Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anunt: Conflicte

#21
^Nu avem sectiune de hentai, si de asemenea yaoy/yuri/hentai fics nu sunt la dezbateri, sau sunt? Au si topicurile de la dezbateri limita de varsta? Sau vreo specificatie ca sunt yaoi/yuri?

#22
Nu, nu au, dar scrie Orientare sexuala, asa-i? Daca am fi corecti, am inchide threadurile care vorbesc despre adolescenti si sex, sau copiii si sexul, nu mai stiu cum era si le bagam pe toate la arhiva. Pentru ca hei, majoritatea celor care deschid aceste threaduri sunt minori si ei sunt cei cu 'marile cunostiinte' care vor sa discute tot, dar cand li se raspunde la intrebari de catre cei majori, oh vai, saracii de ei, le-am distrus inocenta.

Hai sa jucam si jocul asta.

Mi-am luat warn, data viitoare nu ma bag in discutii de copii.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#23
Nu. Data viitoare le dai warn, ii banezi, le spui de ce si daca comenteaza sau fac gura, si-o vor lua iar.

Ti-am dat warn pentru ca te-a reportat desteptul lui Noe si apoi avea sa urle: "uite cum vorbeste si pentru ca e mod nimeni nu-i face nimica!" Deja a facut-o cu lyn... a reportat-o ca i-a dat warn si nici macar nu i-a dat.


#24
Nu ma deranjeaza warn-ul, spre deosebire de Noe al nostru, eu sunt adult si suport consecintele atunci cand imi mai scapa o pasarica.

Si asa voi face, exista o limita in toate si asta a fost intinsa la maxim.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#25
Ummm, copii, am si eu o curiozitate pentru voi cei din staff.

De ce nu faceti frumos o sezatoare de moda veche la voi la sectiune (ca sunt sigur ca exista una doar pentru staff). Luati frumos sectiunile in parte si le dezvoltati regulile, detaliat si acatarii.

Exemplu:
La dezbateri: limita de cuvinte, limbaj, argumentare, ce inseamna spam, interzicerea anumitor subiecte ce provoaca scandal (religie si sexualitate in general ca pe asta se cearta toti) si definirea a ce e un topic necorespunzator. Le dezvoltati in timp, nu toate deodata, si le puneti acatarii acolo sa fie pentru tot prostu.

Nu le citesc userii...nu-i bai. Vin cu scandal, li se da frumos link-ul catre reguli si un "Mai taci" diplomatic.

Aici nu e scoala, nu e acasa si nu e nici macar loc de joaca cu parinti prin preajma. E un forum, condus dupa niste reguli care ar trebui sa fie discutate intre toti cei din staff (e un oarecare efort, nu pot zice c-ar fi usor).

Imi cer scuze de interventie, dar nu pot sa nu observ cum tot ies discutii chiar intre membrii staff-ului, care ar fi indicat sa fie evitate. Nu sterge, nu face, nu da, nu drege...apai ce-i asta, democratie? Pe forumuri nu exista democratie, exista totalitarism si asa trebuie sa fie.
Parerea mea.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#26
Sectiunea aia intinde nervii oricui la maxim. Defapt, nu sectiunea, ci anumite Noe-uri de pe acolo...

Trolls I tell ya!

#27
Noii moderatori sunt obligati sa se prezinte in acest topic cu regulile, inainte de a posta aici. Sau sugestiile, etc.
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28822 ^^
Le discutam, comentam, etc. Daca aveti nelamuriri, PM lui aly, uber ori mie
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#28
Cy, inca facem curatenie pentru ca unele persoane si-au neglijat sectiunile foarte mult, nu vorbesc de cei noi sau de cei muncitori care nu se vor simti cu musca pe caciula, si inca nu am avut timp sa fabricam si regulile.

Am introdus un sistem de arhive si incercam sa mentinem linia de plutire pana organizam putin treaba pe aici, fara sa fie necesar sa inchidem intregi sectiuni.

Mersi de sugestii oricum, sunt apreciate si vor fi luate in considerare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#29
Cyber, ultima data cand a fost asa, chiar pe sectiunea staff-ului, anumiti moderatorii au dat copy paste la ce discutam noi, cui dadeam warn, tot ce propuneam, idei de viitor, tot tot tot, si se dadeau pm-uri si sfoara-n tara si ne-am trezit cu userii ca erau suparati foc ca nu ii anuntam si pe ei, ca se trezesc brusc cu ban sau warn. Ba din contra, cand era vorba de idei, ne-am trezit cu forumuri ca vin sa urle la noi ca am furat DOTM, FOTM, si toate cele de la ei, desi, daca nu ma insel, concursurile sunt aduse aici de 2 ani de Unia, chair de pe a-e. E egal cu zero sa ai o sectiune pentru moderatori cand acestia dau la toti amicii ceea ce voi vorbiti acolo.

Acuma am schimbat placa, ii anuntam.

Oricum, asta e mai mult invatatura de minte pentru ei pentru ca, ceea ce au vrut ei, sa vada toata lumea, se va termina prin a se face ei de rusine si atuncea as vrea sa ii vad cum mai arata cu degetul la staff.

La sezatoare nu se rezolva nimica. Am incercat de vreo 9 ori weekendul trecut. Se trezea una ca are petrecere, ailalta o dadea pe yaoi si o luau pe aratura cu totii, si la sfarsit ramanean eu si cu Bunny si cu Ann, care trebuia sa luam deciziile. Ce le puteam cere? Nu vroiau sa asculte si ii durea in papuci, ei discutau yaoi. Si daca cititi, ca sunteti mozi mdeah, pentru chestia asta dau vina pe prima persoana care a pomenit cuvantul yaoi in conferinta si te stii tu care esti.

#30
* Aly, de fiecare dată în conferințe nu se ajungea doar la yaoi >___> *.

[Imagine: Jun0xCa.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Anunt RPG Diz 5 5.896 29-07-2012, 05:10 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Anunt reguli FanFiction Diz 1 3.356 26-01-2012, 12:37 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Anunt important Preafericitul DANIEL 104 64.314 15-04-2011, 02:42 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)