Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

De ce si cum?

#3
Niciodata sincer. Fosta mea prietena a vrut sa faca asta si chiar a plecat sa incerce sa faca asta deci stiu cetava lucruri despre mutatul acolo

Sa incepep cu locuinta. Toate sunt exceptional de mici si variaza in pret in functie de distanta pana la tren. Personal nu as vrea sa traiesc intr-o camera mai mica decat un pat dublu dar in japonia e foarte posibil

Viza. Ca sa studiezi iti trebuie viza de studii ca sa poti sa dai examen de admitere. Mai nimeni nu iti da asa ceva. Poti sa ai viza de munca, dar din nou aceasta este la fel de greu de gasit precum in orice alta tara non UE.

Limba. Practic imposibil daca nu o stii. Si pe langa vorbit trebuie sa stii si scrisul, nu doar alfabetul simplu, ci toate alfabetele. Nu sunt foarte talentat la limbi straine. Nu as avea nici o sansa cu un alfabet nou

Cultura. Nu vei ajunge niciodata una dea lor. Orice ai face vei fi un strain acolo. Poate unii or fi draguti dar ma indoiesc ca majritatea apreciaza omul alb. Pe langa preferintele lor fata de mine mai exista si interactiunea intre ei. Nu as putea sa traiesc intr-o cultura misogina functionala. Nu sunt un feminist in nici un fel. In anumite felurisunt si eu misogin. Dar din punct de vedere al locului de munca nu ar trebui sa existe vreo diferenta intre un barbat si o femeie cu aceleasi calificari. Cu atat mai mult nu ar trebui sa fie mai greu pentru o femeie maritata decat una nemaritata sa isi gaseasca un loc de munca. Cat de spre cultura lor mai veche.... nu ma omor. Altii ai facut piramide, ei au lucrat in lemn

Pe langa asta exista ideea de suprapopulatie. Toata viata voi incerca sa evit locurile unde este mai usor sa ajungi la servici cu mijloace de transport in comun decat cu propria masina. Ma dezgusta mental ideea de a sta atins de foarte multi oameni pe durata unei calatorii. Voi evita toata asia pe cat se poate

Nu toate asiaticele sunt superbe. Preferintele mele in material feminin sunt ceva ce probabil nu o sa gasesc niciodata acolo. Ochi albastri cu par negru, de inaltimea mea pe tocuri si o nevoie obligatorie de a purta sutien sunt doar cateva ce asia nu mi le poate indeplini

Daca ma nasteam acolo poate era alta poveste. Dar asa ar trebui sa ma plateasca exceptional de mult sa ma duc acolo
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
De ce si cum? - de Arisa - 13-09-2012, 11:46 PM
RE: De ce si cum? - de Lia - 14-09-2012, 12:26 AM
RE: De ce si cum? - de MajinCloud - 14-09-2012, 09:15 AM
RE: De ce si cum? - de mady - 14-09-2012, 01:03 PM
RE: De ce si cum? - de Arisa - 14-09-2012, 05:12 PM
RE: De ce si cum? - de Azazel - 15-09-2012, 12:31 PM
RE: De ce si cum? - de Lia - 15-09-2012, 01:10 PM
RE: De ce si cum? - de mady - 15-09-2012, 09:39 PM
RE: De ce si cum? - de Fata cu par de foc - 15-09-2012, 11:19 PM
RE: De ce si cum? - de CyBeR - 15-09-2012, 11:27 PM
RE: De ce si cum? - de Arisa - 19-09-2012, 09:05 PM
RE: De ce si cum? - de MajinCloud - 19-09-2012, 09:41 PM
RE: De ce si cum? - de Agrona - 31-03-2013, 05:57 PM
RE: De ce si cum? - de Blajfrancisc - 04-05-2016, 02:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)