Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sweeney Todd-The demon barber of Fleet Street

#1
Ce parere aveti de film?
Eu acum 2 ore l`am terminat de vizionat,si acum ma mai gandesc la el T.T si la finalul tragic..
La inceput...cand am vazut ca e muzical,am zis"uh,ce pacat,asta o sa il strice",dar nu a fost asa...parerea mea e ca muzicalul il face mai interesant.
In plus,mai si credeam ca altcineva canta si el mimeaza..insa nu,chiar el canta...si pot spune ca el canta fabulos:X,Numai ca el se subestimeaza xD
Povestea nu mai zic..cu intorsaturile de situatie de la sfarsit...este chiar socanta T.T i was crying!!
Parca nici nu era un thriller cu scene criminale..*horror,mai pe scurt*
Un pic umor...putea sa lipseasca asa ceva personajului pe care il joaca Johnny Depp? Si nici celebrul "Rum" nu putea lipsi .. Johnny e Johnny..
Revenind...pot spune ca e un alt film al lui Depp care mi-a placut enorm...si m`a facut sa plang O.O'''''
Ce parere aveti? ^^
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#2
Recunosc, ca si eu la inceput am crezut ca e o porcarie numai din cauza ca e muzical dar deh! e cu Johnny Depp so m-am hotarat sa-l vad ...
Si eu ma gandeam ca va canta altcineva in locul lui dar am ramas placut surprinsa cand l-am auzit pe el 4 ( nu are o voce grozava da' macar s-a chinuit..)...

In concluzie mi-a placut filmul ( nu m-i s-a parut foarte sadic asa cum zicea toata lumea.. ) dar finalul a fost stricat de ala micu...

#3
Si yo abia acum 4 sau 5 ore l-am terminta de vazut...pot spune ca ma impresionat mult,mai ales k e primul film mai horror care l-am vazut de la cap la coada 21
Finalul a fost foarte tragic si chiar neasteptat...eu sincer nu credeam ca o sa se termine asa o.O
Mia placut ca a fost si un pic de uor...oricum unde joaca d Depp nu se poate sa nu fie cv amuzant.Si are o voce destul de buna daca stau sa ma gandesc^^
In concluzie a fost un film care mi-a placut^__^

#4
Sweeney Todd este cu siguranta unul dintre cele mai reusite filme pe care l-am vazut! Si singurul musical pe care l-am vazut smile , ceea ce face totul mult mai interesant!
La final, mi-a picat fata; nu ma gandeam la asa ceva..
faze preferate: concursul de barbierit si cand si-a dat pustiu` jos peruca in placintarie 21
[Imagine: chibi_467.gif][Imagine: Space_Surfer_by_Yama_desu.jpg]

#5
Poi acum o ora am vazut filmul si nu mi se pare horror deloc...cateva faze cum le taia gatu la aia si in rest nimic. Oricum filmul e de milioane...chiar imi place cum canta Johnny Depp. Cel mai mult mi-a placut sfarsitul cand el a murit acolo...cu sotia lui...pe care a omorato...si baiatu ala io taiat lui gatul...si sange in jurul lor si ei doi imbratisati. Filmu asta e printre preferatele mele 41



Axel...ii place sa pape bobo...si daca il tragi de par e fericit....o sa vezi daca o faci 10

[Imagine: chibi_447.gif]
Axel, chibi-ul lui L@ry15



#6
Eu am terminat acum 2 zile de vizionat filmul iar sincera sa fiu ,mi-au dat si mie cateva lacrimi la sfarsit O.o

Prima oara cand am auzit de film "ok, super....hai sa ma uit", ca doar era Johnny personajul principal in film, dar cand am citit pe wikipedia ca e musical, am renuntat la ideea de a ma uita la el >.>' *mare prostie*
Acum cateva zile, cand am rasfoit o revista si am dat peste un articol interesant.....filmul la care am decis sa nu ma uit ,a fost niminalizat de 4 si primise niste premii in cele din urma O.o

In the end, am decis sa ma uit, iar acum nu regret....^^, iar acum am o intreabre pentru cei care au vazut filmul. SPOILER *Cum se sfarseste filmul?.....asa brusc, cu moartea celor doi?*

edit: thx L@ry15

#7
Am vazut filmul asta de Halloween...la 11 noaptea ne-am adunat toate "vrajitoarele" si "dracusorii" si ne-am uitat.Ok...are un inceput asa lent dar..mie una imi plac filmele de groaza si ma asteptam la ceva si mai infricosator 21.
Mi s-a parut sinistra partea cu taiatul gaturilor si cu pateurile bleahamp; dar mi-a placut sfarsitul.Era de asteptat: barbierul era nebun si a murit cu sotia lui in brate.
Eu zic ca e interesant...
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#8
e super marfa,eu l-am vazut noaptea si a fost super tare,iar Johnny Depp interpreteaza un personaj...exact ca in legenda calaretului fara cap(Sleppy Hollow)

#9
L-am vazut de ceva vreme. De obicei nu imi plac musical-urile, am tendinta sa urlu "gayyy" cand sunt la cinematograf si incep aia sa cante. Dar de data asta, mi-am dat seama din prima a cui era vocea () si nici nu ma mai uitam la film, doar ascultam vocea aceea mirif--
Ahh, dau pe langa.
Ce nu mi-a placut a fost sangele. Arata... ridicol de fals. si cum sioria, s.a.m.d.
Dupa cum spune si numele meu, cred ca se poate deduce ca sunt o fana. Mi-a placut si de Helena Bonham Carter. De fapt, de la filmul asta a inceput sa-mi placa de ea. :]

@Aly: Din cate imi amintesc, da. Adica... da, asa se sfarseste. *tryin' not to spoil anything here

#10
In 2008 am citit un articol despre film si,vazand ca juca in el Johhny Depp,mi'am propus sa ma uit.Din pacate,la vremea aceea il stiam numai din "Piratii din Caraibe",dar dupa vizionare parerea mea s'a imbunatatit si mai mult.
In revista parca nu mentionasera ca era un musical,asa ca m'a surprins inceputul.Neconoscand stilul lui Burton mi'am zis ,,da,asta o sa fie groaznic.",dar am insistat de dragul lui Deep si bine am facut.Filmul acesta m'a facut si pe mine sa o apreciez pe Helena Bonham-Carter.Alte surprize placute au fost aparitiile lui Alan Rickman si Timothy Spall,prietenii mei din Harry Potter.
Acum,sa comentez putin filmul.Cat se poate de morbida ideea cu placintele din carne umana,dar deloc exagerata,dupa parerea mea,data fiind imprevizibila fire umana.M-a amuzat la culme inchipuirea doamnei Lovett,la fel si scena de la inceput,din placintaria ei.
Cantecele ca "A Little Priest","Epiphany","My Friends" ii vor ramane intotdeauna in memorie.
In concluzie,este un film bun ce merita vazut.

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Green Street Hooligans Andrei. 1 2.574 14-01-2012, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Bullet


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)