Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

どうぞよろしく

#1
どうぞよろしく = " pleased to meet you, nice to make your acquaintance " .

Avertizare! Următorul post va avea un conţinut plictisitor aşa că nu citiţi dacă ştiţi că mai mult vă enervaţi ; )) Şi va fi luuuung.

În fine, eu sunt Annrédith, cred că s-a prins oricine... însă chiar nu vă lăsaţi păcăliţi de aparenţe.
Sunt un om normal, cât se poate de normal care suferă de o boala numită " plictiseală ". Posibil o fiinţă arogantă, doar uneori.
Îmi displac persoanele care vorbesc mult şi fără ştire, urăsc trezitul de dimineaţă şi sunt anti-perfecţiune, pentru că oricât de mult am căuta acest lucru tot nu l-am găsi. Omul se oboseşte degeaba căutând un asemenea defect.
Îmi plac foarte mult provocările, şi le accept mai pe toate.

Citesc. Cam orice prind la mână. Îmi plac cărţile şi uneori sunt în stare să stau chiar zile cu nişte cărţi groase, citindu-le. Uneori nici nu mă obosesc să le răsfoiesc. Câteva titluri? Dracula de Bram Stocker, Veronika se hotărăşte să moară de Paulo Coelho [ iniţial, îmi plac toate cărţile scrise de el însă consider această carte o creaţie superioară faţă de celelalte opere ale sale ], The right hand of Devil scrisă de John Saul [ printre toate acestea, îmi plac absolut toate cărţile autorului în egală măsură ], The Bartimaeus Trilogy de Jonathan Stroud şi ş.a.m.d.
Mai citesc şi manga, da, cam ca oricare persoană care e fan de ceva timp. Şi recunosc, uneori prefer manga-urile în locul anime-urilor. Să am o manga preferată mă îndoiesc însa recunosc că Dogs: Bullets and Carnage şi Doubt sunt manga-uri de nota 10. Citesc şi shoujo, yuri şi yaoi. Şi mai citesc şi gender bender. Trebuie menţionat că nu mă deranjează genul la o manga, prefer o grafică bună.

În materie de muzică ascult cam ce-mi place, de la rock la muzică care sună bine, deşi nu mă omor după pop şi trupe populare. Îmi place şi j-music/k-music.
Una din pasiunile mele sunt filmele. Nu că aş prezenta o obsesie pentru ele, însă au început să facă parte din existenţa mea. Însă puţine filme m-au împresionat cu adevarat, preferatul meu va rămâne ceva timp Orphan care l-am vazut recent. Vizionez şi j-drama.
La anime-uri m-am cam lasat, au început să mă plictisească şi în plus nu mai am nici timpul şi nervii necesari pentru a viziona o serie. Singurele anime-uri care m-au impresionat sunt Death Note şi Higurashi [ all series ].

Cam atatea, dacă sunt întrebări, răspund cu plăcere la ele.



Răspunsuri în acest subiect
どうぞよろしく - de xHellene - 05-12-2009, 12:02 PM
RE: どうぞよろしく - de yulobo - 05-12-2009, 01:04 PM
RE: どうぞよろしく - de xHellene - 05-12-2009, 01:26 PM
RE: どうぞよろしく - de yulobo - 05-12-2009, 02:57 PM
RE: どうぞよろしく - de xHellene - 05-12-2009, 03:54 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)