Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu ce personaj din anime semanati?

#75
E cam greu sa-mi gasesc corespondentul in anime, dar hai sa ma iau dupa cateva trasaturi principale... cum inainte eram o tsundere veritabila (dar desigur, nu puteam ramane asa pentru toata viata), plus alte zvapaieli de-ale mele, o sa aleg 3 dintre personajele mele feminine preferate.
Temari - pentru unii par un pic rea/ rautacioasa si anumiti prieteni chiar ma indeamna sa fiu ceva mai blanda uneori (totusi, n-o fac intentionat). In pofida aparentei, nu suntem rele chiar deloc. De ironii nu ne putem lasa uneori. Aveam o perioada de duritate in care paream ca mananc pe toata lumea. Totusi, iubim pacea si nu suntem de acord cu razboiul. Suntem in stare chiar si de empatie (scena de la spital cu Shika a fost aww!).
Lina Inverse - cand ma enervez pot deveni violenta, si nu cu oricine, ci cu cei apropiati (dragul meu trebuie sa ma lege ca sa ma calmeze). Totusi, nu sunt violenta in sensul brutal. Dar de altfel, sunt diplomata. Am un temperament mai mereu incins, prietenii imi pot confirma ca ma mai apuca dintr-o data nervii si ma cert si zbier la aproape toata lumea, si uneori trebuie sa ma calmez. Totusi, asa e firea noastra, creaturi malefice nu suntem. Ne mai prostim uneori, mai furam din mancarea anumitor persoane, uneori chiar ne lacomim.
Shana - nu mai zic nimic de temperament. Avem tendinta sa fim geloase si egoiste atunci cand iubim, dar pana la o anumita limita (eu posed intelegerea si autocontrolul mai mult decat ea, totusi eu nu sunt anime si ea n-a prea trait printre oameni). Daca avem sentimente puternice, putem fi ambitioase si nimeni sa nu ne stea in cale. Uneori luam lucrurile prea in serios si vrem prea multa disciplina. Din cand in cand suntem si insensibile, si la fel ca ea, urasc singuratatea si ma 'agat' de apropiati.

In rest, pot gasi multe personaje cu trasaturi comune, dar nu se merita. Asta fiindca daca imi pun mintea, seman cu toata lumea si toti cu mine. Oo
[Imagine: ls.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Cu ce personaj din anime semanati? - de Autumn - 15-07-2007, 09:25 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Nya. - 16-02-2010, 05:59 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Mely - 22-04-2010, 05:17 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Madu - 16-07-2010, 11:16 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Addeh - 03-01-2011, 10:59 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Aggie - 03-01-2011, 11:20 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Vero - 23-04-2011, 05:59 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Fata cu par de foc - 11-01-2012, 03:47 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Matt - 14-08-2012, 03:13 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Iuly - 30-01-2014, 09:30 PM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de Nith - 26-05-2014, 12:56 AM
RE: Cu ce personaj din anime semanati? - de yzyy - 26-06-2014, 09:54 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.285 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)