Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Special A

#1
http://cdn.myanimelist.net/images/manga/2/6702.jpg

Una din favoritele mele de la una din mangaka mele favorite..Minami Maki

Hanazono Hikari a fost inca de mica in competitie cu Takishima Kei pentru locul 1 la orice, insa niciodata nu a reusit sa-l intreaca.Dupa ani ea se inscrie la un liceu de prestigiu in care exista o clasa speciala..Special A class..unde doar cei 7 elevi de elita ai scolii pot intra.Ea intra acolo cu acelasi scop de a il invinge pe Takishima care o numeste mereu Ni-san...adik second place.
Desi ea si Kei sunt rivali asta nu-i opreste in a fi prieteni la nevoie si toti membrii clasei Special A sunt defapt ca o mare familie.Din clasa mai fac parte Akira, Jun si sora lui Megumi , Ryou si Tadashi.

Gen:shojo , romance, school life,comedy


Aceasta manga s-a terminat de curand..avand in total 99 de capitole , adica 17 volume.M-a durut sufletul cand am aflat ca se incheie .Intr-adevar este una din favoritele mele.Umorul este foarte bun si romantismul nu lipseste..este absolut scump...HIKARI AND KEI FOREVER!...da..sunt unul din cuplurile mele favorite..pe langa ei doi..alt cuplu favorit este Megumi si Yahiro...celelalte doua personaje favorite...este o manga care sigur va va patrunde in suflet.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#2
Well,am reusit si eu sa-l termin cu chiu cu vai.Un manga de proportii,mi-a placut foarte mult.Saraca Hikari,mereu este intrecuta de Kei.Anyway,imi place competitia dintre cei doi,si bineinteles ca ei doi fac un cuplu extraordinar.Yahiro si Megumi sunt draguti impreuna dar si Sakura and Jun sunt la inlatime.Dar ce sa mai zicem de Tadashi and Akira,asta e un cuplu incendiar.
Deci mie mia placut ca manga,dar si ca anime.
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#3
Eu l-am pus la dropped cam pe undeva pe la capitolul 15 O____O
De ce? Simplu 21 Mi se parea ca nu se intampla nimic interesant. Citeam muuult si nu ma satisfacea cu nimic povestea. So... directia fost dropped. Desigur, as putea sa o reiau, insa cand voi avea timp. Pluuuus, tipa era de genul de fata mult prea perfecta, cute, smart, too perfect. Deja ma enerva.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)