Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Another Zup TV Thing Made By marina with my help

#1
Well..dupa cum zice si titlul am lucrat zilele astea cu marina,si am ajutat`o sa puna vizual o povestioara de`a ei...

Se numeste Chouei-Eternal Butterfly "seria" iar one shot`ul Over The Boundary Of Time..

Am vrut sa fie cat mai original,asa k am lasat japoneza,cine o stie foarte bine,sa taca din gura,stim k replicile japoneze nu corespund cu sub`urile noastre dar asta e..

Din poveste nu se intelege cine stie ce...asa k va zic eu..deci..din ce a zis marina

Cea blonda,se numeste Yumi,care este o eleva normala.Iar cealalta,bruneta se numeste Amy,cea mai buna prietena a lu` Yumi.Amy intarzie la intalnirea cu prietena ei.Dar se desparte de ea din cauza fratelui ei care are nevoie de ea.Yumi o urmareste .Intre timp apare si stapana lor (adica a ninja`urilor)Ayu cu un tanar amorezat, care este refuzat.Pisica aia reprezinta in realitate viziunea acelor ninja care o ataca pe yumi din viitor..cum s-ar spune ei sunt in copac si in fata lor e pisica.La secventa cu bataia se arata ca apar unii din copac..

Asa si...la inceput de to..unde zic ele "sakurano nemuchan" este o melodie din Ashura pt cei care nu stiu 10

Ninja pleaca sa o atace pe amy insa "o-ha-yo" apare yumi din viitor care ii tachineaza ca sa atraga atentia asupra ei se lupta si`i zice ca e din viitor s.a.

Sper c`ati priceput..o mai intrebati pe marina...asa..acum distributia...(shhh..marina sa nu citesti asta:Este prima,PRIMA chestie facuta de marina in sony vegas,adica PRIMA ei chestie cu un editor de video..pt k nu a folosit niciodata movie maker so fiti blanzi si nu comentati)

Eu,m`am ocupat de chestia aia care ar trebui numita opening,si de cealalta chestie care a trebuit sa fie ending..restu` e mana marinei 3


Sper sa va placa...daca e puneti intrebari,va raspunde one`chan knd se intoarce..

Over The Boundary Of Time
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#2
10 de la mine pentru subtitrare... :bv:
Desi a fost putin off la un moment dat 10.
Sempai awaits you for more training in the arts of vegas O_O.
Prima data am crezut ca amy estu tu 21
Oricum...mi-a placut mai faceti...3

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#3
JavaLeen A scris:N-am sa dau o nota, pentru ca... nu-mi vine 10

dar, hey! comparativ cu ultima trasnaie cu razboiul clonelor, e un avans uimitor! De-abia astept sa vad viitoarele video-uri ^^

Ehem..that was my FIRST thing,so don`t be mean geez.. I was Kiddin` 10

Tnx For Comments ^^'
Data viitoare promit k voi pune majoritatea userilor 4

Cuz I Have Ideas Nihaha victorie
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#4
Haidetio...next please, asta cel putin a fost super. Nu spun ca ar fi cel mai mare anime, dar se poate observa sa ati muncit mult, si dat fiind ca nu sunteti realizatori de anime de meserie v-a iesit foarte bine!

Eu nu as fi in stare sa fac asa ceva si nici nu pot spune ca o sa incerc vreodata, deci apreciez constiinciozitatea si faptul ca ati subtitrat.


So...GAMBATE amandoua. Ja'!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#5
Am onoarea de a va prezenta noua creatie zup tv...Akatsuki- the red moon.
La fel ca si episodul anterior, acesta este un oneshot. In continuare va voi prezenta in cateva randuri actiunea.
Un grup de tineri decid sa plece intr-o tabara de vara, unde urmeaza sa petreaca cateva zile. Imediat ce ajung la cabana, seara cu totii se aduna in jurul focului si organizeaza o competitie a curajului. O parte din ei se indreapta spre un templu abandonat, iar ceilalti spre o casa despre care se spune ca ar fi bantuita, insa nimeni nu stie daca este adevarat sau nu.
Fara sa banuiasca ceilalti ceva, tinerii care raman la cabana hotarasc sa-si sperie prietenii.

Asa cum spune si Sunako: It wasn't a haunted house...only a game to scare YOU!!!

:eto: Sper sa va placa...

http://www.youtube.com/watch?v=breD1Sk06Po

Vizionare placuta 4...
[Imagine: Untitled-1.png]

#6
Dau edit peste o jumatate de ora ^_^
Asa nu m-am mai spalat pe cap ca sa ma uit la anime :]] adica lol amv > <
Da <33 e chiiiarr fainn 15 e horror,h ce fricoasa mai sunt :]
Si lye e scray T_T,nu e chair asa in real life 21 Hmm ce par am ; imi sta bine right ^^
E chiar fain marina *hugs*
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)