Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ruby [yaoi]

#1
Cap. 1- O piatra neslefuita

Toamna se asternea asupra capitalei nipone. Frunzele isi faceau loc pe trotuarul colorat in culori calde.
Pe strazi era aglomeratie mare. De doar cateva zile se sfarsise vacanta de vara, iar copii, cat si adultii, revenisera la treburile lor obisnuite din orasul Tokyo.
Pe o alee ingusta dar foarte populata, se plimbau prin multimea de oamenii doi tineri.
El era inalt, cu parul de culoarea albastra, aproape neagra. Ochii lui erau negrii si desi ar fi trebuit sa para fericiti, erau tristi.
Iar ea, era satena si avea ochii mov, de culoarea petalelor gingase de liliac.
Fata nu contea sa vorbeasca, in timp ce iubitul ei privea indiferent si plictisit oamenii ce treceau pe strada.
Privirea tanarului, fu atrasa catre un baiat ce parea mai tanar cu vreo doi ani decat el.
Baiatul acela, avea parul roscat precum frunzele ce zburau in vazduh de pe crengile ramurilor, iar ochii ii erau maronii-rosiatici.
Tanarul il urmarea cu atentie pe copil, dandu-si seama ca acela nu era prea in regula, deoarece devenea din ce in ce mai alb cu fiecare pas pe care-l facea.
Dar cand vazu ca roscatul se prabuseste, albastruiul se repezi de langa iubita lui si il prinse pe acesta inainte sa lesine, riscand sa se raneasca.
-Ray, ce faci? intreba fata mirata.
-Tu ce crezi? Pustiului astuia i s-a facut rau. Du-te acasa si lasa-ma, Emma! ii spuse Ray nervos iubitei sale.
-Prea bine. Fa ce vrei! spuse satena, dupa care pleca indifereta, lasandu-si iubitul sa aiba grija de acel baiat al caruia nici macar nu-i stiau numele.
Cateva minute mai tarziu, Ray ajunse in apartamentul sau si il intinse pe baiatul lesinat pe canapeaua din sufragerie.
Apoi umezi o batista cu apa rece si ii sterse fata baiatului roscat care incepu sa-si deschida frumosii ochi rosiatici.
-U... unde sunt? intreba baiatul uimit, in timp ce privea decorul camerei, dupa care isi atinti privirea asupra tanarului care statea langa canapea, "intorcandu-i" privirea.
-La mine acasa. Si apropo... eu sunt Raymond... Ray, daca ti-e mai usor. Pe tine cum te cheama, roscatule? ii replica Raymond.
-Eu sunt Robert... Roby
-Sau Ruby, daca e sa ne luam dupa culoarea parului si ochilor tai, nu? ii spuse Ray amuzat.
-Ruby....
Roscatul isi aminti ca acest "Ray" nu a fost singura persoana care-l strigase asa.
Flash Back
"Pe cerul de un albastru cristalin nu se vedea nici un nor. Soarele stralucea puternic, facand acea zi de primavara perfecta.
Intr-o poiana se aflau doi copii. O fata si un baiat.
Aveau cam paisprezece ani si pareau foarte apropiatii.
Fata era frumoasa ca un inger, cu ochii mari si albastrii si parul blond carliontat si lung de-i atingea umerii cu varfurile. Baiatul era un roscovan autentic. Cei doi isi zambeau bland, iar fata ii sopti incet in timp ce-l mangaia pe chipul de un rozaliu pal:
-Ruby, nu ma vei lasa niciodata, nu-i asa? Eu te iubesc. Nu vreau sa ma lasi! spuse ea incepand sa picure lacrimi ce i se scurgeau pe chipul palid si alb ca marmura.
-Ce-ti veni? Si eu te iubesc, ingerul meu. De ce crezi ca te-as parasi? ii replica el.
Dar fata nu mai apuca sa-i dea un raspuns si isi apropia chipul de al lui, sarutandu-l bland."
End of flash back

-Pustiule, esti bine? il intrerupse Ray gandurile
-Da... Da. Ce spuneai? raspunse Ruby
-Haide sa mananci ceva. Si poate imi povestesti si de ce naiba lesini pe trotuar, bine? ii explica Raymond.
-Sa mergem....
Ajunsi in bucatarie, Ray il invita sa ia loc dupa care se apuca sa faca cate ceva de mancare.
-Deci... ce s-a intamplat cu tine? intreba albastruiul.
-Greu de spus. Ei bine... prietena mea... sufletul meu... dragostea mea... a murit si...
-Inteleg. E normal sa fi in depresie. Si... ce doreai sa mai spui?
-Si asta nu s-a intamplat acum, ci cu un an in urma. Dar astazi mi-am amintit de ea si am vrut sa fiu putin singur. Dar cred ca am avut un fel de criza de anemie si am lesinat...
-In bratele mele, nu? il completa Ray incepand sa rada.
Timp de cateva ore, cei doi au mai astat de vorba si s-au cunoscut mai bine.
Ce era ciudat pentru Ruby? Acest baiat era prea primitor cu el pentru ca nu-l cunostea asa cum era.
Dar ceea ce Ray nu stia, era ca o piatra pretioasa nu are mai multe laturi, pe care Ruby nu dorea sa i le spuna nici cum, ca sa nu-l abandoneze si albastruiul ca si ceilalti oameni care au fost in viata lui.
Dar oare va ramane acest rubin neslefuit?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Off topic: This is my new fic. Enjoy and comment, pls! :D

#2
Me first! Me first! ^_^

Evident, daca e un fic yaoi nu se poate sa nu fie citit de mine. Si daca tot e citit, de ce sa nu fie si comentat? Let's see...

Fata nu contea sa vorbeasca -> Fata nu contenea sa vorbeasca

Privirea tanarului, fu atrasa catre un baiat -> in primul rand, fara virgula, in al doilea rand...nu era "fu atrasa de catre" ?

al caruia nici macar nu-i stiau numele -> al carui nume nici macar nu-l stiau

nu se vedea nici un nor -> nu se vedea niciun nor - regulile noi >.< le urasc

pareau foarte apropiatii -> "pareau foarte apropiati" - probabil a fost greseala de tastare ^^'

cu ochii mari si albastrii -> "cu ochii mari si albastri" - nu-i asa c-a fost greseala de tastare? T.T

il intrerupse Ray gandurile -> ii intrerupse Ray gandurile

sa faca cate -> ugh, cacofonie >.<

sa fi -> sa fii

o piatra pretioasa nu are mai multe laturi -> cred ca ai vrut sa spui ca are, nu-i asa? o.o


Gata greselile! ^_^ Ehm, bine, ai pus la inceputul si la sfarsitul capitolului cam multe alineate, dar merge :-j

Za fic is very nice ^_^ Actiunea nu e grabita, descriere ai (nu ca mine >.<) si imi place ca inceputul relatiei celor doi este deja prezent. Si abia astept sa vad ce-o sa fie in continuare, evident o sa apara si greutatile, pe care abia astept sa vad cum o sa le depaseasca Ray si Ruby.


Gambatte & Kissu!

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#3
oky, parerea mea nu cred ca te va incanta sau poate nu vei auzi ceea ce iti doresti de la mine. Inceputul e..nu stiu..din prima iti da impresia ca nu e prea interesant. In rest totul se petrece prea repede si adaugarile dupa dialog, sunt saracacioase, te lasa.. sa spunem cu un gust amarg in gura ,ce nu poti scapa de el. Si Ray, cum la vazut pe Ruby ca s-a trezit imediat el " Buna eu sunt Ray." Nu era logic sa-l linisteasca, sa-i vb, sa-i explice cum de a ajuns acolo, nu pe la sfasitul cap... sau in fine, intelegi tu.
Parerea mea fara suparare si sper ca nu o sa ma urasti dar e foarte proasta. Dar daca urmatoarele cap sunt mult mai bune, sigur se va schimba si parerea mea. Cred ca este primul tau fic Yaoi.
Nu te supara pe mine pt ce am spus, totul a fost sincer si de cat cu minciuni mai bine pe fata.
Nu te da batuta pt ca am spus eu acele cuvinte, continua povestea, uimeste-ma si arata-mi ca am gresit in tot ce am spus. :).
Gambatte si spor la scris! :*
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#4
Pfff....
Vad ca greselile de scriere s-au cam spus desi nu sunt toate..Insa despre actiune as vreau eu sa comentez..In primul rand este cam grabita...nu stiu de ce mi se pare asa, dar au fost niste faze cam nelalocul lor..
De exemplu...Ruby lesina, Ray il ia acasa, dupa ce se trezeste si nu intreaba nimic, se duc direct sa manance...Asta este foooarte ciudat...adica gandeste-te..daca te-ai trezi dupa ce ai lesinat in casa unui strain, te-ai duce sa mananci cu el fara sa-ti pese daca celalalt poate e vre-un violator, un criminal sau mai stiu eu ce? :)) .
Apoi tipa aia...ciudata fata..iubitul ei se opreste bruc sa ajute un strain si ea pleaca indiferenta...adica putea sa fie oricum, numai indiferenta nu. Daca vroiai neaparat sa plece, puteai sa spui ca era furioasa....Asta in cazul in care este o increzuta si o nesuferita..daca nu, sunt sigura ca si ea s-ar fi speriat de lesinul acelui baiat.
Ah..sa nu uit de descriere...puteai sa insisti mai mult asupra ei...mult mai mult! Personajele nu le-ai descris absolut deloc, cu exceptia faptului ca ai spus ce culoare au la par si la ochi.Nu iti spun ca ar fi trebuit sa le descri hainele sau mai stiu eu ce articol de vestimentatie...insa puteai sa spui mai mult despre sentimentele pe care le au...Atunci cand lesina Ruby si Ray il prinde, puteai sa spui si tu ce gandea Ray si de ce a avut reactia de al prinde pe celalalt inainte sa cada...de asemenea, cand Ruby se trezeste din lesin...ca sa maschezi faptul ca a reactionat intr-un mod ciudat pentru un om normal, puteai sa ii descri sentimentele...adica sa spui ceva de genu : privirea celuilalt il calma si bla bla bla..sti tu :D
O ultima observatie pe care ti-o fac e asupra aspectului fic-ului...nu trebuie sa apesi pe enter dupa fiecare punct.Daca vrei sa-l faci mai lung..baga descriere...sau daca nu te pricepi la descriere, creeaza o actiune interesanta...in fine..
Cam asta e...as vrea sa vad o schimbare in bine a fic-ului.Abia astept sa citesc mai mult si sa-mi dau seama cam care e ideea.
Acum vesnicul "sper ca nu te-a suparat critica mea si daca vrei sa o sterg sti ce tre sa faci :D ".
Cam asta e..nu te simti descurajata ci incearca sa muncesti din ce in ce mai mult pentru a te perfectiona...
Succes la scris in continuare.bye bye :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#5
Asa...am citit si mi-a placut partial...nici prea mult, nici prea putin.

In primul rand am vazut mii de greseli de tastare pe care le-au enumerat ceilalti useri. Am un sfat: inainte sa postezi un capitol mai citeste-l o data sau de doua ori pentru a remedia greselile de tastare sau pleonasmele. Nimeni nu te grabeste sa scri. Daca te grabesti vei incepe sa dai rasol si ficul va decadea.

In al doilea rand ma bucur ca ai pus mai multa descriere, dar nu ai descris prea mult sentimentele. E bine sa le spui aspectul si sa descrii vremea, dar (tot timpul exista un dar) ca descrierea sa fie mai ampla spune mai detaliat sentimentele. Poti spune si ce gandeste personajul "x" despre personajul "y".

Actiunea este grabita rau de tot... Parca te alerga cineva sa scri... Cum a spus si nolazy s-a petrecut prea repede lesinul lui Ruby, cum il ia alalaltu acasa si cum se trezeste. Spre exemplu puteai sa descri foarte bine sentimentele lui Ray cand Ruby dormea si puteai sa spui si ce gandeste.
Capitolul...hmm...mi se pare cam scurt...(in ultima perioada am o manie pentru capitolele lungi...mai ales la ficurile yaoi :x ).

Cam atat am avut de zis...la ora asta creierul meu e foarte obosit si nu mai mere bine...
Iti urez succes si sper sa ti cont de criticile noastre!
Ja! :bye:
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]

#6
Off topic: Thx de comm-uri si sper sa va placa mai mult acest capitol. Si tin sa va spun si ca am luat Olimpiada la Romana pe sector cu 110,50 puncte si asta se datoreaza si faptului ca am primit unele critici usturatoare (dar cu folos) la Fan Fic-urile mele. Deci daca trec si la municipiu va fac la toti cate ceva.... ma gandesc eu la ce pana atunci si poate imi dati si voi idei dupa ce voi trece.

Cap. 2- O piatra ce lacrimeaza sange

Trecusera cateva zile de cand nu mai vorbisera unul cu celalalt. Pe amandoi ii durea acest fapt dar pe fiecare intr-un mod diferit.
Pe de-o parte era Ray care se simtea jignit, deoarece nimenea pe care cunoscuse nu ii mai intorsese spatele, refuzandu-i prietenia.
Pe de alta parte, era roscatul, Ruby, care era suarat pe sine insasi pentru ca in sfarsit cand cineva i-a aratat prietenie, el a intors spatele ca un prost.
Dar roscatul avea si alte probleme cum ar fi sora lui mai mare sau starea lui de sanatate. Insa cea mai mare problema a lui era cea pe care avea sa o rezolve prima, si anume: ce sa mai faca cu viata lui atat de complicata?
Dar calea de rezolvare nu era decat o problema pe care n-o poti rezolva decat cu mintea relaxata, asa ca adolescentul se intinse pe pat si isi puse castile MP3-ului in urechi , ascultand o melodie al carui refren il inspira si pe care incepu sa-l fredoneze incet:
-"Why do you have to go and make things so complicated?
I see the way you're
Acting like you're somebody else gets me frustrated
Life's like this, you
And you fall and you crawl
And you break and you take
What you get and you turn it into
Honestly Promise me I'm never gonna find you fake it
No, no, no..."
Dar in timp ce privirea ii zbura prin camera de colorata intr-un alb cu tente portocalii-pale din cauza abajurului de la vezioza care avea culoarea sangelui, baiatul observa si ceasul care arata deja ora cinei.
El se dadu jos din pat, aruncand castile in urma lui si apoi iesind in fuga din camera.
Cand ajunse pe hol el striga usor enervat:
-Mi-e foame! E gata masa?! dar nu primi nici un raspuns.
El se astepta sa fie chemat de sora lui dar de data asta nu se auzea decat o liniste prea apasatore.
-Sienna?! Sienna?! Sienna unde naiba esti?! striga el inebunit alergand prin toate camerele apartamentului si gandindu-se la ce este mai rau.
Adevarul este insa, ca problemele lor nu incepusera atunci cand iubita lui, Maya, murise, ci atunci cand sora lui isi gasise un iubit. Dar acel baiat pe care il iubea sora lui, nu era un simplu adolescent.
Numele lui era Jayson sau Jay cum ii spuneau prietenii. Avea optsprezece ani, adica cu un an mai mult decat sora roscatului si cu doi mai mult decat Ruby. La inceput pe Ruby nu-l deranja acel baiat dar cu trecerea timpului, sora lui, Sienna, capatase diverse modificari si astfel cand Ruby a hotarat sa ii interzica cu frumosul sa nu se mai vada cu Jay, cei doi frati au avut o cearta groaznica si de atunci, locuiesc in acelasi apartament ca doi straini, evitand sa se vada prea mult unul cu celalalt, desi trecusera cam sase luni de la accea cearta.
Dar de data asta, era altfel. Fata nu mai plecase ne anuntata de cand Ruby o obligase sa se desparta de Jay, iar acest lucru il speria, desi stia deja ce avea de gand sa faca.
Roscatul stia unde se afla sora sa si mai ales, in compania cui. El arunca tricoul care-i acoperea jumatate din corpul foarte bine lucrat pentru cel al unui adolescent de doar saptesprezece ani abia impliniti si imbraca o camasa neagra din matase pe care o lasa deschisa la primi nasturi ca sa se vada medalionul pe care-l purta.
Curand, Ruby se indreptata spre un bar din cel mai periculos cartier al orasului, unde stia ca o va gasi pe sora sa, facuta "praf" alaturi de Jay care era probabil la fel de beat ca si Sienna.
Ajuns la bar, nu fu nici o surpriza sa-si gaseasca sora ciocnind un pahar de vin cu "iubitul" ei. Dar totusi, Ruby fu surprins sa vada ca adolescentul nu se schimbase deloc in ultima jumatate de an. Jay arata chiar la fel. Avea aceasi privire rece de culoarea albastu-inghetat care se distingea printre suvitele negre ale bretonului, ce "i se scurgeau" pe chipul bronzat de razele soarelui.
-Tu... sa nu te mai apropii de sora mea! ii striga Ruby si sari sa-l ia la bataie.
-Mai, mai.... iubito, nu ziceai ca sta acasa fratiorul tau? spuse Jay cu amuzament in glas catre iubita lui.
-Robert, mergi acasa! ii spuse ea roscatului.
-De acord dar vi si tu cu mine, domnisoara. Si sa nu mai pleci neanuntata! ii replica Ruby.
-Copile, ea nu pleaca nicaieri. Dar tu... Luati-l baieti! spuse brunetul si doi barbati foarte puternici il luara pe Ruby de brate si il scoasera afara din bar.
-Lasati-ma animalelor! striga Ruby smucindu-se.
-Auzi, Bobby! Vrea sa-l lasam! spuse unul dintre barbati incepand sa rada.
-Atunci hai sa-l lasam! spuse si celalalt tot razand, iar cei doi il aruncara pe scarile barului, lasandu-l sa se rostogaleasca peste fiecare dintre cele zece trepte.
Cand se dezmetici, se afla intins pe jos. Se ridica si se sprijini de un zid, scotandu-si celularul zgariat din cauza cazaturii din buzunar si sunand la un numar din agenda.
-Alo, Ray? Se invarte totul in jurul meu. Vino repede! ii spuse el prietenului sau care se sperie.
-Ruby, ce-ai patit? Unde esti? il intreba Ray speriat.
-Sunt in cartierul Hirogashi langa o cladire mare numita Sakura Blossom Company. Hai vino te rog ca nu ma mai pot tine pe picioare! spuse Ruby cu un glas stins.
-Stai linistit. Nu te las eu la nevoie. Vin imediat! spuse Ray increzator.
Cand Raymond ajunse il gasi pe Ruby sprijinit de zid si il ajuta sa se ridice.
-Multumesc! ii sopti Ruby incet.
Albastruiul ii zambi si si ii spuse:
-Cu placere! in timp ce il ajuta sa se urce in masina.
In drum spre apartamentul lui Ray, nici unul dintre ei nu scoase vreun cuvant, dar ajunsi in apartament, Raymond il lua la intrebari pe roscat:
-Te ascult. Spune-mi: ce s-a intamplat? rosti Ray pe un ton hotarat.
Ruby ii povesti totul de la moartea prietenei sale si pana in prezent, dupa care incepu sa picure lacrimi ce i se scurgeau pe obrajii zgariati si prafuiti de la cazatura de mai devreme.
-Ssst! Nu trebuie sa mai spui nimic. Du-te sa-ti faci un dus, dupa care ma poti gasi aici. Bine? ii sopti albastruiul cu blandete, stergandu-i usor cu palma lacrimile ce i se scurgeau peste pometii deja inrositi de plans.
-Bine... spuse roscatul cu un glas stins si pleca spre baie.
Dupa cateva minute, Ruby iesi din baie si il gasi pe adolescent exact in acelasi loc unde il lasase cand a intrat la dus.
Roscatul se aseza timid pe canapeaua unde era si Ray.
-Am observat ca mi-ai dat o pijama si iti multumesc dar nu stiu pana cand pot sta la tine. Iti sunt indatorat, Ray! ii spuse Ruby, desi albastruiul nu parea sa asculte.
-Hmm? A... cu placere. Dar nu mai tremura asa. Ce-ai? Ti-e frig? il intreba Ray ingrijorat, dupa care ii mangaie fata si parul roscatului.
-Sunt bine... doar putin infrigurat. De ce? ii replica roscatul.
Dar Ray nu ii mai raspunse, ci doar il stranse in brate pe Ruby care se lasa moale in bratele adolescentului si adormi in cateva minute.
Ray il cara pe roscat pana in dormitor, unde il aseza pe pat, dupa care se baga langa Ruby, strangandu-l la piept ca si mai-nainte si adormi curand.
Peste cateva ore, isi facura aparatia si razele soarelui care nu pareau sa deranjeze somnul celor doi baieti dar care il deranjau cu siguranta pe cel al unei satene care locuia la cateva strazi distanta.
Ea se trezi devreme in speranta ca va putea trece pe la iubitul ei in acea dimineata. Imbraca un tricou negru si o jacheta rozalie, dupa care pleca inchizand cu grija usa in urma ei.
Mergand pe strazi, iti puteai da seama ca era iubita cuiva popular dar nu a oricui ci doar a celui mai popular pusti din liceu, Raymond Greem sau Ray, cum era poreclit.
Ajunsa la blocul lui Ray, fata urca treptele in fuga treptele dupa care intra prin usa descuiata si merse tiptil pana in dormitor,in usa caruia ramase socata sa-i vada pe cei doi adolescenti dormind in acelasi pat.

Off topic: Pun diseara pozele.

#7
Yaku-chin, as fi intrat si yo ca aveam si yo info atunci dar zup-ul mi-a virusat proportiile de la ecran si abia mi le-a reperat un coleg pana nu a vazut profu'.
Anyway... uite si o leaca de poze:

Ruby: [Imagine: brian.jpg]
Ray: [Imagine: brad.jpg]
Sienna (sora lui Ruby): [Imagine: RedHeadanimegirl.jpg]
Emma ("iubita" lui Ray): [Imagine: 4991669183a6816053243l.jpg]

Cam atat pentru acum. Cat despre restul... mai pun pe parcurs poze.

See ya'!

#8
heya, incep scurt si la obiect. Nu mi-a placut asa de mult acest capitol. Acum sa-ti spun si motivul.
Totul se petrece prea repede, si faptul ca ruby facea pe seful in fata sorei lui mai mari...mi se pare un pic bizar. Avea 17 ani, cred ca la aceea varsta se putea descurca si singura...si in plus sa meraga asa la aia fiind constient ca sunt cu 2 sau chiar mai multi ani ca el...mi-a pacut, ai vrut sa-l arati curajos...desi nu a putut face mai nimic.
Iar atunci cand l-au luat baiati aceea, fic-ul este yaoi...putei sa incalzesti si tu putin atmosfera...apoi puteu sa-l arunce unde vroiau ei, dar sa-l gaseasca Ray nu sa-l sune el...si conversatia a fost putin cam enervanta, ca si scum " sunt ranit mars' in coace sa ma iei"..asa cum spunem neimpresionant. Sau, daca vroiai tu neaparat sa vb la telefon cand acei baieti l-au aruncat, sa-l sune ray si atunci sa-i spuna ce s-a intamplat (bine-inteles ca pe scurt si acasa ii spunea intreaga poveste).
I-ar acum pozele, cu ruby mi se pare ca...cati ani are el..16?...baiatul acela nu arat de 16 ani. Sau daca are 16 ani baiatul acela arata: smecher, popuar si exagerat de puternic...deci ce am spus eu nu seamana deloc cu ruby.
Ray e oky..desi putei gasi o poze mai clara si sa nu arate ca un luptator sau caratist..
Restul pozelor sunt oky.
Sper sa nu te superi pt ce am spus, sunt doar lucruri care le poti adauga in uramtorul cap. Doar e yaoi nu? trebuie sa se observe acest lucru. O si..descrie si tu mai mult sentimentele personajelor.
Subiectul e misto si chiar vreau sa vad ce se mai intampla in continuare.
Asa ca gambatte si spor la scris! ;)
Daca te-a deranjat ceva spune-mi si sterg totul. :)
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#9
Heya! ^^ Am ajuns cam tarziu, nu?
Asa, tin sa te felicit pentru olimpiada, si sa-i faci praf la municipiu ;) Acum hai sa te iau cu greselile mai tehnice, ca sa zic asa pt ca vad ca Blood_Saya se ocupa de celelalte ^^

nimenea -> nimeni >.<

suarat -> suparat

pe sine insasi -> eu inteleg ca Ruby are aici rolul de fata, totusi el e baiat :)) So "pe sine insusi"

camera de colorata -> camera decolorata

E gata masa?! -> ar fi fost corecte semnele de punctuatie daca sora lui i-ar fi adus mancarea, si Ruby, mirat ar fi facut: "- E gata masa?!", insa in cazul de fata nu este nevoie de semnul de exclamare

Sienna?! Sienna?! Sienna unde naiba esti?! -> la fel, fara semn de exclamare, pt ca semnul intrebarii precedat de semnul excalamarii exprima o uimire adanca

accea cearta -> acea certa

ne anuntata -> neanuntata

primi nasturi -> primii nasturi

nici o surpriza -> nicio surpriza

Dar totusi -> dar = totusi

vi si tu cu mine -> vii si tu cu mine

celularul zgariat din cauza cazaturii din buzunar -> ehm...aici se intelege ca celularul era zgariat din cauza cazaturii ce se produsese in buzunar :))

Hai vino te rog ca nu ma mai pot tine pe picioare! -> asta...a sunat...chiar groaznic! >.< nici nu-ti vine sa crezi ca e scrisa de tine, de altfel, toata faza cu sunatul a fost cam naspa, dar replica asta a fost cea mai detot >.<

sopti Ruby incet -> se poate sopti si tare? o.O

nici unul -> niciunul

Du-te sa-ti faci un dus -> logic ca isi facea lui dus, deci nu ai nevoie de acel "-ti"

il stranse in brate ... se lasa moale -> repetitie >.< putea fi evitata

Ray il cara pe roscat -> nu suna deloc romantic, stii?

intra prin usa -> prin usa? o.O are puteri supranaturale? :))


Astea au fost ^^ Mai esti in viata? :)) Sper ca da!


Gambatte in continuare ^^ (app, nice pics)

:bye:
[Imagine: thekillers.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)