Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Accel World

#1
[Imagine: 38155l.jpg]

Alt title: Accelerated World \ ?????????

Producers: Sunrise, Genco, Viz MediaL, Rakuonsha, Warner Bros., flying DOG, ASCII Media Works

Genre: Action, Romance, School, Sci-Fi, Shounen

Rezumat: In anul 2046, toata lumea este conectata la o realitate virtuala/Internet prin intermediul unor NeuroLinker-e pe care le poarta tot timpul. Actiunea se centreaza in jurul lui Haruyuki Arita, un baiat care se afla pe cea mai de jos treapta sociala in scoala la care invata, si isi gaseste un mijloc de evadare in jocuri.
Viata i se schimba, insa, cand cea mai populara fata din scoala ii ofera un program necunoscut numit Brain Burst, care ii deschide poarta spre Accel World.

Sound: Calitate destul de buna, introul si endingul decente dar nu foarte impresionante.

Video: Nicio plangere in legatura cu calitatea video.

Opinie: Se vede ca povestea vine de la autorul care a scris si SwordArt Online, asemanarile sunt destul de mari: high stakes fights in virtual worlds, plus ca se mentioneaza spre sfarsitul animeului ca sistemul FullDive din SOA este predecesorul sistemului NeuroLinker din acest anime. In mare, e un anime decent, m-a prins destul de usor si nu mi-a parut rau ca mi-am pierdut timpul cu el. Recomand sa-l incercati, chiar daca personajul principal ar putea sa fie ruda cu Cartman din South Park.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)