Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#16
Eu ma tot intreb din tot ce e in jurul nostru, de ce se adopta doar chestiile idioate pe care cei mici le vad la adulti? Cred ca desi exista mai multa diversitate, Discovery Channel, Animal Planet, National Geographic inca mai ruleaza, nu?

Ce cand noi eram copii nu existau showuri retarde si teribilisme, dar parca nu se imbulzeau toti sa le copie care mai de care. Da, lumea si sistemul social si valorile culturale evolueaza si lucrurile se schimba, dar asta se intampla cu fiecare generatie.

Pe mine ma deranjeaza adoptia asta a cultului tuturor chestiilor gresite. Cand eram copil existau tipele mari pe tocuri, machiate si asa, dar nu as fi lasat un meci de handbal sau o 'scunsea cu vecinii pentru niciun rimel din lume.

Parintii mei nu au avut timp sa se ocupe de mine, dar exista asa numitul 'common sense', rusinea si asa mai departe.

Si nu inteleg, am avut televizor, am avut calculator, am avut Sega si Playstation si cu toate astea preferam sa stau afara si sa ma joc in nisip sau sa bat mingea pana venea o baba cu parul mov si mi-o spargea.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de Lia - 29-08-2012, 01:55 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)