Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alois Trancy

#1
[Imagine: 245128-_animepaper_scans_kuroshitsuji_al..._large.jpg]
Va place de Alois?Mie sincer a inceput sa-mi placa mai mult de el.Oricum Ciel imi place mai mult,dar nu ma mai enerveaza Alois.A inceput sa-mi placa,nu stiu de ce xD.Voi ce parere aveti de el?Mie imi place mult cum se imbraca,parul,ochii si caracterul lui XDD.Saracul de el,mi-a fost chiar mila de el in episodul 7 2.So,intrebarea este voi ce credeti despre el?Va place,nu va place?Ati fi preferat sa nu mai fie el si cu Claude?
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#2
VAI VAI VAI! Cat il uram la inceput. Si astazi s-a intamplat: am vazut episodul 7. Un episod mai....nici nu stiu...grandios nici c-am vazut vreodata. Saracu' de el. In ciuda a tuturor lucrurilor ce le-am spus in cateva posturi despre Alois, l-a intrecut nu numai in carisma, dar si in chinuire pe Ciel. Copil mai chinuit n-am vazut de la Gaara incoace( si toate lumea stie ca NARUTO este anime-ul oamenilor chinuiti).
PLUS ca si-a ales demonul extrem de nepotrivit. El murea acolo, la propriu, si "Ala"(Claude) ce facea? Scuzati-mi expresia, lingea ca pedofilu' la sangele lu' Ciel de pe obrazul lui. De-abia astept episodul 8. In concluzie, da, imi place de el, il iubesc. Merita. L-am detestat cumplit la inceput, dar mi-a placut de el cu replicile lui stil secolu' 21 si atitudinea si totu'.
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#3
Il ador pe Alois! Personajul meu preferat inca din primul episod al sezonului 2.

Nu mi-a placut faza de la sfarsitul ultimului episod (7), ba chiar am fost dezamagita initial de modul in care s-a comportat. Il durea..asa si? Si Ciel a fost impuscat in abdomen in primul sezon si nu s-a smiorcait.Stiu ca ma contrazic acum, dar a scazut in ochii mei cu acel comportament (asta pana ieri cred, cand am privit lucrurile cu mai mult calm si am ajuns la alta concluzie). Si nu ma deranjeaza faptul ca isi exprima (intr-un mod foooarte evident) durerea, ci faptul ca ii cerea mila lui CIEL.Adica in clipa aia s-a vazut o diferenta enorma intre cei doi si sincer? Mi-ar fi placut ca Ciel sa il fi omorat.Bine, nu are sens daca stam sa ne gandim ca este unul din personajele principale ale sezonului astuia, dar la modul in care se umilea ar fi fost mai bine sa moara. Cum ziceam, mi-am schimbat parerea, dar pana acolo sa spun ce si de ce imi place de Alois.
Am zis : "da, de el ma voi indragosti cu siguranta!" atunci cand si-a deschis nasturii de la camasa dupa ce ii inchisese Claude. Pur si simplu nu pot sa rezist in fata personajelor perverse, si el facea chestia asta inca din primele minute ale animeului. Apoi am inceput sa raman din ce in ce mai socata : era nebun.
I-a scos ochiul Hannei, a inceput s-o bata, a pus-o sa se dezbrace, a aruncat cu banii dupa unchisu...si privirea...acea privire de om nebun :X:X. Deci da, ma cucerise complet. Sa nu mai mentionez de clipele in care se dadea la Ciel, sau atunci cand se prostea. Este adorabil ce mai.
Sau in momentul duelului...cand a trisat inaintea lui Ciel (trebuiau sa numere pana la 10, dar Ciel s-a intors la 5 si a avut o surpriza : Alois i-o luase inainte). Si era atat de relaxat in timp ce Ciel se chinuia pe acolo sa-l injunghie....
Si eu l-am urat pe Claude pentru ca nu s-a bagat, adica puii mei. Era datoria lui de demon sa-l protejeze ce este atat de idiot? Bine, intre timp mi-a trecut supararea si pe Claude si acum consider ca este intr-adevar majordomul care ii trebuie lui Alois.Dar aici nu vorbim de el, asa ca ma intorc la Alois. Deci da, il iubesc, este genial, diabolic, pervers, mincinos,etc etc. Iar acea umilire face parte din caracterul lui, il defineste, il face sa fie perfect in sensul in care poate fi perfect un personaj ca el. Sper sa nu ma dezamageasca nici de acum incolo...
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#4
Sunt putin confuza in legatura cu 'sentimentele' mele pentru Alois. Prima impresie pe care mi-a facut-o: prost- crescut si plin de el. Stiu sigur ca l-am detestat cand i-a scos ochiul lui Hannah si l-as fi pocnit prin monitor.

Well, pe cat de impozant si de respectabil a parut la inceput, pe atat de jalnic a fost in episodul 7. Nu mi-a fost catusi de putin mila de el, nu a avut curajul si demnitatea sa se ridice[ I mean, Ciel a fost batut si torturat pana aproape de moarte, dar tot n'a facut un asa mare scandal]; a zacut doar acolo ca un biet copilas, imagine total opusa celei pe care mi-o facusem despre el in momentul in care i-am vazut hotararea de a-l avea pe Ciel.

In rest, imi place cum arata[ are niste ochi superbi] si consider ca semnul contractului aflat pe limba face toti banii.
Deocamdata, astept si urmatoarele episoade, s-ar putea sa-mi schimb parerea, who knows.
She is a living existence of selfishness.


#5
Ha, ce mi-a placut postul tau, annabelle.:ha:
A avut oricum copilul niste atitudini si replici pe care nu le puteai ignora. Nu ma asteptam sincer sa il injunghie Ciel. La inceputul episodului, cand l-a impuscat pe nenea ala de a dat foc la conac, atunci am gandit urmatoarea ipoteza: vai vai ce as vrea sa il vad si pe Alois tarandu-se la picioarele contelui si implorandu-l sa nu-l omoare, iar contele(cu o replica din aia de milioane) sa ii traga un glont frumos in cap.
...(de retinut: nu vazusem episodul, nici nu visasem sa o se intample asa ceva, nici nu fusesem informata, nici nu statusem treaza noaptea trecuta sa imi bat creierii cu asta).
Nu ma laud, chiar n-am habar sa ma laud.^^
N-am zis nimic de scosu' ochiului in postu' anterior. Asta pentru ca uitasem:?: Si e ciudat avand in vedere cat de socata si speechless ramasesem pe 8 sau 9 iulie cand am vazut primu' episod din sezonul 2. Pai ma cam speriasem, dar mi-a placut cat de increzator era Blondu'.
Nu o sa incep acum sa descriu toate parerile mele despre fiece actiune a lui in fiecare episod:yada: . Cred ca o sa se mai modifice parerile de pe thread-ul asta dupa cum decurge sezonu' 2.^^
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#6
Parerea mea despre Alois este una foarte buna,chiar il ador8.Mie mi-a placut mult postul lui Nolazy.Cred ca are dreptate sau suntem aproape de aceiasi parere ,adica si pe mine ma atrag personajele astea frumoase,pervese,viclene si asa mai departe(ca Alois) si nu cred ca mai bine murea decat sa ii cerut mila lui Ciel cum ati zis mai multi.Poate ca demonii sunt de vina aici si el e o victima ca Ciel,mereu am crezut asta.
Am vazut episodul 8 azi si sincer numai la Alois m-am gandit toata ziua,mi-a fost mila de el si sper ca n-a murit pana la urma,desi cand am vazut cat sange a pierdut si ce i-a facut Cloud 22 m-a lasat masca.Alois chiar tine la Claude,e singurul om la care mai tine si are incredere de aia pe restul ii trateaza urat.
Inca sper ca Hannah ii face ceva (de bine ) ca am vazut la sfarsitul episodului(il invie sau ceva de genu').
Mai imi place mult la Alois si stilul lui de imbracaminte Smile e prea smexy si mi se pare ca il reprezinta foarte bine. Am citit ca multi au zis ca l-au cam dezamagit la inceput la faza cu ochiul Hannei..mie sincer mi-a fost mila de ea dar la vremea aia era interzis sa privesti in ochi pe cineva cu un rang ca al lui,bine acum nu zic ca este foarte corect dar in orice caz nu m-a socat atat de tare si nu m-a dezamagit,pana la urma nu trebuie sa semene cu Ciel.Mai revin cu post curand.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#7
okeeeeeeeeeei...ce spuneam? In ultimul post, pe acest thread....?!
Sa ne gandim in felul urmator: Alois Trancy nu a fost intotdeauna Alois. Candva exista un baiat pe nume Jim McCain, care era tare nazdravan si mai avea si un copilas dupa el, Luca, care, in mod cu totul ironic si crud, ii spunea:"Yes Your Highness." Eu chiar am crezut ca moare, cand se apropia lupul ala de el. Sincer, mai bine din cauza fiarei decat ce i-a facut "ala". Nu am sa-mi exprim parerile foarte foarte FOARTE intunecate cand vine vorba de Claude, cred ca fac un thread. In orice caz, episodul 8 m-a facut sa reazlizez ca, da, il iubesc pe acest copil. Adica, ma rog, voi ati vazut cui ii spunea el "Father" ?!Si cum a facut rost de "ala" ?! Cutremurator, ce mai.
Si saracul(e si vina lui putin), dar si Hanna: frate, sa duca copilu' asa ranit, lesinat?! Cu trasura?! Da bine i-a poruncit...si?! SI dupa aceea faza aia:"Claude...Claude...tu esti tot ce mai am pe lume! Tu esti my Highness!" Si ala:"Vai dar demonii nu agreaza si nu se satura cu suflete care nutresc afectiune pentru un simplu majordom." Adica cu alte cuvinte:"Du-te bai de aici ca eu vreau sa ma detesti, nu sa ma iubesti!" Pe bune uitasem ca mai exista Ciel si Seby, oricat de ireal ar parea. Atat de mult era socata...
Cred ca revin. Dupa fiecare episod ahaha. IUBITI-L!

Edit Nya : Prea multe emoticoane. Dacă cineva are net`ul mai prost, i se încarcă pagina prost. O ştiu din proprie experienţă. xD Emoticoane şterse !
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#8
Alois Trancy . Il iubesc pur si simplu. Ochii aceia perversi si care ascunde o suferinta enorma. Atunci cand i - a murit fratiorul ala, a fost chiar sfasietor. Nu merita bietul copil sa moara de la o varsta asa frageda pana la urma. Alois are devotament si multa ancredere in el. A fost genul ala de personaj care a trecut prin orice, dar a iesit cu ce a vrut indiferent de ce se itampla a vrut si ce isi propunea ii iesea. Imi place mult indiivdul asta si am inceput sa - l placa oleaca mai mult decat pe Ciel. Amandoi sunt pe aceiasi linie, dar cel mai mult imi place de el pentru ca a suferit mult si a trecut peste si a vrut sa treaca peste sa se indeplineasca tot ce vroia si sa lupte in continuare. Mie imi place mult de Alois Trancy..
-

#9
Asteptam sa vad ce personaj va fi, avand in vedere ca a aparut doar in sezonul II. Si am fost lamurita. Mi-a placut.
Il vedeam atat de blond si mi se parea ca o sa fie genul de pusti rasfatat peste masura si cel mai probabil foarte enervant. Dar, am descoperit treptat ceva, ceva anume. Ca nu este deloc enervant. Ca asa este felul lui de a fi si ca altfel nu l-as putea vedea. Este cu adevarat foarte pervers si foarte interesant. Si semnul lui pus exact pe limba o dovedeste. Este cu adevarat superb, altfel nu i s-ar fi potrivit. Este pervers, il descrie perfect.
Relatia lui cu Claude nu imi place. De fapt, mi-au placut doar unele ipostaze dar nu este topicul potrivit pt. a mentiona astfel de detalii.
Vorbesc aici despre Alois, chiar daca numele lui adevarat este Jim, nu pot sa ii spun asa, nu concep, nu-mi place, nu i se potriveste.
Are un trecut stupefiant, dar mai terifiant si induiosator este al lui Ciel. Gata, nu fac comparatie. Ce m-a induiosat profund, nu a fost momentul in care a fost " violat" intr-un fel sau altul de Earl Trancy, mosul ala libidinos, chiar daca nu au aratat in detaliu, lol, stim si noi ca asta s-a intamplat. Dar nu m-a induiosat. Partea din trecutul sau care m-a induiosat a fost aceea cand l-a gasit pe Luka mort.
Imi place de el si i-am acceptat adevarata personalitate ( si acum se intampla ce se intampla! lol ). In orice caz, m-a dezamagit in episodul 7, parca episodul 7 a fost, atunci cand a ingenunchiat la picioarele lui Ciel si a cerut mila si alte porcarii de genul. Ii curgeau mucii si cred ca si balele si plagnea ca un copil mic, a fost scarbos! Dar, altfel nu ar putea fi definit. In felul lui, nu este un las. Are propriul lui curaj. Diferit, dar il are acolo. Si altfel nu ar putea fi definit, desi urasc personajele care se umilesc ,el tot mi-a placut.
O parte din amintirile lui atunci cand vb. cu Claude si ii spunea despre "razbunarea" sa, a vb. atat de serios si malefic incat m-a fascinat. Atunci cand spunea ceva de genul ca pt. a-l faca pe Sebastian Michaelis sa plateaasca pt ceea ce a facut, trebuie mai intai sa il atace pe micul lui stapan, sau ceva asemanator. A fost genial.
Este si el un personaj aparte. dependent. Puternic in felul lui si totodata slab. Placut, pervers, nebun, diabolic, ah. Imi place de el.

#10
Un personaj diabolic, 19 intr-adevar. E mult mai "salbatic" decat Ciel si mult mai dependent de al sau butler. Insa e ingamfat, intr-un sens bun, daca intelegeti 21. Prima data nu intelegeam care era faza, ce dorea, insa cand a aparut Seby :X ca si acel drumet ud si suspect, mi-a placut cand i-a spus ca miroase bine si il lasa sa stea peste noapte, apoi am vazut ca de fapt il dorea pe Ciel21. E mult mai diferit, mai crud si fara prea multe maniere 21. Mi se parea mie, sau la un moment dat, pare ca e chiar indragostit de Claude, deoarece el e singurul care il iubeste...?
In fine, un personaj malefic, o gura de aer proaspat, nu ca ar fi nevoie19
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alois sau Ciel Flash 27 18.660 04-08-2014, 09:14 PM
Ultimul răspuns: scarllette


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)