Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hana Yori Dango I si II

#1
Hana Yori Dango / ?????

Gener : Romance
Episoade : 9
Actori : Abe Tsuyoshi, Inoue Mao, Matsuda Shota, Matsumoto Jun, Oguri Shun

In aceasta drama este vorba de o fata [ Makino Tsukushi] saraca care este inscrisa la o scoala de bogatasi. Acea scoala este condusa de 4 elevi, subnumiti Flower 4 sau F4 [ Domyoji Tsukasa, Hanazawa Rui, Nishikado Sojiro, Mimasaka Akira], acestia sunt copii unor oameni puternici care aduc benefici financiare scolii. Toti din acea scoala ii venereaza mai putin o fata, care este gata sa lupte impotriva lor.

Aici puteti viziona aceasta J-Drama.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#2
Hana Yori Dango II / ????? II


Gener :Romance
Episoade: 11
Actori : Abe Tsuyoshi, Inoue Mao, Kato Natsuki, Matsuda Shota, Matsumoto Jun, Nishihara Aki, Oguri Shun, Seto Saki.

Continuarea dramei Hana Yori Dango dupa ce Domyouji pleaca in NY, Makino pleaca dupa el in acel imens oras dar din nefericire, in acest ultim an el s-a schimbat foarte tare. De ziua lui Domiyouji , mama lui decide ca ei sa se intoarca in Japonia, la petrecerea lui aceasta anunta logodna dintre Domyouji si o fata bogata. Dar de data aceasta nunta lor o sa fie foarte aproape. Ce o sa faca Makino in acest caz?

Puteti sa vizionati al doilea sezon din aceasta drama aici
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#3
yumiii I'm in luv with this JDrama 21 : x am savurat chiar foarte bine serialul. Cum spuneam, este chiar foarte reusit, a reusit sa ma surprinda mai ales Makino care a dovedit ca este puternica. La un moment dat nu mi-a placut deloc de Tsukasa, dar imi place de Rui : x yay e cool ._. well yeah i'm fan now and ya` know like a big fan, i luv him.
So, mai am de vizionat cateva episoade 21 insa raman sa vad si partea a doua .
-

#4
Am vazut drama asta acum ceva timp, oricum sunt cateva luni bune. Mi-a placut atat de mult incat am vazut toate variantele ei, am citit manga si am incercat sa ma uit si la desene, insa nu am reusit decat pana pe la ep. 10 - calitatea era foarte proasta si in afara de youtube nu l-am gaisit nicaieri [asta se intampla cand sunt facute desenele in 1900, toamna].

Drama destul de reusita. A fost a doua drama vazuta de mine, deci inca eram n00b. Mi-a plcut foarte multe de Makino, Domyoji si Rui. Inca de la inceput personajul meu preferat a fost Rui. Normal ca a ramas pana la sfarsit insa incetul cu incetul a inceput si Tsukasa sa imi intre pe sub piele. Makino a fost superba inca de la inceputul dramei, iar atunci cand l-a pocnit pe Tsukasa in cantina a inceput sa imi placa si mai mult si Rui a mai crescut putin in ochii mei cand l-am vazut zambind.
Ideea mi-a placut la nebunie iar actorii au intrecut toate asteptarile mele.
Cele mai dure faze din sezonul acesta au fost:
- atunci cand Makino il pocneste pe Tsukasa;
- atunci cand ea tipa la Rui in aeroport sa se duca dupa Shizuka [sper ca am scris bine] si el scoate un bilet si spune ca are imediat avion si o saruta pe frunte si Tsukasa moare de invidie;
- atunci cand se blocheaza in lift si Tsukasa mai are putin si afce pe el, iar ea aluneca si sta sa cada insa nu vrea sa il apuce de mana pentru ca nu s-a spalat;
- atunci cand Rui ii spune sa se duca dupa el, si sa fie barbat [sa se duca dupa Tsukasa care pleca la New York];

In rest mi-a placut tot, mai ales coloana sonora. Am cautat o melodie ca disperata si pana la urma am gasit-o... cred ca din toata drama aia este preferata mea.
Oricum o drama de nota 10, atat primul sezon cat si al doilea in care Tsukasa joaca si mai bine, iar Rui se mai trezeste putin la viata, isi deschide ochii, ceea ce ma bucura.




Ja ne...

#5
Hana Yori Dango a doua in topul meu
Pur si simplu ador aceasta drama . M-a impresionat enorm povestea . E atat de originala , chiar a meritat sa urmaresc fiecare episod 4 . Am urmarit ambele sezoane si filmul . Pacat ca s-a terminat Ce-as da sa mai urmeze un sezon , dar nah nu se poate xD Aia s-au casatorit si mai e si gravida Makino o.O xD Au fost o gramada de faze mortale , am murit de ras Makino e atat de amuzanta , iar Domyoji e atat de dulce 8 Ce mi-a placut episodul cand sta in ploaie dupa Makino si raceste xD Ce misto ii statea cu caciula aia pe cap <33 A fost foarte romantic gestul pe care l-a facut atunci xD O imbratiseaza pe Makino si ii cade umbrela , ah ce sweet xD M-a impresionat mult Rui , chiar daca nu e personajul meu preferat , pacat ca in final el nu si-a gasit jumatatea T_T . Multi sunt fani cuplului Rui & Makino , dar eu nu sunt xD De la inceput am stiut ca Maki se potriveste cu Domyoji xD Amandoi incapatanati si nu renunta niciodata . Oricum Rui merita pe cineva . E un baiat atat de bun Imi placea la nebunie zambetul lui . Era un zambet aparte xD Imi plac la nebunie melodiile filmului Le ascult de fiecare data cu mare placere . Cei ce nu au vazut inca aceasta drama , eu vi-o recomand , nu o sa regretati ^^.

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#6
Ahh, am terminat si eu primul sezon, cred ca ieri dimineata.
And this is a drama! Why not Rui? C`mon... cred ca am inceput sa plang gandindu-ma la asta pana m-am obisnuit cu ideea cuplului Domyouji si Makino. Pana la urma urmei se iubesc? Desi parea mai promitator la inceput cu Rui. Ehh, e bine cand se termina cu bine, intr-un fel, cred ca Makino e singura care nu a ramas cu Domyouji asta pentru ca a plecat in New York, in fine, Byby stie al doilea sezon eu habar nu il am, asa ca... nu stiu ce se intampla.
Au fost faze foarte amuzante, yeah, asta o include si pe cea cu liftul, cat am putut sa rad xD
A fost interesanta faza cu TOJ< parca asa era, concursul acela de frumusete, hehe, m-a omorat Rui, singurul optimist de pe acolo, in afara de Domyouji care era rapit de insusi mama lui ( ma rog, familie, intelegeti voi ). Foarte amuzanta faza.
Per total mi-a placut, cred ca Rui mi se pare mai dragut ca in Hana Kimi ( niet, ma insel, e hot in amandoua j-drame chiar daca imi place mai mult personalitatea lui din HYD, poate, poate... ).
Cute one~ multam lui Byby~

#7
Am urmarit Hana Yori Dango acum doi ani pe net =]] Cred ca este prima drama vizionata de mine . Pot sa spun ca mi-a placut extrem de mult , unele faze m-au facut chiar si sa plang =]] . Mi-a placut mult intreaga poveste . Baiatul bogat care nu duce lipsa de nimic se indragosteste de o simpla fata saraca . Am urmarit cele doua sezoane , chiar si filmul . Mi-au placut toate la fel de mult . Pacat ca s-a terminat . Eu una as fi dorit sa mai continuie . Makino a fost si va ramane personajul meu prefertat . De ce ? Deoarece se aseamana atat de mult cu mine . Puternica la exterior , dar in interior o fata cu sentimente si sensibila . Cuplul meu preferat => Makino&Domyoji . Ii ador , pur si simplu . Se completeaza unul pe celalalt . Am ras ca o stricata la unele faze , cum ar fi episodul din primul sezon cu liftul , cand cei doi au dormit imbratisati <333 . Si i-au venit lui Domyoji nevoile =]] . Prea cool .

Din partea mea merita numai felicitari , nota 10+ .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
MatsuJun hehe. Hana Yori Dango e una din dramele mele favorite, a doua după Buzzer Beat chiar dacă îmi plac la fel de mult.
E una din dramele care m-au făcut să vreau să văd si continuarea, întrebându-mă ce urmează să se mai întâmple şi nu am urmărit degeaba.
Actiunea nu este monotonă...e, pot spune..într-un fel, interesantă, nu te plictiseşti după 3 vorbe spuse de un personaj. Nu îmi pare aşa de rău că Makino nu l-a ales pe Rui...ce-i drept îmi place mai mult de Domyouji :3
Romantismul eşte prezent mai pe tot parcursul dramei ceea ce mi-a captat atenţia + scenele comice care si ele nu au lipsit. Romance + comedy = perfect combo for me, hehe.
Îmi place mult episodul în care Domyouji stă în ploaie pentru Makino şi răceşte, e aşa de cute :3
Frumoasă dramă, nota 10 din partea mea :]

#9
Prima mea j-drama vizionata..ce amintiri! Pur si simplu l-am adorat pe Tsukasa de la inceput 8 Love him! Era asa de rau si plin de el :]] El oricum arata superb dar in in aceasta j-drama arata atat de bine iar Makino era asa de amuzanta cateodata. In unele faze nu mai puteam de ras, ma durea si burta :]] Nu sunt trista ca nu l'a ales pe Rui pana la urma el era mai mult un prieten. Faza mea preferata va ramane forever cea in care au ramasi blocati in lift. Doamne, ce-am mai ras cand Domyouji nu s-a mai putut tine si a facut pe unde a apucat21 sau atunci cand Makino nu vroia sa ii dea mana deoarece nu se stersese 21 Nu mi-a placut de maicasa, atat de rea si rece ca gheata. Dar deobicei asa se intampla deci ne-am obisnuit..Eu inca visez la un sezon 3 sau macar la un film dar cred ca raman cu visarea. In sezonul doi nu mi-a placut de logodnica lui, parca prea draguta. Fix cand a venit sa'i zica ce simte si-a pierdut memoria 21 Iar aceea fata de la spital era o falsa. S-a apropiat prea mul de Domyouji si l-a facut sa nu o placa deloc deloc pe Makino 2 Dar dupa s- aterminat cu happy ending la fel ca filmul! Care a fost atat de romantic 8 Nunta a fost mai mult decat perfecta si e si insarcinata. Ar putea face un serial cu copilul lor la liceu trecand prin ce au trecut si parinti lui, nu? (Da, stiu! EU si visurile mele stupide dar otusi destul de draguta) Daca nu ati vazut aceasta drama, ati trait degeaba. Urmariti'o cat mai repede si oricum dupa o sa ajungeti sa va placa atat de mult incat sa va uitati si la sez 2 si desigur la film.
[Imagine: 1190380knoeamhs64.png]
[Imagine: 848731pv3ryocrfi.gif]

#10
M-am apucat si eu de Hana Yori Dango sa o vad acum un an si nu stiu de ce dar nu m-am mai uitat.
Intre timp am vazut "Boys Over Flowers" care s-a dovedit a fi varianta coreeana a dramei.Pe care sincer o prefer mai mult 21) nu m-a plictisit nici un moment si are si 25 de episoade.
De curand m-am apucat sa vad si varianta japo ca tot era uitata 21 si pot sa zic ca pana acum imi place destul de mult39 personajele favorite sunt Rui & Tsukasa ^^..dar...INCA prefer varianta coreeana .
De ce? Pai pentru ca imi plac mai mult actorii si actiunea.De exemplu imi place mai mult de Jan Di decat Makino,mi se pare mai cute & pure actrita.Iar actiunea e mai dezvoltata in varianta coreeana.
O sa mai dau un edit cand il termin pe tot.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hana Kimi Aly 10 8.469 30-07-2011, 02:12 AM
Ultimul răspuns: chu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)