Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alecs' awesome drawings b-)

#41
my latest creation 4 seamana cu ala din assasin's creed, dar nu am vrut asta... am vrut s-o fac blood elf... in fine, las la aprecierea voastra

o roscata de la mama lor 21

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#42
Foarte faine, au potential, dar cum zicea si Maria, arata really half assed. Un sfat, in loc sa dai conturul in creion, carioca sau ce folosesti, cumpara-ti un liner subtire de maxim 0.1 (desi ideal ar fi 0.03 sau 0,05). Fiind asa subtire, o sa ai libertatea de a varia grosimile conturului si de a da un aspect mai curat/profesionist desenelor. Also, ptr conturul pielii ar fi ideal sa folosesti un liner sepia(sau ptr alea digitale sa scazi opacitatea line artului). Da un aspect mai natural. And lose that god-awful hb looking pencil, da un aspect foarte neingrijit. Daca vrei hasuri, incearca sa folosesti ceva la modul 4b. La tine, culmea, problema nu e talentul/experienta. Parerea mea e ca buba ta sunt materialele pe care le folosesti. Altfel, cu anatomia n-ai probleme and that comic-esque style of yours is really neat.
Asta e asa, over all critique, mi-e tare lene sa le iau la rand ^^'

#43
Golden. inspiratie: audrey kawasaki
Tablou pentru mama de 8 marite. Inspiratie: art nouveau.

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#44
M-am uitat doar la ultimele doua pagini de pe topicul tau si pot sa spun ca am tras deja o concluzie.

Imi place cum desenezi, ai mana buna, linii sigure si simtul culorii. N-am vazut pe nicaieri greseli de constructie, doar scapari marunte si deloc deranjante. La hasura, vad ca nu prea vrei sa ne arati cum te descurci, dar presupun ca e ok si ca asta pana la urma face parte din stilul tau.

Nu pot sa spun acelasi lucru si despre picturile tale. Prima pe care am vazut-o a fost tabloul pentru mama ta, unde nu se vede mare lucru, fiindca ai folosit tenta plata, insa la portretul pe panza se vede ca esti foarte timid cu pensula. Sfatul meu e sa fii mai natural, cum esti si cu creionul. Nu ai ce sa strici, nu ai ce sa faci gresit. Si poate la inceput, ca sa nu strici niste panze cat inca nu ai mana formata cum trebuie, poate ar fi o idee buna sa lucrezi cu tempera, fiindca pe aia poti sa o stergi efectiv cu o carpa uda daca nu iti place, la acrilice, daca vrei sa stergi, trebuie sa acoperi cu alb si dupa una, doua, trei, cinci maini la un moment dat se imbacseste. La a doua panza, am putin mai multe de criticat, daca nu-ti e cu suparare. Ai niste greseli de constructie, piciorul drept nu poate sa stea asa decat daca e rupt, iar piciorul stang e prea scurt si iarasi capul e putin deformat. Din pacate, nici de data asta pensula nu te salveaza. Se simte ca ai fost ceva mai dezinvolt decat la prima lucrare, insa esti inca rigid. Just let loose si lasa-ti mana sa mearga aiurea, sunt sigura ca o sa faci lucruri mult mai frumoase asa decat daca te concentrezi sa-ti iasa neaparat.

Bafta! hug

#45
Mersi Cersei

Tablou pentru Mina
Boredom strikes again

@Aggie, daca dadeai click si pe celalalte desene ale mele observai ca tin cont foarte mult de anatomie. Capul mare, schilodenia corpului fac parte din stil, cel al lui audery kawasaki.
Mersi oricum de post pupic

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#46
La prima ador felul in care ai folosit nuantele, dar tot am impresia ca acel cap e prea mare fata de corp si la mana am impresia ca ai gresit la degetul mic si inelar, inelarul fiind prea subtire si arata cam inestetic, dar si eu am aceeasi problema, sunt cam varza la degete in general, de asta ma axez pe portrete in ultima vreme. :] Si tind sa cred ca ai pus in evidenta clavicula prea mult, plus ca mana stanga (cum vedem noi) are antebratul cam subtire, mai ales daca o si apasa(sa zic asa) pe corp. Anw, fața si expresia imi plac foarte mult, ca si parul. :3

La a doua ai folosit pix cu gel? Dupa parerea mea arata bine, numai ochii tipului nu-mi plac, sunt prea inclinati, presupun ca e asiatic buuut, tot sunt prea inclinati. : ))

bafta mai departe, imi place stilul tau. < 3

[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#47
Hei alecs! M-am gandit sa lass un comm aici.
As incepe cu: Desenele tale sunt foarte frumoase si dau dovada de exercitiu, si sper ca nu au sa te supere cateva sfaturi constructive. Pana la urma hei, nimeni nu e perfect si este bine sa ne mai ajute cineva sa vedem ce mai putem corecta.
Tablou pentru Mina: O reprezentare foarte draguta si un chibi presupun. Imi place acel blured, grau banuiesc, din spate. Cerul mi se pare schitat putin, ca sa fie, si parerea mea este ca ai fi putut foarte usor sa-l lasi balta daca tot nu aveai de gand sa te chinui cu el. De anatomia fetei nu ma iau pentru ca este draguta si un chibi iti permite originalitate si abstract. Imi plac foarte mult umerii. De fapt genul de umeri pe care ii faci ma atrag in general insa remarc ca mai ai nevoie de putin exercitiu la maini si degete. Sanii sunt foarte frumos realizati insa in partea de jos remarc o problema. Liniile sunt mult prea conturate, umbra este facuta gresit si deci nu mai dau senzatiia aceea de umplutura, de relief, si mai cu seama de ceva plan, sec. Impletitura este de asemenea gresita si lipserste linia de mijloc de pe abdomen(lucru pe care il voi accepta totusi ca originalitate cu toate ca, anatomic vorbind, este cam importanta).
Boredom strikes again: Imi place foarte mult conceptul. Urechea tipului ma cam sperie cu toate ca banuiesc ca nu este gresita. Ti-au iesit foarte dragut liniile pentru cioc si pentru mustata, insa pe masura ce imi indrept privirea catre par, sunt tot mai dezamagita. Mergand mai departe catre tipa, recunosc, si sper sa nu fie cu suparare, insa mai ai de exersat la profiluri. Partea fruntii si cea din dreptul ochiului din conturul fetei sunt foarte incorect realizate.Adancitura trebuia mult mai proeminenta... La fel si umbrele de deasupra ochiului sunt mult prea accentuate, chiar si presupunand machiaj strident. Parul ei nu-mi place absolut de loc. Mi se pare o mazgaleala, dar am sa presupun ca te plictiseai avand in vedere ca desenul este intitulat "Boredom strikes again" .
Ca sa termin cu bine, as vrea sa mentionez despre desenul intitulat "o roscata de la mama lor" care mi se pare absolut superb realizat si unde singurul defect sunt sanii. In rest desenul este my personal favourile din galeria ta as spune.

Exerseaza pe profiluri si pe sani in special.
Inchei aici. Continua sa desenezi si vei fi din ce in ce mai bun. Pana acum esti extrem de talentat si sunt sigura ca iti vei corecta si greselile din prezent.
[Imagine: Death_Note___L_signature_by_ruzarko.png]
In frunzele palite de vreme care cad, am citit pudoarea mortii.
DRAWINGS

#48
mersi eby, dar sunt constient de greselile pe care le fac4 dar mi-e prea lene sa retusez
Cafeaua de dimineata. in loc sa o beau, pictez cu ea. numele craniului este fluffeh, si este colegul meu de camera.

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#49
Deci ai desenat cu cafea?
Asta e genial! Tu esti genial. Nu am ce reprosa; eventual, partea de sub nas trebuia mai bine definita, in rest mi se pare totul ok. Ochii parca ma absorb, cu toate ca nu au pupile. Nasul e si el ok realizat, si cel mai mult imi plac dintii si pata aceea neagra de la zat din stanga.
Ai incercat sa dai cu creion ca sa inegresti putin foaia (fundalul) ? Hmm, mai bine o lasai alba, insa oricum nu se vedea prea mult.

#50
Ahaha, imi amintesti de tipa aia care a facut un ditamai desenul cu boabe de cafea. Oricum, imi place ce ai facut, am vorbit serios cand am zis ca-mi place stilul tau, desi la desenul asta singurul lucru care nu mi-a placut este ca pare prea neingrijit, cu foaia indoita, partea de sus unde ori ai dat cu creionul cum a zis Biersack, ori ai mai cerut ajutorul asistentei tale cafeaua, or both of them, dar nu-mi place cum se vede. D: Imi pare cumva ca un desen spontan si btw, smechera semnatura.
That's all, waiting for more. <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)