Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Titanic

#1
Titanic..... E filmul meu preferat si l-am vazut de 4 ori. Ador filmele de dragoste...
Jack arata super dragutz si imi placeau desenele lui, iar Rose, o fata de "bani gata" care trebuie sa se casatoreasca cu unul... nu-i mai tin minte numele. Mi-a placut faza cand ea vroia sa se arunce, iar el a cazut peste Rose si toata lumea credea ca a vrut sa o violeze. Sau faza cand Jack a invatat-o sa scuipe si i-a prins mama ei. Super si scena de dragoste dintre ei doi!:->
Voi ce parere aveti?
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#2
e foarte fain filmu ... prima data cand l-am vazut pe la vreo 9 ani cand tocmai incepeama sa citesc toata traducerea la filme am inceput sa plang cand am azut filmu 2121 apoi l-am revazut si nu am stiut dc prima data am plans caci a doua oara nu am mai plans...
zby///
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#3
No , am vazut si eu filmu` asta de cateva ori. Nu de buna voie, doamne fereste..dar nah , filmu` prinde la dom`shoare destul de bine.{ prietenii stiu de ce 10 }
Prima data l-am vazut in cinema si pot spune ca nu am ras niciodata atat de mult ca in ziua aia.Eram vreo 7 ciumpalaci care faceau caterinca de film. Si ce era cu adevarat hilar e faptul ca 80% din sala era plina de "femei" care plangeau de mama focului ! Prea tare ! Singurul lucru care merita mentionat e momentul in care vasul se rupe / scufunda. Simpaticute efectele. Dar atat.
[Imagine: smoke.gif]  It`s not God I hate, it`s his fan club i can`t stand... [Imagine: sm_upset.gif]
                              << A Slaker`s Point  >>

#4
Am mai vazut si eu filmul asta de vreo 6 ori , ba pe Antena1 , ba pe B1 ... pana l-am invatat pe derost . In rolurile principale : DiCaprio [asa ii spun eu] si Rose .
Gresala din film pe care am observat-o si care a fost specificata si prin mai multe reviste de televiziune a fost atunci cand DiCaprio vorbea despre un lac din SUA la intalnirea din prima seara cu Rose , care avea sa fie descoperit abia la 14 ani dupa scufundarea Titanicului , deci fake total ...
Parca l-a vazut si maica-mea prin '99 [eu aveam 15 ani , nici nu mai stiu] si incremenise cand vazuse atatea farfurii sparte luate de valuri 21 habar nu avea ca erau efecte speciale ; ea fiind o mare colectionara de tot feluri de obiecte de nimic , precum pahare , farfurii , cutite , furculite , etc. 24

#5
Am vazut filmu de vreo 7 ori si il ador...
DiCaprio a fost actorul meu preferat, si primul ...
Cand eram mica eram complet fascinata de el si de toate filmele in care juca[Mai ales titanic]
Si de fiecare daca cand ma uitam la film plangeam ...
Atunci cand Rose ii dadea drumu in mare incepeam sa bocesc, si daddy incepea sa rada cand ma vedea cat de adanc traiesc filmu ...
THoamneee...
Totusi crek si acu daca l'ash vedea, as plange ...
[Imagine: ChibiLuna.png] [/center]

[Imagine: chibi_722.gif]
Chibi meu Smile

#6
si mie imi place foarte mult acest film
in general imi plac filmele artistice...
mai ales dramele...
titanicul este un film care a avut un succes meritabil
desi este vechi, inca se afla in topul meu, deoarece este superb!
vi`l recomand, insa nu as fi atat de indiferenta cu varsta, ptr ca trebuie sa`l si intelegeti. multi se gandesc ca viata oamenilor bogati este una fericita, insa nu intotdeauna este asa. oamenii fericiti in general nu au parte de ...iubire. unii nu`si dau seama ca asta le lipseste, dar altii tanjesc dupa ea [exemplu: Rose Dewit, personajul principal al filmului "Titanic".]...cred ca ar fi facut orice sacrificiu sa ramana cu jack, daca ar fi putut.
...
Iubesc acest film, si repet: vi`l recomand!
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#7
Nu pot sa zic ca imi place de dicaprio insa filmul este intr-adevar o capodopera....am avut caseta cand aveam vreo 7 ani..[prin 97 cand s-a si lansat ] ...primele 3 dati cand l-am vazut izbucneam in plans cand auzeam fie melodia lui Celine Dion [ femeia aia este extraordinara] fie cand se scufunda vaporul si pers lui dicaprio se scufunda in mare...un film superb..
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#8
Cred ca am vazut "Titanic" de n+1 ori, dar nu as refuza sa-l mai vad...
O poveste romantica, despre o dragoste la prima vedere, inocenta, pasionala, fara prejudecati , cum numai doi copii pot avea, dar si despre sacrificii. Moartea lui Jack m-a facut sa plang [ da, recunosc, am plans ] , felul in care el s-a jertfit pentru Rose [ nu cred ca ar fi facut prea multi lucrul acela].

#9
da.. am vazut filmul.. a fost foarte tare...unul dintre filmele mele preferate.. adica e o drama.. iar eu sincer.. nu sunt o mare fana a dramelor.. dar titanicul este o exceptie... imi place mult ca filmul este conceput dupa realitate.. asta chiar imi place.. ador genul acesta de filme... deci in concluzie imi place4...
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#10
Titanicul l-am vazut si eu de ceva ori/ Nu pot spune ca m-a impresionat prea tare , dar nu m-a lasat nici rece. Nu e filmul meu favorit, ce-i drept, dar e un film destul de bun.
Si mie mi-au placut scenele de dragoste , in special cea din masina 71 . Si Jack era ...... Hmmmmm, sexi. Cu siguranta, sexi.
Si tipa, Rose, era interesanta, cu parul acela lung. Avea o alura de artist.

Cand l-am vazut prima oara (eram mica) nu am inteles de ce trebuie sa aibe un final tragic, dar acum mi se pare mult mai interesant asa. O poveste de dragoste, fara nelipsitul happy end, dar care merita vazuta din plin. Pacat ca nu sunt romantica, altfel ar fi fost filmul meu favorit.

Oricum, il recomand tuturor care nu l-au vazut.
Cine nu vede Titanicul macar o singura data, nu a realizat nimic (lipsa de inspiratie ).




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)