Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello tuturor

#1
Buna,
Ma numesc Ioana dar majoritatea persoanelor ce ma cunosc imi spun dracusor, sunt din iasi si... am 20 de ani.

Imi plac anime-urile de vreo 6 ani... iar cosplay-ul de vreo 5 ani. Nu prea stiam ca a aparut cosplay-ul si in romania pana cand mi-a deschis un amic ochii.
Pe langa cele 2 mentionate sunt o gamerita de mmorpg si sunt atrasa de furry *acei oameni considerati ciudati care se imbraca in costume de animale cu blanita*.

N-as putea sa enumar anime-uri preferate fiindca ... e o lista luunga.
Daca mai e cineva din iasi si e interesat/a de cosplay mi-ar place placere sa o/il cunosc ... in rest have fun
O tipa cu ochelari intr-o lume oarba.

#2
Bine ai venit pe Animezup, dracusor!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit Ioana. Si eu sunt tot nou. Smile Am locuit vreo 5 luni prin Iasi Smile

Care sunt hobby-urile tale?

Regards, Marian

PS: I like your signature!

#4
Well heya there, dracusor xD
Spune-mi, in acea lista de serii vizionate, gasesc si Bleach? Daca nu, il recomand din tot kokoro-ul meu. Una alta, iti place ciocolata? Dar pisicile iti plac? Eu le ador xD. Si sunt curioasa, de ce tocmai dracusor, hmm? Ah, mai am o intrebare, care e personajul tau preferat din toate seriile anime vizionate de catre tine?
Sper sa te simti bine si sper sa iti faci prieteni xD. Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
@WordsLover - wellcome si.... Hobby-uri... da la asta nu m-am gandit sa scriu...

Cel mai predominant hobby e sa-mi pierd viata jucand jocuri mmorpg 24 DAR am si hobby-uri ceva mai realiste cum ar fi desenul, fotografia, muzica *sa o ascult, nu pot trai fara muzica*, sportul, poezia...

@DeDal N. - M-am uitat la bleach dar pe la episodul 180 si ceva deja m-a plictisit povestea... in schimb imi placea mult de tipa din bleach yuuki? parca o cheama... Totusi inca ma uit la naruto
Hm.. ciocolata ... cea cu alune.
Pisici grrr, am 2 motanei si 2 caini dar sincer prefer cainii.
De ce dracusor... e o porecla veche... vine de la faptul ca am un chip innocent dar totusi o privire foarte foarte bratty/nasty. Ah da si fac mereu tampenii... desigur nu ranesc pe nimeni cu prostioarele mele dar de acolo vine numele.
Personaj preferat, sincer am mai multe, chiar nu pot sa zic asta e the perfect one. Cheza din wolfs rain, Clare din claymore, Yuki din Vampire Knight, Lucy din Elfen Lied... si multe altele 21 chiar ar fi o multime
O tipa cu ochelari intr-o lume oarba.

#6
Salutare, dracusor sau mai degraba KYOSSERU ONDOTAMO ! XD. Noi deja am facut cunostinta pe chat, pari o persoana de gasca, cu cateva talente interesante: cosplay, desen, in acest sens chiar iti recomand sa iti postezi operele intr-un thread la Fan Art, sunt sigur ca vei primi cateva critici constructive pretioase care te vor ajuta sa progresezi cu desenul. Daca zici ca esti pasionata de cosplay, te asteptam la nijikon cu unul sa facem poze cu totii si sa avem amintiri frumoase impreuna, asa ar trebui sa faca o comunitate adevarat pana la urma. Din userii cu care interactionez mai des nu stiu pe nimeni din Iasi, dar iti recomand sa treci pe la subsectiunea de Meetings din Sectiunea Evenimente a forumului, poate acolo vei gasi unul pentru Iasi si useri cu care sa intri in contact.

Intrebarea mea ar fi: Care este AMV-ul tau preferat? Please share with us if you have one.

Activitate placuta pe forum si sa ne auzim cat mai des. Laterz.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#7
Salut. Avem sectiune de gaming , dar pana atunci o sa-mi umplu postul cu intrebari aici.
Si daca tot vorbeam despre jocuri. Ce mmo-uri joci in ultima vreme si ce parere ai despre comunitatea in mmo-uri in general.
Personal mi se pare ca a inceput sa se degradeze acum ceva timp.
Tercand mai departe , care este idolul tau in materie de cosplay? *btw avem categorie si pentru asta*
Manga bagi?
In mare ai ce face pe aci. Have fun!
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#8
Hey there, hey there, ma bucur mult sa vad o iubitoare de Cosplay pe aici! ^^ Bine ai venit in locsorul nostru nice and cosy si sper sa te acomodezi si sa iti faci multi prieteni pe aici Smile
Voiam doar sa te intreb, la ce personaje ai facut Cosplay pana atunci? (if you have, I suppose you have?)
Personal admir tare mult aceasta arta si ma mai preocup si eu cu ea din cand in cand si la un nivel de tare mare amatoare. Oricum, te astept cu drag pe la sectiunea aceea si pe la orice alta sectiune de pe forum.

Happy posting *hugs*
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#9
@Ulquiorra: KYOSSERU ONDOTAMO ! 10
Merci si eu sper sa ajung la nijkon.
Unul dintre AMV-urile favorite e asta- https://www.youtube.com/watch?v=ykoxuxxiEuo

@Azazel: Inca descopar imprejurimile. Anul asta joc mai frecvent Requem memento mori si 4story (dar 4story il joc de vreo 6 ani- servere diferite). Comunitatea... pe forumuri cel putin nu am stat niciodata, forumuri de mmo-uri, iar jocurile in sine... nu stiu toti incearca sa faca update-uri si le fac super ciudate. Ah da tot mmo jucat anul asta, avabel online *e un mmo pentru tableta sau sisteme android in general*.
Nu am un idol in materie cosplay... inca sunt in stare de soc ca avem cosplayeri in romania.
Nu suport manga de nici o culoare.. n-am rabdare.
merci si have fun

@DreamGirl: Multumesc pentru wellcoming.
Personal si eu sunt o mica amatoare de cosplay fiindca asa cum am precizat mai sus, nu stiam de cosplayeri romani. Am luat roluri de baieti cand eram mai tinerica, cu vreo 4-5 ani in urma cred.. eram inebunita dupa naruto si am luat rolul de naruto si sasuke impreuna cu un prieten si ne ciomageam impreuna 21)). Doar tablitele de pe frunte le cumparasem, in rest le facusem impreuna cu acel prieten. A trebuit sa ma opresc fiindca eram considerata ciudata din aceasta cauza... DAR acum sunt adulta mwhahaha.
have a nice time
O tipa cu ochelari intr-o lume oarba.

#10
Awwww ce nick dragut sunt sigur ca lui @ohaio_angel i-ar face placere sa te cunsoasca.
Eu sunt Papillon, dar imi poti spune Papi si singura mea intrebare este care este visul tau in viata?
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)