Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#26
(05-09-2012, 01:44 AM)CuSO4 A scris: Lia, inteleg, esti frustrata.

Sa nu incepem cu jigniri, da? Ca pot face si eu la fel. Am vorbit civilizat, te rog sa vorbesti la fel.

Doi la mana, da, jocurile pe calculator si tot ce gasesti in lumea internetului iti stimuleaza mintea si creativitatea. Dar cu conditia fizica cum ramane? Te-ai ganit vreodata ce o sa ajunga fratele tau stand toata ziua pe calculator? Un hermit fara viata, probabil supraponderal si o sa piarda mai devreme sau mai tarziu simtul realitatii.

Eu am un frate geaman si de cand a descoperit jocurile e maniac, isi cheltuie banii de salariu pe jocuri, unele chiar idioate, pentru ca 'ce sa faca afara?', de ce sa mearga la plaja sau sa iasa cu mine sau cu altcineva ca pierde nu stiu ce guild war.

Si Ryuu, eu nu am zis ca sa nu le foloseasca, dar deja este in exces! Am 21 de ani si sunt dependenta de calculator si telefon pentru ca stau departe de rude si prieteni si nu am alta posibilitate, dar nu consider ca daca n-am ultimul model de telefon, ultima tableta de la Apple/ Samsung sau mai stiu eu ce este un dezastru nuclear.

Si ce Ryuu, vrei sa spui ca jocurile de consola si calculator care le jucam noi la inceput erau mai putin complexe? Isi aduce aminte cineva de cubul Kubix? Pune un copil in ziua de azi sa se joace cu el, in probabil 2 min se va intoarce la Angry Birds.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de Lia - 05-09-2012, 03:50 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)