Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

07 - Ghost

#1
[Imagine: 14129.jpg]
Academia militara a imperiului Barsburg, intotdeauna a fost cunoscuta pentru modul de antrenare a viitorilor soldati ce nu vor aduce rusine imperiului. Studentii unui program special pot folosi la libera alegere o abilitate cunoscuta sub numele de "zaiphon". Capabilitatile fiecaruia difera, de mai multe ori, reflectand personalitatile lor. Oricum, nimic nu este ceea ce pare si nimic nu va mai fi la fel pentru Teito Klein dupa trecerea examenului.

Personaje:

Teito Klein: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../48924.jpg
Mikage: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../48922.jpg
Ayanami: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../49050.jpg
Castor: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../48918.jpg
Labrador: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../49196.jpg
Frau: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../49211.jpg

Puteti viziona acest anime on-going si pe extra animezup dand click aici.
Vizionare placuta 4!
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Dupa aproximativ trei zile de cand am inceput anime-ul( minus ieri cand nu am vazut nici un episod) am reusit sa-l termin azi, cand am urmarit - omg- 15 episoade unul dupa altul. Nu stiu de ce mi-a placut asa mult, dar cert este ca mi-a facut placere sa vad fiecare episod si nu am avut parte de plictiseala sau asa ceva.

Grafica a fost buna, la fel si op/end, iar personajele dragute. In primul rand mi-a sarit in ochi Frau, care este unul dintre tipii 'bine' de pe acolo. O fi el un bishop, dar nu se da in laturi sa-si arunce ochii peste ceva hentai( a incercat sa-i corupa si pe " copii" 21 - Teito and Mikage ).

Un alt personaj care mi-a placut, desi a fos the enemy, este Ayanami. Nu voi nega ca mi-a venit de cateva ori sa-l strang de gat prin monitor, dar tot are ceva care-mi place.

Mai este si Teito care a fost putin nesigur la inceput, dar m-a incantat felul in care a evoluat relatia lui cu Frau( plus prietenia dintre el si Mikage s-a dovedit extrem de puternica).

Sfarsitul a fost frumos doar pentru scenele cu Frau si Teito, in rest m-a lasat confuza si pot sa jur ca cere un al doilea sezon.
A fost un anime frumos, desi sfarsitul a fost... In plop.
She is a living existence of selfishness.


#3
Sincera sa fiu, mi se pare un anime foarte dragut. Persoanejel sunt bine conturate, unele amuzante, unele romantice, unele serioase, unele melancolice, nu stiam ca la o biserica poti gasi tot ce iti doresti, sau orice gen pe care ti-l doresti. Uhm, episodul 10 a fost foarte emotionant, am plans spre sfarsit. Frau e mult prea pervers. Hakuren e cu siguranta unul din personajele mele favorite, nu doar pentru par. Mi-a fost mila de el cand l-a pleznit tatal lui, era mult prea cute. Hmm si cam toate personajele imi plac. E un anime care merita vizionat daca ai chef de ceva...diferit. Si de multa actiune ca intre barbati. Si aia sa nu fie yaoi. Pacat ca nu e.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Povestea,well,mi-a placut,dar mereu e loc de mai bine^^
Grafica a fost buna, personajele sunt foarte dragute. Exista multe momente funneh si la majoritatea eram ceva gen ''awww'' (nu mai spun ca imi imaginam intruna scene yaoi 65 )
Partea mai putin ok consider ca a fost aia cu exploziile,atacurile si Zaiphons, care sunt putin exagerate, gen un film de actiune cu ajutorul graficii pe calculator, dar nu m-a deranjat in mod special 39
Opening-ul mi s-a parut chiar calumea.

Ahm,mi-ar place si un season 2 ^^ Finalul a fost cat de cat ok daaaaar...
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#5
Eh, am terminat si eu insfarsit de vizionat anime-ul, 07-Ghost. Mie una mi s-a parut destul de interesant mai ales ca are demoni si mai sunt si cele sapte fantome acolo. Cel mai mult mi-a placut de Frau. Adica, el e cel mai amuzant si detine reviste cu femei21 si mai si fumeaza. Am ras o gramada intr-un episod in care maicutele il credeau pe Frau una din cele sapte fantome si Castor-san l-a imbrancit de si-a scapat revistele pe jos si dupa i-a dat una in cap incepand sa-l certe24 si si-a mai si aprins tigara apoi au tulit-o. Mmm, de asemenea mi-a mai placut cum a incercat Frau sa-i corupa pe copii cu revistele (Mikage si Teito). Am crezut ca mor de ras cand am vazut ce fata a facut saracul Teito. Mi-a placut si de Teito, dar si de ochiul pe care il poseda. Felul in care aparea si intreba "esti prieten sau dusman", era haios. Totusi, a avut o atitudine demna de un print, mai ales la sfarsit. Ce nu mi-a placut, a fost ca nenorocitul de Ayanami l-a ucis pe Mikage. Mie chiar imi placea de Mikage20. Am fost surprinsa placut cand am vazut ce prietenie frumoasa au cei doi, si atunci, chiar am vrut sa intru prin monitor sa-l omor eu pe Ayanami! Aproape ca mi-au dat lacrimile cand Mikage a murit... sarmanul2. Pai sa nu o mai lungesc atat mi-a placut mult acest Anime, si il recomand din toata inima. Ce m-a lasat in ceata, a fost sfarsitul. Adica, doar au disparut pur si simplu(Frau si Teito), si parca cere un al doilea sezon. Chiar as vrea sa fie 108. Pai, cam atat cu parerea mea. Ja ne~
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#6
Nici nu stiu cu ce sa incep mai intai. Prima jumatate a animeului a fost normala, ma uitam pentru a vedea totusi ce se intampla in continuare, dar a doua jumatate a fost bestiala. Asta o poate demonstra si vointa mea de a vedea 12 episoade intr-o zi. De la aparitia lui Hakuren parca totul a prins contur in mintea mea. Grafica si personajele, uhh, foarte sexy, m-am indragostit aproape de toti, mai putin de cei din armata si mai ales de Ayanami. Pe omul asta nu l-am putut suporta deloc, nici aspect, nici comportament. x.x"
De Mikage nu am apucat sa ma atasez atat de mult incat
sa plang atunci cand a murit, insa parca mi-a placut mai mult reincarnarea lui in acel mic animalut, am avut timp sa il analizez mai mult; pacat ca nu putea rosti cuvinte. Mai mult m-am atasat de Teito si, evident, am simtit un gol in suflet cand s-a luptat cu cel mai bun prieten.
M-am indragostit din prima de Frau, modul cum fuma, revistele acelea perverse, plus ca imi imaginam numai scene yaoi intre el si Teito, mai ales cand au facut pactul acela si daca nu se vedeau la 48 de ore, zgarda de la gatul lui Teito ar fi explodat. Well, partea cu puterile, ochiul lui Mikhail si Zaiphonul, cat si cele 7 Fantome mi-a captat intr-un fel atentia si a ajutat la formarea unei povesti interesante. Pe langa Teito si Frau, m-am atasat foarte mult de Hakuren, chiar daca i-a cam luat locul lui Migake.
In orice caz, la final ma asteptam la ceva mai multa drama; chiar mi-ar fi placut. M-a lasat putin cu ochii in soare, dar a fost frumos. ^^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)