Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaine

#1
My first manga >.<

Pacat ca are doar un sigur volum ... despre ce este vorba :Kaine, un cantaret celebru de muzica rock are un accident de masina impreuna cu fratele sau geaman Shinogu,iar unul dintre ei moare ... Shinogu se trezeste dupa o luna intr'un spital iar toti ii ziceau Kaine,parul lui fiind rosu la fel ca al fratelui sau [si normal ..ei fiind gemeni].Producatorul fratelui sau il obliga pe acesta sa ii ia locul deoarece compania de muzica nu vroia sa il piarda pe Kaine el fiind 'o mina de bani' pentru ei.
Sfarsitul m'a lasat ... o.O


Genres: Drama, Mystery, Psychological, Shoujo


#2
What?! Era un topic pentru "Kaine" si eu n-am vazut? Incredibil...

In primul rand, e facut de Kaori Yuki, si cu asta am spus tot. Pur si simplu ii ador manga-urile, iar acesta este chiar bun.
La capitolul grafica, ma repet, e facut de Kaori Yuki si... mda...
Cat despre plot, cum s-a mai spus si mai sus, este psihologic, dar te tine in priza, contrar genului. Kaine, personajul principal, e destul de twisted (revin, Kaori Yuki... e evident ca main char-ul e weird).
"Shinogu" intampina destule probleme in a se adapta vietii de star a fratelui sau si, incet incat, incepe sa invete despre Kaine. Desi asta e cam gresit spus, mai ales cand ajungi la final. As avea destule de comentat pe marginea acestui subiect, dar as face niste spoilere teribile, asa ca ma abtin... si zic doar ca merita citit, mai ales ca e scurt. De fapt, merita citite toate mangaurile lui Kaori Yuki*smirk*
Oh, and a photo of Kaine. Poate asa va creste apetitul. ^_^
[Imagine: gameswlpp_79.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)