Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Annyong !!!

#1
Nu vreau sa ma lungesc mult, desi imi plașe sa mă lunjesc XD.
Ma cheamă Iulia, am cinșpi ani și sunt din Braila. Multă lume mă vede ca o persoana copilaroasă, cu multa energie si rautacioasa ( doar cu unii, keep calm and read next ) Sunt o fana inraita a yaoi-ului si o ubesc pe amoru meu ( Nykky )
Prima data cand am uzit de yaoi ( auzit, n vazut ) a fost pe la vreo 12 ani ..sau eu mai stiu ? Primul shounen-ai vazut a fost Gravitation, apoi Jonjou Romantica (care inca-mi place ). Mama stie de gusturile mele ciudate și putin ii pasa insa nu ii citesc ficurile mele si nici n-i arat ce privesc, ma jeneaza.
Ascult rock ( aici sunt multe trupe care-mi plac numarul 1 fiind BVB )si muzica coreeana ( BigBang , SuJu, 2ne1 , SNSD - preferatele mele ). Cred ca muzica romaneasca e numai comerciala si sigura trupa din tara care-mi place este Voltaj ( din astrea inca active..ca asa as mai fi spus si BG )

Daca va intereseaza mai multe, questions.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#2
Ai citit regulamentul? Dar regula in privinta diacriticelor?
Iti plac criticiile contructive?
Ai auzit de Naono Bohra? Madarame Yonekuni?
Under Grand Hotel? Hey! Doctor? Antiqua Bakery? Ai no Kusabi? Sex Pistols? Ikoku Irokoi Romantan? Zetsuai? Boku no Pico (no Chico)?
Eu sunt Andreea, yaoi maniac. Incantata.
Kuroshitsuji?
Culoarea preferata?
Cel mai mare vis al tau?
Mama ta stie si e total de acord cu asta? Oh, ce bine. T__T La mine doar (unii) colegi de clasa sunt (o data se uitau peste manga "Cute Devil").
Te-a prins altcineva uitandu-te la yaoi?
Yuri servesti?
Care e poza ta preferata yaoi?
Seme preferat?
Tip de uke?
Cum ti se par Iason Mink si Kanou-san (din Okane Ga Nai)? -intreb fiindca de Kanou-san zic ca este o bestie (fara sentimente), iar in The Space Between il tot ridica pe Riki in slavi, iar Iason e dat la o parte + un sondaj a aratat ca in noul ramake Riki arata mai bine decat Iason *bullshit-uri dupa parerea mea* -> aceasta e doar e exemplificare-
Salutare si bine ai venit in comunitatea AnimeZup. Ma bucur ca sa vad ca stii ce e acela un spatiu si o virgula.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Welcome here, Natsuru. Cred ca avem ceva in comun : yaoi-ul si BVB. Nu mai spun de k-pop fiindca ne regasim si acolo gusturile. Sper sa te distrezi aici, chiar daca forumul este in constructie dupa problema cu hackerul. >.> Anyway, vei vedea ca oamenii de aici sunt foarte primitori. Mi se pare mie sau te-am mai vazut la sectiunea yaoi? Nu, nu cred ca ma insel. ^^

Si acum cateva intrebari :
1. Ce parere ai de Andy Sixx si cum ai inceput sa asculti BvB ?
2. Ce animeuri mai urmaresti inafara de yaoi?
3. Ce parere ai de genul yuri?
4. Alte trupe de rock??
Asta-i tot. Be careful. Cya!

#4
Ai citit regulamentul? Dar regula in privinta diacriticelor?
Da si Da. si vreau sa spuna ca regula diacriticelor e aiurea... mai ales ca unele se vad. ( am si comentat acolo )

Iti plac criticiile contructive?
Nu mai intereseaza critica chiar deloc dar iau in seama ce-mi spune lumea.

Ai auzit de Naono Bohra? Madarame Yonekuni?
uhm, nu chiar ... dar imi place cum suna 21

Under Grand Hotel? Hey! Doctor? Antiqua Bakery? Ai no Kusabi? Sex Pistols? Ikoku Irokoi Romantan? Zetsuai? Boku no Pico (no Chico)?
Toate. le-am vazut pe toate ( Antique Bakery numai filmul corean)

Kuroshitsuji?
DA !!! Grell e preferatul meu.

Culoarea preferata?
Greu.. mov, albastru inchis, roz ( numai cu negru ) toate noantele de rosu....

Cel mai mare vis al tau?
Sa-l intalnesc pe A6 ( si real - sa ajung artistă desen pe langa munca pe care o voi avea )

Te-a prins altcineva uitandu-te la yaoi?
Da, fratele meu si mami... frate-miu n intelegea daca Shuichi e fata sau baiat si lu mami abia ca-i pasa.

Yuri servesti?
Da. Strawberry Panic preferatele mele.

Care e poza ta preferata yaoi?
Vrei o singura poza ? Ceri cam multe de la viata, nu am cum....

Seme preferat?
Aaaaaaaaaa.... imi place genu romantic sau agresiv, nu am un nume preferat insa Yukina din Sekaiichi Hatsukoi e cam printre primii care-mi vine in minte.

Tip de uke? - ala inocent, normal

----------------

1. Ce parere ai de Andy Sixx si cum ai inceput sa asculti BvB ?
Preferatul meu..si inainte sa se tunda si dupa.

2. Ce animeuri mai urmaresti inafara de yaoi?
mai multe , in general romance sau horror.

3. Ce parere ai de genul yuri?
imi place, nu am nimic cu acest gen.

4. Alte trupe de rock??
Suicide Silence, Panic ! at the disco , Toki Hotel , Cinema Cizarre , Asking Alexandria , The letter black, Icon for Hire ..mai doresti ? pot continua pana maine .
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#5
In privinta diacritcilor: cred ca chiar NU ai inteles despre ce era vorba. Se vad, insa poate apara aceasta problema cu semnele si mai tarziu. Cui ii convine sa dea edit la fiecare post ca sa rescrie? Cred ca nimanui. (doar am vrut sa fac aceasta regula inteleasa sau macar o parte din ea, eu asta am prins din spusele lui Narnia)
Ai cumva vreo intentie de a intra in staff-ul de pe MangaZup?
Hollywood Undead asculti?
Care e melodia ta preferata de la Tokio Hotel? Tom sau Bill (eu una il aleg pe Bill *laughs*)?
Desenezi?
Care e cel mai prost si/sau cliseic anime pe care l-ai vizionat?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
Ai cumva vreo intentie de a intra in staff-ul de pe MangaZup?
Neee...eu abia ma tin de citit d-apai sa intru in staff

Hollywood Undead asculti?
asa si-asa.

Care e melodia ta preferata de la Tokio Hotel? Tom sau Bill ?
Human conet to human, Bill.

Desenezi?
Da. am si tableta grafica.

Care e cel mai prost si/sau cliseic anime pe care l-ai vizionat?
Cel mai prost a fost Higurashi no naku. Chiar daca imi plac horror-urile , asta nu mi-a placut de nici o culoare deci din punctul meu de vedere a fost cel mai prost.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)