Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#49
[Imagine: tumblr_m9cgm4PMPv1rnzgcto2_1280.jpg]

Hai sa nu o mai luam atat de personal. Este un forum. Nu am idee daca vati intalnit in viata reala, dar daca nu ati facuto nu va cunoasteti asa ca mai usor cu insultele oricat de subtile ar fi. You know the story about internet fights and the special Olympics.

Revenind la subiect

Citat:Yes, stupid 10 year olds. How dare they not read books on biochemistry, nutrition or other interesting subjects that we used to read when we were 10.
Oh, shit. We didn't.

Pana la 10 ani din cate tin eu minte copii sunt niste animale retarde ce alearga ca niste gaini fara capete de fiecare data cand ii lasi intr-un spatiu deschis. Cel putin asta fac astia de la scoala din spatele blocului meu. Totii copii se zbuciuma cand au ocazia. Sau cel putin asta faceau pe vremea mea. Putea bunica sa te hraneasca cu slanina fiarta in grasime de balena si tot consumai energia. Nu conteaza ce chimicale sunt bagate in mancare pentru ca sunt arse odata cu orice mai e pe acolo. Faptul ca nu misca nu e vina parintilor. Toti se duc la gradinita/scoala. Acolo in pauze ce fac? Daca nu consuma slanina mancata acasa atunci este doar vina copilului. Asa ca va rog lasati-o pe asta cu "chimicale in mancare" ca este doar o scuza. Cum am zis, la varsta aia poti sa arzi orice in organism.

Apoi de la 16 ani daca stii sa folosesti internetul este la fel de usor sa gasesti informatii despre nutritie precum este sa stii cum sa fi ultimul ghertoi sau panarama.

Sa dai vina pe parinti ca ai crescut un ratat e doar o scuza ieftina. Nu sunt singurii ce participa la educatia ta. Toti copii ce se poarta ca niste oligofreni nu isi copiaza parintii. Ii copiaza pe aia cu cateva generatii mai mari si apoi incearca sa fie mai buni. Asta e motivul din cauza caruia toti devin din ce in ce mai ratati. La 10 ani nu iti pasa ce au facut aia de 14 la 10. Iti pasa ca la 14 ani au bling si vrei si tu, dar mai mult ca sa te admire. Ma indoiesc ca poti sa educi pe cineva cum sa isi aleaga modelul in viata pentru ca ce ti se pare interesant se rezuma in principiu la "uuuu sclipeste" pana la o varsta destul de inaintata.

Citat:Aici sunt atatea elemente de introdus in ecuatie incat nu cred ca tine de gandirea unei generatii, ci mai mult de acea 'teorie a conspiratiei' unde intra vaccinurile, hrana pentru superbebelusi si tendintele de crestere a copiilor. Daca societatea vrea sa creeze un retard, nu cred ca ii stau multe lucruri in cale.
Dar cei care s-au nascut pe cand dispozitiile privind indobitocirea romanilor nu fusesera inca puse in practica, ei bine ei nu prea au nicio scuza din punctul meu de vedere.
Acum sa vedem cati imi sar in cap ca am pomenit de teoria conspiratiei

As putea sa am o discutie cu tine de la venirea reptilienilor la masoni. Nu o sa o fac insa pentru ca fiecare are dreptul sa creada in absolut orice cat timp nu incearca sa o bage pe gat cuiva. Opinea mea este ca poti sa crezi ce vrei cat timp iti faci treaba si nu incerci sa convertesti oameni cu ideea ca doar tu ai dreptate

In final as vrea sa adaug un citat (cautat cu google 4 filmu a fost de mult)

A person is smart. People are dumb, panicky, dangerous animals, and you know it.

In momentul de fata individul devine din ce in ce mai prost si orice scuza ca e vina mediului, ca el saracu nu are nici o vina este o prostie. Daca nu are nici o vina de ce mai e om? Si pe un animal poti sa il dresezi sa se joace pe un smartphone.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de MajinCloud - 08-09-2012, 08:41 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)