Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

True love (yaoi)

#1
Am scris si eu un fic yaoi si personajele principale sunt Ryuu si Shinobu.
Ii multumesc foarte mult lui sweetangel_miwako pentru ajutor si pentru ca m-a indemnat sa scriu acest fic! Multumesc mult! ^^


Sarutul

Era o zi intunecata in capitala Japoniei. Soarele nu reusea sa se faca observat deoarece peste oras se asternuse o ceata densa. Desi era ora doisprezece, putini oameni erau pe strada. In aceea zi de marti numai elevii se indreptau spre anumitele scoli, licee sau facultati din Tokio.
Intr-un internat, un baiat cu parul rosu asemenea sangelui si ochii verzi ca smaraldul statea intins pe pat. Isi tinea mainile sub cap si privea in gol, fara nici o tinta. Camera era zugravita in alb si era decorata destul de simplu: doua paturi cu asternuturi albe ca neaua, doua dulapuri, o masa cu patru scaune si un birou. Cand s-a facut ora doisprezece si zece minute s-a sculat din pat, si-a pus o bluza alba si o pereche de pantaloni negri si a aruncat cateva caiete intr-un ghiozdan. Apoi a iesit din camera trantind cu putere usa din lemn.
Mergea cu pasi lenti pe strada privind fetele triste ale oamenilor.
[i]
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]

#2
Cred ca e primul tau fic yaoi. Pavestea e misto doar ca unele fraze cunt cam aiurea puse. Dialogul e prost facut, chiar foarte prost si m-a lasat cu un gust neplacut in gura.
Apoi, la incepu Ryu se intreba de ce ceilanti nu zambesc si de ce sunt mereu enervati. Iar la sfarsitul capitolului spune ca el era la fel, daca el era la fel de ce isi mai punea aceea intrebare? Cred ca stia foarte bine motivul, cum ca fiecare are supararea sau greutatea lui in viata si nu poate fi fericit. Apoi cand el spune: "-Ca sa stii si tu, eu sunt orfan si de asta stau aici. Nu-mi face nicio placere sa sti, ii raspune roscatul calm." era mai bine daca ii spunea " - Aici locuiesc" si mai adaugai ceva..nu stiu, faptul ca i-a spus din prima ca e orfan mi se pare ciudat. Cat despre trecutul lui Ryu, putei sa astepti pana in cap urmator, sa-l intrebe Shinobu si apoi sa-i spuna intreaga lui viata.
Nu te supara ca am spus asta...poti sa-l corectezi, sa faci dialogul mult mai interesant si placut la citit, sa scoti unele faze sau sa le schimbi si va fi foarte frumos.
Oky pai, gambatte si spor la scris.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#3
Hey :D nu ai pentru ce sa-mi multumesti in plus tu ai facut totul si eu doar ti-am dat cateva sfaturi, insa sa sti ca mai ai putin de lucrat. Eh...am inceput cam brusc cu comentariul...Pot sa spun ca ficul e dragut si ideea e foarte buna numai ca ai dezvaluit prea repede tot ceea ce li se intampla personajelor. Adica ma refer in primul rand la faptul ca Shinobu e de fiecare data diferit. Intai il saruta apoi e distant ca apoi sa fie ingrijorat pentru Ryuu iar in cele din urma sa-l transforme in "sclavul lui". Cred ca ai inteles la ce ma refeream, insa sa sti ca poti remedia. Ar fi bine daca ai descrie sentimentele lui Shinobu in urmatorul capitol pentru a explica atitudinea lui. Dialogul nu e asa de prost insa puteai sa-l mai dezvolti, dar nu e asa o tragedie. Ah...era sa uit...e bine deca ai povesti si trecutul lui Ryuu dar nu este nevoie s-o faci imediat ci mai bine i-ar povesti lui Shinobu in momentul in care ar devenii mai apropiati. Cam atat am sa critic pentru ca am vazut ca ficul nu a fost prea bine primit si a primit ceva critici dure insa sa sti ca mie imi place. E interesant sa mai citesc un fic care e abia la inceput si personajele abia incep sa se cunoasca. Oricum stai linistita pentru ca sunt sigura ce vei evolua in bine dar pentru asta trebuie sa tii cont de sfaturi si sa postezi cat mai multe capitole pentru ca daca vei scrie mai mult, inevitabil vei incepe sa scri si mai bine. Gambate mai departe :bv: si ja:*
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.896 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.887 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.964 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.836 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.681 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.123 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.824 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  True blood. Paradox 。◕‿◕。 2 3.575 23-12-2010, 02:07 PM
Ultimul răspuns: Vex
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.435 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 21.112 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)