Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#32
(05-09-2012, 12:04 PM)Min A scris: Cyber, spuneai ca incercai sa le explici unor copile de 9-10 ani un joc si ca erau prea proaste sa inteleaga. Insa te deranjeaza pe tine cu ceva? o,0 Adica daca tu stii mai multe, nu inseamna ca si altii stiu.
Nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni ca e ala asa si asa, doar daca nu e vorba de tine...

Adica, imi spui mie ca pe tine nu te deranjeaza cand vezi prostia generala care s-a lasat peste generatiile astea? Nu te deranjeaza ca 80% din ei pica bacul si se lauda cu asta? Nu te deranjeaza cand mai nou, rebelii sunt aia care se duc la scoala si invata si se considera normal sa chiulesti si sa treci cu un 5? Ca nu se mai citeste si ca ideea de cultura generala a devenit "Cine e Beiber sau cine cu cine a mai inselat azi?"

Cred ca e frumos sa traiesti in ignoranta ta, si oarecum mai bine. Nu iti fierbe sangele in tine cand te uiti in ce hal au devenit copii de acum ( cu anumite exceptii, ca daca nu le aveam pe alea am fi fost pierduti ca specie umana ). La 8 ani sa ai prieten, la 10 ani sa fumezi si sa te duci fardata la scoala, la 12 ani sa te lauzi ca te-ai culcat deja cu jumate din clasa ta...yeah, we're heading towards a bright future we are.

Min, nu ca ti-ar pasa, dar pana acum am crezut ca mai e ceva de capul tau, dar vad ca ti-ai propus sa imi dovedesti gresit cu fiecare comment care il lasi.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de DiZ - 07-09-2012, 10:09 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)