o.o A fost ceva cu care sa-mi ocup timpul dar nu l-as mai revedea XD
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#8
Uuuu. Arc the Lad. Inca un anime pe care nu mi-l aminteam. 24 L-am urmarit la tv.39 Defapt sor'mea se uita si stand in aceeasi camera, m-am uitat si eu ca n-aveam ce face.21 [renuntasem sa ma mai cert pentru telecomanda] Pe-atunci nu ma incanta prea tare; nici nu-mi displacea dar nici nu eram prea atenta la inceput. Insa dupa o perioada mi-am zis ca , eh, nu e chiar asa rau cum credeam. Devenise interesant.^^ Si imi placea opening-ul, parca.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)