Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosplayer-ul vostru favorit

#4
Nu prea sunt pus la punct cu actualitatile din acest domeniu, dar asemenea lui @Jorji-kun, am fost si eu placut impresionat de cosplay-urile lui Kaname si Reika de la Otaku 2014. Mi s-au parut ca au intrat foarte bine in personajele lor si au fost amandoi atenti la cele mai mici detalii estetice pentru a se aseamana cat mai mult cu cei pe care i-au imitat. Cu toate acestea, vazand inainte de eveniment pe website-ul Otaku prezentarea lor impreuna cu cateva poze de cosplay, nu pot sa nu afirm ca totusi ma asteptam la si mai mult de la ei doi. Asta arata cat de mult ajuta Photoshop-ul si un fotograf profesionist pentru a pune si mai mult in valoare un cosplay bun care sa fie mai aproape de perfectiune. Din punctul meu de vedere live-ul a fost cu un nivel sub ce am vazut in poze, ceea ce nu e neaparat un lucru rau, deoarece asta dovedeste ca totusi sunt si ei oameni obisnuiti, nu personaje anime innascute cu trasaturi fizice perfecte, iar pentru un potential incepator in arta cosplay-ul care poate fi deznadajduit de faptul ca nu va putea vreodata sa atinga acel standard reliefat in pozele photoshopate, poate reprezenta o incurajare pentru a continua sa progreseze, deoarece isi va da seama ca aceste cosplay-uri nu sunt chiar de inaccesibile si ireale pe cat a crezut.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Răspunsuri în acest subiect
Cosplayer-ul vostru favorit - de DreamGirl - 26-08-2014, 07:57 AM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de Mimisor - 07-09-2014, 06:19 AM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de Nero19 - 04-10-2014, 07:53 PM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de Romania - 05-10-2014, 03:13 PM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de Piko Tan - 26-10-2014, 04:34 PM
RE: Cosplayer-ul vostru favorit - de irdukh - 20-02-2015, 05:18 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)